Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Marysia „Merry” Piątkowska pierwszym prelegentem Strefy Fabularnej!

Strefa Fabularna rozpoczyna komponowanie Dream Teamu prelegentów! Na pierwszy ogień idzie Marysia „Merry” Piątkowska – na co dzień doktorantka na wydziale Filologii Angielskiej UW, w cywilu natomiast zajmuje się promowaniem gier fabularnych, RPG-ów i planszówek oraz działaniem w polskim światku RPG.

Kilka słów o naszej prelegentce

Doktorantka na wydziale Filologii Angielskiej UW, gdzie zgłębia zagadnienie horroru w kulturze popularnej. Z zawodu Narrative Designer/Scenarzysta w studio CI Games.

Z RPG związana od 18 lat – przede wszystkim w roli MG, ale również jako Gracz. Mistrz Gry na obozach tematycznych dla młodzieży, aktywny prelegent na konwentach, redaktor w serwisie polter.pl, autorka tekstów w czasopiśmie MiM, czterokrotny sędzia PMM, zwycięzca konkursu NERD 2017, zwycięzca konkursu Archipelag 2016, laureatka konkursu Game Chef 2017, członek kapituły Quentin, współzałożyciel stowarzyszenia GRAJ! Kolektyw promującego gry RPG, larpy, gry planszowe w Polsce.

Zakochana we wszelkich settingach i wariacjach związanych z Zewem Cthulhu, ale nie stroni również od innych systemów. W wolnych chwilach bawi się w rekonstrukcję historyczną wikingów, jest także prezesem anglojęzycznego stowarzyszenia teatralnego „Grupa Aktorska AntrAct”.

Awatar autora

O autorze

Szymon Firlik

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.