Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

W Strefie Naukowej po raz kolejny pojawi się profesor Piotr Michoń – twórca bloga i podcastu “Ekonomia Szczęścia”! 

Jeśli, drodzy Pyrkonowicze, interesujecie się ekonomią, to z pewnością nasz kolejny gość nie jest Wam obcy! Profesor Piotr Michoń po raz kolejny dołącza do grona znakomitych gości Strefy Naukowej na tegorocznym Pyrkonie. 

Profesor Piotr Michoń – kim jest? 

Piotr Michoń
Piotr Michoń

Profesor Piotr Michoń jest ekonomistą i naukowcem. Jest także twórcą bloga, podcastu oraz kanału na YT – “Ekonomia Szczęścia”. Pisze i mówi o tym, co intryguje, wywołuje w nim zwątpienie oraz zachęca do refleksji. Próbuje zrozumieć, uwielbia się uczyć i wierzy, że nauka jest zbyt ciekawa, aby zostawiać ją dla gadających dziwnie naukowców. 

Popularyzator nauki i badacz, autor książek i artykułów naukowych, kierownik licznych projektów. Publikował m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Newsweeku”, TVN24. Występował między innymi na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, TEDx Poznań, TEDx HP (Warszawa). Jego ostatnia książka (2023) “Życzę Szczęścia! Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i pożądane”, znalazła się na liście bestsellerów Wydawnictwa ZNAK.


Jak sam mówi: marny, ale zapalony maratończyk, lubiący się przemieszczać pomiędzy miejscami fotograf amator, miłośnik rowerów. Czyta wszystko poza instrukcjami obsługi.

Piotr Michoń na Pyrkonie! 

W zeszłym roku niezwykle entuzjastycznie przyjęliście prelekcję Piotra, podczas której opowiadał o paradoksach nauki dotyczącej szczęścia i snuł opowieść o celu, który jest nie tam, gdzie go szukamy. Nic zatem dziwnego, że na nadchodzącym Pyrkonie opowie Wam o kolejnym paradoksie! 

Prelekcja Piotra dotyczyć będzie bowiem paradoksu… pasji! Nasz gość w trakcie swojego wystąpienia opowie o tym, czy podążanie za tym, co nas pasjonuje jest dla nas naprawdę dobre? Czy warto słuchać tego, co słyszymy od mówców motywacyjnych, czytamy na kubkach i na koszulkach za 35 złotych w promocji 2+1? Po tym spotkaniu dwa razy zastanowicie się, czy życzenie komuś: Podążaj za tym, co cię pasjonuje! – świadczy o waszej życzliwości dla drugiej osoby.

To jak, z kim spotykamy się na prelekcji Piotra?

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.