Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ogłaszamy jurorkę tegorocznej Maskarady. To Magda „Kurumi” Orzechowska!

W zeszłym roku Magda „Kurumi” Orzechowska zachwyciła jurorów pyrkonowej Maskarady strojem Alexstraszy z World of Warcraft i zdobyła Grand Prix konkursu. Podczas najbliższej edycji sama zasiądzie w jury i będzie oceniać dzieła najlepszych twórców kostiumów w Polsce!

Specjalistka od zbroi

kurumi magda orzechowska pyrkon maskarada

Fot. Zahora

Kurumi tworzy kostiumy zaledwie od sześciu lat, co jest sporą niespodzianką dla wszystkich, którzy widzieli jakość jej strojów. Z cosplayem po raz pierwszy zetknęła się właśnie na Pyrkonie i z miejsca stał się on jej ogromną pasją. Specjalizuje się w tworzeniu zbroi, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które zawierają duże, wyjątkowo niekomfortowe w noszeniu naramienniki oraz elementy led. Żyje pianką i worblą, udowadniając, że zamiłowanie do cosplayu to nie zawsze zamiłowanie do szycia.

Dotychczas stworzyła 12 strojów, z czego dwa zapewniły jej podium podczas konkursów na New Winter Games i Warsaw Games Week w 2015 r. Zdobyła również Grand Prix na Showup — International Cosplay Awards podczas Warsaw Comic Con 2017.

W cosplayu najbardziej ceni czas spędzany z przyjaciółmi oraz możliwość artystycznego wyżycia się.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.