Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Mateusz Kustra – Jedyny w Polsce LCP – LEGO® Certified Professionals pojawi się na Pyrkonie.

Pasja Mateusza Kustry do klocków Lego® sięga jego dzieciństwa, kiedy to otrzymał pierwszy zestaw Lego® na swoje czwarte urodziny. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Przez lata otrzymywał coraz więcej zestawów do budowania. Wraz z dorosłością odkrył Lego® Digital Designer i rozpoczął swoją przygodę z zostaniem pierwszym Lego Certified Professional z Polski.

Jak zbudować karierę?

W 2010 roku stworzył swoją pierwszą konstrukcję – makietę krakowskiego Sukiennic złożoną z 20 000 klocków Lego®. Po kilku latach stworzył ogromną wystawę modeli i makiet przedstawiających historię Polski, składającą się z 10 ogromnych wystaw. Niektóre z nich zawierają ponad 200 000 klocków Lego®!

W trakcie swojej kariery jako zawodowy budowniczy z klocków Lego®, Mateusz miał okazję projektować i budować modele i makietki dla takich firm jak Whirlpool, Amazon i Panattoni. Były również zamówienia od prywatnych kolekcjonerów i nawet od celebrytów – Davida Beckhama, Friza z Ekipy (najbardziej rozpoznawalna grupa influencerów w Polsce) czy Złotej Piłki dla Roberta Lewandowskiego.

Mateusz podejmuje się różnorodnych projektów, na które otrzymuje zlecenia z Europy i innych kontynentów. Tworzy dioramy, rzeźby, obrazy i meble. Dodatkowo organizuje warsztaty z budowania z klocków Lego® dla dzieci i dorosłych, którzy interesują się tą formą sztuki. Poza tym jest zaangażowany w fotografię i uwielbia robić zdjęcia scenek z minifigurkami Lego®.

Mateusz Kustra odwiedzi tegoroczny Pyrkon – spotkacie go na Strefie Fanów Klocków LEGO.

Więcej o naszym gościu dowiecie się śledząc jego social media;
Strona internetowa: www.ideo-bricks.com
Adres e-mail: [email protected]
Instagram: @mateusz.kustra.legoart.matt

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.