Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Orson Scott Card gościem Pyrkonu 2018

Orson Scott Card jest autorem powieści Gra EnderaCień Endera i Mówca Umarłych, które są chętnie czytane przez młodzież i dorosłych, a nawet wprowadzane jako lektury. Jego najnowsze powieści, seria Tropiciel i cykl Magowie Mitheru, zabierają czytelników w zupełnie nowe miejsca.

orson scott card, orson card, gra endera, pyrkon, gość pyrkon, pisarz, zagraniczny pisarz, zagraniczny gość pyrkon, gość konwent, festiwal fantastyki pyrkon goście, orson scott card gościem pyrkonu

O czym pisze Orson Scott Card?

Oprócz powieści science fiction i fantasy, O. S. Card pisze również opowieści biblijne, poezję, a także sztuki teatralne, wliczając w to „odświeżanie” Romea i Julii czy Kupca Weneckiego Williama Szekspira.

Oraz kim tak naprawdę jest

Orson Scott Card urodził się w stanie Waszyngton, a dorastał w Kalifornii, Arizonie i Utah. We wczesnych latach 70. udał się również na misję do Brazylii. Poza pisaniem okazyjnie uczy i prowadzi warsztaty oraz reżyseruje sztuki teatralne. Często prowadzi kursy literatury i pisarstwa na Uniwersytecie Południowej Virginii.

Obecnie mieszka ze swoją żoną Kristine w Greensboro w Północnej Karolinie, gdzie jego podstawowymi zajęciami są prowadzenie kolumny recenzenckiej w lokalnej gazecie i dokarmianie na swoim patio ptaków, wiewiórek i szopów.

Awatar autora

O autorze

Jakub Orłowski