Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Nie przegapcie wielkiej wystawy MOCów! LUGPol przyjedzie na Pyrkon

Czym jest “MOC”? Fanom klocków LEGO z pewnością nie trzeba tego tłumaczyć, jednak Strefa Fanów Klocków Lego jest dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy siedzą w klockach od lat! Zatem odpowiadając na pytanie – MOC to skrót od “My Own Creation”. Są to budowle zbudowane bez żadnej instrukcji z pudełka, a za pomocą własnych rąk, szczypty wyobraźni i nieraz godzin główkowania jakie elementy ze sobą połączyć, by uzyskać najlepszy efekt. W Strefie Fanów Klocków LEGO spotkamy się ze sporą ekipą LUGPol, która przygotowała dla Was jeszcze większą wystawę.

Kim są członkowie LUGPol?

LUGPol, czyli Lego Users Group Poland, to pierwszy polski klub miłośników klocków LEGO, który wywodzi się z forum dyskusyjnego, założonego w maju 2004 roku przez Daniela „MrGorgo” Gordziejonoka. Dziś forum stanowi część rozbudowanego serwisu, skupiającego dorosłych fanów LEGO z całego kraju.

Na całym świecie istnieje wiele stowarzyszeń, których członkami są osoby dorosłe, traktujące klocki LEGO jako hobby. Szczególnie silne grupy AFOL-i (czyli Adult Fans of LEGO – dorosłych fanów LEGO) działają w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech i oczywiście w Danii – kraju, w którym to nasze ukochane klocki się narodziły. W porównaniu z nimi, polska grupa może wydawać się skromniejsza, niemniej mają oni na koncie duże sukcesy! Niejednokrotnie zwyciężali w ogólnoświatowych konkursach, a ich prace są rozpoznawane na całym świecie. Klub wciąż się rozrasta i przyjmuje nowych członków.

Wspólnie można osiągnąć wiele

Celem działalności grupy jest promocja w Polsce ciekawego hobby, jakim jest modelarstwo LEGO. Dzięki Internetowi oraz różnym wydarzeniom kulturalnym, docierają do kolejnych fanów klocków.

Na swoim forum wymieniają się pomysłami i doświadczeniami, dzielą się osiągnięciami modelarskimi, a nawet prowadzą wymianę lub sprzedają i kupują elementy potrzebne do realizacji kolejnych pomysłów.

Dzisiaj na forum zarejestrowanych jest ponad tysiąc użytkowników. Są wśród nich miłośnicy różnych serii tematycznych LEGO, w różnym wieku i z różnych miast, a łączy ich wszystkich wspólna pasja.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.