Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Marta Dobecka dołącza do dubbingowej obsady Pyrkonu!

Tegoroczny Pyrkon aktorami dubbingowymi stoi! Do grona gości dołączyła kolejna osoba, która zajmuje się podkładaniem głosu. Blok Filmowo-Serialowy odwiedzi w tym roku Marta Dobecka, aktorka znana miłośnikom animacji i gier komputerowych!

Marinette, Kicia Rożek, Mei – Marta Dobecka niejeden ma głos

Marta Dobecka, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. W swojej bogatej karierze użyczyła głosu już ponad 200 postaciom kreskówkowym, filmowym i ze świata gier komputerowych! Na swoim koncie ma takie role jak Mei z gry „Overwatch”, a także Księżniczka Kicia Rożek z filmów „Lego: Przygoda” oraz, naturalnie, serialu „Kicia Rożek”. Obecnie najbardziej znana jest z dubbingowania Marinette/Biedronki w serialu „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”.

Prywatnie fanka literatury amerykańskiej i punk rocka, współprowadząca fundację „Podaj Łapę Bullom”. Studentka medycyny naturalnej i straszna pracoholiczka.

 

 

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love