Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Fantastyczne premiery planszówek na Pyrkonie!

Jesteście ciekawi co wydawnictwa planszówkowe przygotowały specjalnie dla Was? Na jakie nowości powinniście odkładać ciężko zarobione drachmy? Przede wszystkim koniecznie musicie odwiedzić Games Room! Oto premiery planszówek, które mają miejsce właśnie na Pyrkonie!

Gloom

Twój cel jest smutny, al e prosty: spraw, by Twoja dziwaczna rodzina doświadczyła największych możliwych tragedii, zanim przejdzie na zasłużony odpoczynek. Historia jej spektakularnego upadku tylko czeka, byś ją opowiedział!Zagrywaj karty pełne niefortunnych zdarzeń na swoje Postaci, by obniżyć ich Samoocenę, a przeciwników rozweselaj przyjemnymi wydarzeniami, by oddalić ich od zwycięstwa. Karty są przezroczyste, a punkty daje Ci tylko to, co jest widoczne.Zasmuć rodzinę i wygraj!

Wydawnictwo Black Monk

Gretchiny

Wejdź do świata Warhammera 40,000 i wciel się w Gretchina. Zasiądź za kierownicą pojazdu zbudowanego ze wszystkiego, co akurat było pod ręką. Zaraz rozpocznie się szalony wyścig, w którym wszystkie chwyty są dozwolone!Równocześnie rzucacie kostkami, aby zaplanować ruch.  Gnaj przed siebie, dobierz karty lub strzel do przeciwników. Gra wprowadza nową mechanikę zagrywania kart. Nie wiesz, co masz na ręce, podczas gdy reszta graczy może zobaczyć Twoją siłę ognia i przygotować się na atak!

Wydawnictwo Black Monk

Munchkin Apokalipsa

Końca świata w takiej odsłonie jeszcze nie było! Munchkin Apokalipsa w Edycji jubileuszowej sprowadzi na Ciebie katastrofy i pokaże Ci, co znaczy zagłada… a wszystko to w zupełnie nowej odsłonie, z grafikami autorstwa Lena Peralty! Znajdziesz tu karty Pieczęci, które utrudnią grę i mogą sprowadzić klęskę na wszystkich graczy. Walcz z Potworami, kantuj i zdobywaj Poziomy w obliczu nadchodzącego końca świata!

Wydawnictwo Black Monk

 

Munchkin Grimm

Baśnie zebrane przez braci Grimm są pełne magii, oszustw i przemocy! Czyż nie brzmi to jak idealny temat dla Munchkina? Teraz Wasi bohaterowie mogą przebijać, wycinać i wypalać sobie drogę przez najbardziej znane historie, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Postaci z baśni ożywają na kartach Munchkina Grimma, pozwalając Ci przeżyć przygodę, z której morał jest prosty – nie ufaj nikomu!

Wydawnictwo Black Monk

Ruszyłbym na smoka

Chcesz uczestniczyć w wyprawie na smoka? Może jednak to przemyślisz? Nawet jeżeli zapomniałeś o tym, że smok ma wielką paszczę, pełną okropnych, ostrych zębów, to przypominam, że dodatkowo jest od Ciebie o wiele cięższy i ZIEJE ogniem. A Ty, odziany w metalową zbroję, chcesz stanąć przed nim jak gotowa do otwarcia i pożarcia konserwa? Oczywiście, że nie! Ruszyłbym na Smoka to narracyjna gra blefu. Kłam innym w żywe oczy i wymigaj się od walki z bestią!

Wydawnictwo Black Monk

Decrypto

Decrypto to drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń! Każda z dwóch drużyn otrzymuje zestaw znanych tylko im haseł. Szyfranci otrzymują także kody i starają się przekazać skojarzenia do haseł, tak aby tylko ich drużyna rozgryzła kod. Runda za rundą, gdy skojarzeń przybywa, zadanie staje się coraz trudniejsze. Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa. Zgarnij znajomych, usiądźcie przed księgą szyfrów i spróbujcie złamać kody przeciwników!

