Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Maciej Antkiewicz kolejnym gościem Strefy Naukowej! O czym opowie Pyrkonowiczom tym razem?

Nie od dziś wiadomo, że nie samą fantastyką człowiek żyje, o czym świetnie świadczą tłumy na prelekcjach kolejnego gościa Strefy Naukowej – Macieja Antkiewicza. Maciej przyjeżdża do nas regularnie i zawsze ma dla Pyrkonowiczów świeżą porcję wiedzy, którą z chęcią się dzieli. Co przygotował tym razem?

Maciej Antkiewicz – kim jest? 

Jesteście ciekawi tego, kim jest nasz kolejny gość? Maciej Antkiewicz jest doktorem nauk medycznych, lekarzem specjalistą chirurgii naczyniowej. Na co dzień pracuje we wrocławskim szpitalu uniwersyteckim na Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej, gdzie wykonuje operacje z zakresu tych trzech dziedzin. Prowadzi tam również swoją działalność naukową oraz dydaktyczną. Możecie być zatem pewni, że posiada nie tylko ogrom wiedzy teoretycznej, ale jest również niesamowitą skarbnicą doświadczenia i praktyki medycznej. 

Swoją uwagę poświęca jednak nie tylko pracy, ale także swoim zainteresowaniom, które – stawiam perły przeciwko orzechom – są bliskie sercu wielu Pyrkonowiczów. Maciej jest bowiem prezesem Stowarzyszenia Pasjonatów Gier Fabularnych “Silesian Games” oraz aktywnym działaczem polskiego fandomu jako twórca cyklicznych imprez larpowych (m.in. Larp Gothic, Akademia Aurorów). To także zagorzały fan literatury fantasy, larpów, gier RPG i… tak, wielu innych dziedzin! 

Maciej od lat gości na licznych konwentach, na których przedstawia nietuzinkowe prelekcje z pogranicza medycyny. Jak znajduje na to wszystko czas? My nie wiemy, ale może Wam zdradzi swój sekret? 

Maciej Antkiewicz – o czym opowie?

Maciej jest gościem, który regularnie odwiedza Festiwal Fantastyki Pyrkon. Zawsze ma w zanadrzu kilka arcyciekawych punktów programu, przyciągających na salę Strefy Naukowej tłumy Pyrkonowiczów. 

W tym roku również przygotował coś dla wszystkich spragnionych wiedzy! W trakcie tegorocznego Pyrkonu poprowadzi dwie prelekcje: “Śmierć i medycyna” oraz “Człowiek (nie)doskonały”, na których z pewnością podzieli się z Wami swoją niesamowitą wiedzą. A zatem z kim widzimy się na wystąpieniach Macieja?

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.