Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Paweł Zych i Witold Vargas w Bloku Literackim!

Kolejni goście Bloku Literackiego działają razem. Jest to duet, który skupia się na ludowej fantastyce słowiańskiej. Oboje z zamiłowania są rysownikami – co oznacza, że ich publikacje są w stanie zachwycić każdego! Piękne wydanie i ciekawe historie sprawiają, że daną pozycję chce się przeglądać wiele razy. 

Witold Vargas i Paweł Zych

Paweł Zych

Autorzy i ilustratorzy kultowej już dziś serii Legendarz, obejmującej m.in. Bestiariusz Słowiański, Duchy polskich miast i zamków, Bestiariusz słowiański 2.  W swoim rozpoznawalnym już stylu wprowadzili i wprowadzają na nowo do popkultury wątki polskich wierzeń ludowych. Dzięki bogatym i dopracowanym ilustracjom dotarli ze swą twórczością zarówno do czytelnika dojrzałego jak i do dzieci.
Ich obrazy wykorzystane są często jako inspiracje przez innych twórców (między innymi autorów gry Wiedźmin. Dziki gon) i tatuażystów.

Witold Vargas

 Czym zajmuje się nasz duet?

Nasi goście wolny czas poświęcają popularyzowaniu ludowej fantastyki słowiańskiej. Poza ilustrowaniem książek, Paweł pracuje jako architekt, który angażuje się w tworzenie komiksów.
Witek natomiast jest nauczycielem zajmującym się muzykowaniem i opowiadaniem niesamowitych historii.

Awatar autora

O autorze

Paulina Kotlorz

Lubię kocyk, herbatę, kotki i czekoladę.