Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Najnowsza prognoza na kwiecień – „Zefir” w Poznaniu! Maciej Starzycki odwiedzi Strefę Fabularną

Organizatorzy pyrkonowej Strefy Fabularnej nie zwalniają tempa i znów przekazują nam ekscytujące wiadomości na temat tego, co będzie działo się w ich bloku podczas nadchodzącej edycji Festiwalu. Właśnie dostaliśmy informację, że do grona prelegentów dołącza Maciej „Zefir” Starzycki!

Marcin Zefir Starzycki strefa fabularna pyrkon rpg Gracz z ćwierćwiecznym stażem…

Maciej jest zainteresowany RPG od ponad 25 lat. Zawsze uwielbiał grać w tytuły, które aktualnie były najbardziej popularne w Polsce, ale nie stronił też od poszukiwania mniej znanych gier. Nigdy nie poprzestawał jednak na samych rozgrywkach, ciekawiły go też historia RPG oraz to, w jaki sposób projektuje się gry fabularne.

i entuzjasta indyków

Jego zainteresowanie szybko wydało bardzo konkretne owoce – Maciej zaangażował się w pracę przy kilku rodzimych produkcjach. Przyłożył rękę do wydania Idee Fixe oraz testował Poza Czasem i Armie Apokalipsy. Jego erpegowe życie weszło na nowe tory wraz z odkryciem Apocalypse World i gier PBTA, – a następnie coraz większej ilości gier indie (których cechy w ostatnich latach coraz liczniej przesiąkają do erpegowego mainstreamu).

Jako członek Stowarzyszenia Avangarda koordynował blog programowy na kilku ostatnich Zjavach i dwóch Bazyliszkach, a także współorganizował sporą część edycji Czasu na Przygodę. Ostatnio poza graniem w RPG intensywnie larpuje.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.