Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Manga shoujo i japońskie ogrody w prelekcjach Darii Kostaniak!

Fot. Wojciech Dopieralski

Festiwal Fantastyki Pyrkon od lat jest miejscem, w którym miłośnicy Dalekiego Wschodu mogą poczuć się jak u siebie. W trakcie tegorocznej edycji ponownie Pyrkonowicze będą mieli szansę poznać sekrety dotyczące mangi skierowanej do dziewcząt, a także projektowania japońskich ogrodów w europejskich warunkach. A to wszystko dzięki prelekcjom Darii Kostaniak.

Daria studiowała design krajobrazu na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, który ukończyła z wyróżnieniem. Jej praca dyplomowa: „Marzenia o kwiatach i księżycu. Japońska kultura shoujo jako sposób myślenia o projektowaniu na przykładzie poznańskich kamienic” była nominowana do jednej z nagród za najlepsze prace magisterskie.

Od 2016 r. Daria prowadzi kanał: „A może by tak mangę shoujo”, na którym przybliża sekrety tego gatunku skierowanego do dorastających dziewcząt. W trakcie Pyrkonu również będziecie mieli okazję bliżej zapoznać się z tym rodzajem mangi.

Spotkanie z Darią w czasie Festiwalu to także gratka dla entuzjastów natury i ogrodnictwa. Jej druga prelekcja będzie poświęcona bowiem japońskim ogrodom! W trakcie panelu dowiecie się m.in. jak można kształtować przestrzeń ogrodu tak, aby była magiczna!

Social media i strony z info:

YouTube
Facebook
Strona internetowa

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa