Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Odkryjcie świat fantastycznych zwierząt na Pyrkonie!

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, jednej z najbardziej renomowanych uczelni przyrodniczych w kraju odwiedzą tegoroczny Pyrkon! Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach przygotował niezwykłe warsztaty dla naszych najmłodszych uczestników, podczas których przeniesiemy się w fascynujący świat fantastycznych stworzeń.

O uczelni słów kilka

Jej historia sięga roku 1870, a dziś Uniwersytet Przyrodniczy kształci ponad 7 tysięcy studentów na 23 kierunkach studiów, zatrudniając ponad 800 nauczycieli akademickich, w tym ponad 100 profesorów. Dysponując nowoczesną bazą materialną oraz wykwalifikowaną kadrą naukowo-dydaktyczną, uczelnia wciąż jest pionierem w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Warsztaty „W poszukiwaniu fantastycznych zwierząt”

Podczas Pyrkonu 2024, studenci i pracownicy Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach zapraszają wszystkich miłośników natury do udziału w warsztatach „W poszukiwaniu fantastycznych zwierząt”. To niezwykła okazja do spotkania się z fascynującym światem fauny, gdzie uczestnicy będą mieli szansę stworzyć własne magiczne stworzenia, wykorzystując metodę sferyfikacji rodem z kuchni molekularnej. Uwaga, można się pobrudzić! 😉

Podczas praktycznych zajęć najmłodsi Pyrkonowicze poznają tajemnice zarówno dzikich, jak i tych zwierząt, które towarzyszą nam w domach. Będzie odkrywanie, doświadczanie i bezpieczne eksperymentowanie!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.