Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Marysia „Merry” Piątkowska pierwszym prelegentem Strefy Fabularnej!

Strefa Fabularna rozpoczyna komponowanie Dream Teamu prelegentów! Na pierwszy ogień idzie Marysia „Merry” Piątkowska – na co dzień doktorantka na wydziale Filologii Angielskiej UW, w cywilu natomiast zajmuje się promowaniem gier fabularnych, RPG-ów i planszówek oraz działaniem w polskim światku RPG.

Kilka słów o naszej prelegentce

Doktorantka na wydziale Filologii Angielskiej UW, gdzie zgłębia zagadnienie horroru w kulturze popularnej. Z zawodu Narrative Designer/Scenarzysta w studio CI Games.

Z RPG związana od 18 lat – przede wszystkim w roli MG, ale również jako Gracz. Mistrz Gry na obozach tematycznych dla młodzieży, aktywny prelegent na konwentach, redaktor w serwisie polter.pl, autorka tekstów w czasopiśmie MiM, czterokrotny sędzia PMM, zwycięzca konkursu NERD 2017, zwycięzca konkursu Archipelag 2016, laureatka konkursu Game Chef 2017, członek kapituły Quentin, współzałożyciel stowarzyszenia GRAJ! Kolektyw promującego gry RPG, larpy, gry planszowe w Polsce.

Zakochana we wszelkich settingach i wariacjach związanych z Zewem Cthulhu, ale nie stroni również od innych systemów. W wolnych chwilach bawi się w rekonstrukcję historyczną wikingów, jest także prezesem anglojęzycznego stowarzyszenia teatralnego „Grupa Aktorska AntrAct”.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love