Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Na Pyrkonie wystąpią Dave Rodgers i Kaioh, twórcy muzyki do Initial D!

Mamy kolejną świetną wiadomość dla fanów azjatyckich klimatów… i nie tylko. Wystąpi dla nas włoski artysta, Dave Rodgers- autor tekstów, kompozytor i producent znany ze swojego wkładu w gatunek muzyki tanecznej Eurobeat. Wraz z nim wystąpi współpracujący z nim gitarzysta Kaioh. Fani Kraju Kwitnącej Wiśni mogą kojarzyć ten duet z muzyki do anime Initial D.

Przedstawmy Dave’a i Kaioha

W 2019 roku Dave (Giancarlo Pasquini)założył własną wytwórnię Dave Rodgers Music, w której zaczął produkować muzykę i tworzyć nowe teledyski, współpracując przy tym z wieloma artystami, między innymi Kaiohem. Niektóre z jego piosenek, w szczególności „Déjà Vu”, znalazły się w anime Initial D, co znacząco przyczyniło się do popularności muzyki Eurobeat.

Kaioh, a właściwie Federico Pasquini, jest muzykiem, kompozytorem i producentem. W świat muzyki wsiąknął dzięki rodzicom, którymi są Giancarlo, czyli… Dave Rodgers i Alessandra, artystka znana jako Domino. Kaioh jest wielkim fanem Japonii i świata Pokèmonów, co poskutkowało tym, że przez rok mieszkał w Japonii. Od 2010 roku zaczął pisać i produkować eurobeatowe utwory dla wielu artystów i sam również zaczął występować jako eurobeatowy artysta.

Zatem jeśli macie ochotę posłuchać na żywo muzyki z Initial D albo po prostu przekonać się czym jest Eurobeat, będziecie mieli ku temu świetną okazję!

Mały bonus

Mamy również dla Was muzyczny super dodatek! Poniżej prezentujemy Wam playlistę, którą specjalnie dla Was przygotowali organizatorzy: https://open.spotify.com/playlist/40r6wvFaTJ4YOkCrSHQtmI?si=33245350e72b40d1

Mamy nadzieję, że lista umili Wam czas podróży na tegoroczny Pyrkon. Nie możemy się już Was doczekać!

Wielu z Was znajdzie tam coś dla siebie i na pewno nie raz odbędzie sentymentalną podróż po jednym z nieskończonych uniwersów oraz spotka jednego z tysięcy bohaterów 😊 Czekają na Was Geralt, Jaskier, Neo, KIT, Darth Vader, Frodo, Sub Zero, Mario, Hodor, czy Czerwony Range.


Dajcie znać w komentarzach, co jeszcze powinno się tam znaleźć 🙂

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.