Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Blok Literacki w natarciu! Maciej Lewandowski gościem Pyrkonu!

Blok Literacki nie próżnuje! Tym razem pragniemy ogłosić, że grono gości Pyrkonu zasili Maciej Lewandowski! Zaintrygowani? Słusznie!

Co wiemy o Macieju Lewandowskim?

Urodził się w roku, w którym Regan został powtórnie prezydentem Stanów Zjednoczonych, a świat dowiedział się, czym jest „Terminator”. Z wykształcenia jest człowiekiem wielu zawodów, najbardziej dziennikarzem (chociaż ostatnio już nie). Wielki fan H.P. Lovecrafta i Stephena Kinga.

Jego twórczość

Maciej zadebiutował w 2016 roku powieścią „Splątanie”, będącą pierwszą częścią serii o wrocławskim policjancie, który staje w obliczu trudnej do wyjaśnienia sprawy. To, co na początku wydawało się sprowadzać do rutynowego wypełnienia pliku dokumentów, okazuje się sprawą pełną trudnych do wyjaśnienia wątków.

Już z końcem lutego, nakładem wydawnictwa Uroboros, ukaże się kolejna książka Macieja. „Cienie Nowego Orleanu” zapowiadają się nie lada gratką dla miłośników kryminałów z demonicznym motywem. W końcu bagna Luizjany kryją w sobie wiele tajemnic!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.