Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Blok Naukowy nie próżnuje! Maciej Antkiewicz ponownie zasila jego skład!

Blok Naukowy nie śpi! Pyrkon odwiedzi Maciej Antkiewicz! W zeszłym roku to on – wraz z innymi prelegentami – wygłosił największą prelekcję Bloku Naukowego!

Kim jest Maciej Antkiewicz?

Maciej jest lekarzem, obecnie w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Na co dzień pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu, wykonując operację z zakresu chirurgii naczyniowej, ogólnej oraz transplantacyjnej. Ponadto zajmuje się działalnością naukową i kształceniem studentów.

Nauka za pan brat z fantastyką?

Głowa pełna specjalistycznej wiedzy nie przeszkadza mu interesować się szeroko rozumianą fantastyką (literaturą, filmami, grami komputerowymi, RPG)! To pasjonat i twórca larpów. Od dobrych paru lat jest zaś stałym bywalcem konwentów i twórcą prelekcji z pogranicza medycyny.

Jesteście ciekawi co przygotował w tym roku? Koniecznie odwiedźcie jego prelekcje!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.