Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Marek Grzywacz i Kazimierz Kyrcz Jr – podwójne uderzenie w Bloku Literackim!

Pyrkon to zawsze miejsce spotkań z tymi, których nie widziało się przez cały rok. Nie dotyczy to jednak wyłącznie uczestników. Po raz kolejny w roli Gości odwiedzą nas Kazimierz Kyrcz Jr i Marek Grzywacz! Tradycyjnie już będziecie mogli ich spotkać w Bloku Literackim.

Marek Grzywacz i jego dorobek

Marek Grzywacz, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2019

Marek Grzywacz

Pierwszy z naszych Gości pracuje obecnie na stanowisku account managera w agencji PR zajmującej się grami i nowymi technologiami. Jako pisarz debiutował opowiadaniem „Wabik” w magazynie „Fantastyka: Wydanie Specjalne” 4/2010. Mimo że jego pierwsze teksty dało się skategoryzować jako fantasy oraz science fiction, szybko wyspecjalizował się w literaturze grozy. Później sięgnął jednak ku bardziej psychologicznej i surrealistycznej odmianie gatunku. Jego opowiadania można było przeczytać w wielu zbiorach. Najważniejsze z nich to „Bizarro Bazar”, „Bizarro dla zaawansowanych”, „City 3”, „City 4” oraz „Mapa cieni”. Jako samodzielna publikacja została wydana jego nowela „Bogini z nożem w dłoni”.

Z sukcesami brał udział w konkursach literackich, zdobywające wyróżnienie w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu Otwartym Tekstem wraz z publikacją opowiadania w magazynie literackim „Chimera”. Poza literaturą pasjonuje się słowem w każdej innej postaci, czego dowodzi jego owocna współpraca publicystyczna z „Nową Fantastyką, a także praca w charakterze redaktora powieści takich pisarzy, jak Kazimierz Kyrcz Jr. i Dawid Kain, Marek Zychla czy Artur Urbanowicz. Na początku 2019 roku ma się ukazać jego debiutancka powieść, „Mała czerń”.

A kim jest Kazimierz Kyrcz Jr?

Kazimierz Kyrcz, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2019

Kazimierz Kyrcz Jr

Drugi Gość to natomiast redaktor, publicysta, zagorzały konwentowicz oraz pisarz kryminałów, horrorów i literatury fantastycznej. Jego dzieła tłumaczono już na angielski, rosyjski, czeski i słowacki. Opublikował między innymi zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla” i „Dziewczyny, które miał na myśli”. Kontynuacja tej ostatniej, czyli „Chłopcy, których kochano za mocno” ukaże się jeszcze w tym roku.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love