Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Marta Mrozińska, autorka Jeleniego sztyletu, odwiedzi Pyrkon!

Wszystkich tych, którzy uwielbiają słowiańskie klimaty i stworzenia nadnaturalne z naszej rodzimej mitologii, ucieszy fakt, że Marta Mrozińska będzie Gościem Strefy Literackiej podczas tegorocznej edycji festiwalu! Słowiański klimat gwarantowany! 

Kim jest Marta Mrozińska?

To absolwentka filologii angielskiej i rosyjskiej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W roku 2024 zadebiutowała pierwszym tomem powieści „Jeleni sztylet” inspirowanym mitologią słowiańską. Po studiach wróciła na wieś, gdzie hoduje konie i kury i od dziesięciu lat prowadzi szkołę językową. 

Miłośniczka literatury, muzyki, długich leśnych wypraw i wszelkich żywych istot.

W swojej debiutanckiej książce przedstawia losy Bory, która wraz z bratem zostaje oddana na wychowanie ciotce. Bohaterka żyje w świecie zamieszkałym przez stworzenia nadnaturalne znane ze słowiańskiej mitologii. Nie dziwi więc fakt, że w powieści aż kipi od słowiańskiego klimatu, a na drodze Bory mogą stanąć takie istoty jak rusałki, Leszy, wąpierze czy strzygi. Jak Bora odnajdzie się w takim świecie?

O tym, i wielu innych tematach, będziecie mogli porozmawiać z Martą Mrozińską podczas Pyrkonu! 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.