Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Piotr i Michał Cholewa gośćmi na Pyrkonie 2022!

Świat Dysku, Saga Endera, powieści Gibsona, LeGuin i Żelaznego. Co łączy je wszystkie? To książki przełożone na język polski przez Piotra W. Cholewę. W tym roku będzie szansa spotkać uznanego tłumacza na Pyrkonie. Obecny będzie również jego syn Michał Cholewa, pisarz tworzący powieści science-fiction.

Od lat praca Piotra W. Cholewy pozwala miłośnikom fantastyki, w kraju nad Wisłą, cieszyć się przygodami maga Rincewinda i innych postaci ze Świata Dysku. Za tłumaczenie pierwszej części cyklu „Koloru magii” otrzymał w 1995 roku nagrodę Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Przełożył na język polski ponad sto książek. Jego dorobek został doceniony w trakcie Euroconu w 2010 roku, gdzie otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) „Hall of Fame” dla najlepszego tłumacza.

W trakcie Pyrkonu będzie można porozmawiać także z Michałem Cholewą, najbardziej znanym z cyklu science-fiction „Algorytmy Wojny”. Ta 6-tomowa seria rozpoczęta w 2012 roku powieścią „Gambit”, spotkała się z uznaniem krytyków. Za tom trzeci pt. „Forta” został nagrodzony Zajdlem.

Jeśli jesteście fanami klasycznych serii fantasy, czy cenicie dobre sci-fi, to koniecznie musicie zapisać sobie te spotkania w kalendarzu!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa