Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Podróż w kosmos na Pyrkonie, czyli niesamowity pokaz audiowizualny!

Zawsze chcieliście polecieć w kosmos, ale ciągle brakuje Wam czasu? Chcecie zwiedzać wszechświat, ale czujecie, że Wasza wypłata może nie wystarczyć na takie wakacje? 😀 Świetna wiadomość dla Was – na Pyrkonie oferujemy Wam szybką i darmową podróż w przestrzeń pozaziemską! Waszym przewodnikiem będzie Przemysław Rudź – jeden z najlepszych polskich twórców muzyki elektronicznej.

Muzyka elektroniczna…

przemysław rudź muzyka elektroniczna spektakl Jeśli szukacie pomysłu, jak spędzić sobotni wieczór na Pyrkonie, koniecznie zainteresujcie się ofertą Bloku Naukowego. Przygotował on dla Was pokaz audiowizualny, który na ponad godzinę pozwoli Wam przenieść się w niesamowite, odległe zakątki wszechświata. Pokaz nosi tytuł „Podróż w kosmos”, a jego autorem jest Przemysław Rudź – kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej.

Rudź jest także zagorzałym miłośnikiem astronomii, którą stale stara się popularyzować poprzez wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju. Możecie być pewni, że połączenie tych dwóch jego pasji zapewni Wam mnóstwo niesamowitych przeżyć podczas spektaklu.

Na Pyrkon Przemysław Rudź przygotował dla Was specjalną niespodziankę! Podczas pokazu audiowizualnego będziecie mieli szansę posłuchać utworu skomponowanego specjalnie na Pyrkon. Będzie to jego  pierwsze wykonanie na żywo! Jeśli zaś już nie możecie się doczekać, by go usłyszeć, możecie to zrobić tutaj.

…i kosmiczne wizualizacje

Dodatkową atrakcją pokazu będą wizualizacje przygotowane we współpracy z gościem Bloku Naukowego – doktorem Leszkiem Błaszkiewiczem, specjalistą od badań radioastronomicznych, a prywatnie fanem muzyki elektronicznej.

Czas i miejsce

Pokaz audiowizualny odbędzie się w pyrkonową sobotę o godzinie 22:00 w Sali Naukowej. Jest tam dostępnych 400 miejsc, a niektóre z nich wciąż są wolne i czekają właśnie na Was! Zapraszamy!

Punkt programu jest neutralny językowo.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.