Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Marta Dobecka dołącza do dubbingowej obsady Pyrkonu!

Tegoroczny Pyrkon aktorami dubbingowymi stoi! Do grona gości dołączyła kolejna osoba, która zajmuje się podkładaniem głosu. Blok Filmowo-Serialowy odwiedzi w tym roku Marta Dobecka, aktorka znana miłośnikom animacji i gier komputerowych!

Marinette, Kicia Rożek, Mei – Marta Dobecka niejeden ma głos

Marta Dobecka, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. W swojej bogatej karierze użyczyła głosu już ponad 200 postaciom kreskówkowym, filmowym i ze świata gier komputerowych! Na swoim koncie ma takie role jak Mei z gry „Overwatch”, a także Księżniczka Kicia Rożek z filmów „Lego: Przygoda” oraz, naturalnie, serialu „Kicia Rożek”. Obecnie najbardziej znana jest z dubbingowania Marinette/Biedronki w serialu „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”.

Prywatnie fanka literatury amerykańskiej i punk rocka, współprowadząca fundację „Podaj Łapę Bullom”. Studentka medycyny naturalnej i straszna pracoholiczka.

 

 

 

Awatar autora

O autorze

Szymon Firlik

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.