Wydawnictwo Portal

Fotosynteza

W małym, pełnym życia lesie kilka gatunków drzew rywalizuje o możliwość wzrostu i rozsiewania swoich nasion. Pokryte liśćmi korony drzew chłoną energię promieni słońca, rzucając cień na niższe rośliny i utrudniając im rozwój. A gdy cykl życia drzewa dobiega końca, jego substancje mineralne powracają do środowiska, użyźniając glebę dla swoich następców. Fotosynteza to urocza gra planszowa dla 2-4 graczy, w której zadbasz o wzrost swoich drzew, by zdobywać punkty i przerosnąć przeciwników.

Wydawnictwo Portal

Rising Sun

Najnowsza gra planszowa Erica Langa, twórcy takich hitów jak Blood Rage, Chaos W Starym Świecie, The Godfather: Imperium Corleone czy Bloodborne: Gra Karciana! Akcja gry toczy się w legendarnej feudalnej Japonii,  gdzie na przestrzeni kilku Pór Roku rywalizować będą ze sobą różne Klany. By zwyciężyć, kierujący nimi gracze będą  tworzyć i zrywać sojusze, podejmować działania polityczne, wielbić bóstwa, rozmieszczać swoje figurki na mapie Japonii  i gromadzić Punkty Zwycięstwa!

Wydawnictwo Portal

Lutecja

Imperator August planuje wynieść jednego mieszkańca Lutecji do statusu senatora. Aby dostąpić tego zaszczytu, musisz stać się najbardziej wpływowym dostojnikiem, kontrolującym najważniejsze zasoby i obszary miasta. Lutecja to szybka do wytłumaczenia gra z elementami licytacji i blefu. W każdej rundzie będziecie starać się zdobyć karty postaci i/lub miejsc. W ten sposób zdobywacie punkty zwycięstwa i kontrolę nad zasobami oraz budynkami. Gracz, który zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa, zostanie mianowany rzymskim senatorem w Lutecji i wygra.

Wydawnictwo Lacerta

Azul

Azulejos – oryginalnie były to biało-niebieskie płytki ceramiczne, sprowadzone do Europy przez Maurów. W grze Azul wcielisz się w artystę, układającego przepiękne mozaiki z Azulejos na ścianach pałacu królewskiego w Évorze. W trakcie rundy każdy gracz wybiera płytki z jednego z warsztatów dostawców i układa w swoim magazynie. Następnie wszyscy gracze jednocześnie – w ściśle określony sposób – przenoszą zebrane płytki na ścianę pałacu. Po ułożeniu płytek na ścianie podliczane są punkty. Wygra gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w trakcie gry.

Wydawnictwo Lacerta

Montana

W połowie XIX wieku na terenie Montany pojawiają się pierwsze stałe osady. Liczni poszukiwacze szczęścia przybywają w te okolice z nadzieją na znalezienie zajęcia i lepszą przyszłość. Pracy jest pod dostatkiem dla wszystkich. Góry obfitują w cenne metale, a uprawa ziemi wymaga ogromnych nakładów pracy. Z biegiem czasu przybywa osad, a wraz z ich rozwojem rośnie zapotrzebowanie na różne towary. Aby wyprzedzić swoich konkurentów, musisz zatrudniać właściwych robotników, w odpowiednim czasie dostarczać dobra osadnikom i starannie planować rozwój swoich osad.

Wydawnictwo Lacerta

Lords of Hellas

Wraz z upadkiem cywilizacji mykeńskiej potęga i kultura starożytnej Grecji odeszła w niebyt, zaś Hellada pogrążyła się w chaosie i zniszczeniu. Pośród śmierci i zamętu kilkoro wybrańców postanowiło przywrócić prawo i porządek. Do historii przeszli jako bohaterowie, ale wkrótce nad ich ambicjami zapanowała żądza władzy. Czy jesteś gotów do walki, by stać się Władcą Hellady? W grze Lords of Hellas kierujesz poczynaniami jednego z bohaterów. Mając do dyspozycji swoje armie, muszą pokonać wrogich herosów oraz zabić przerażające potwory, aby w ten sposób zadowolić nowych bogów.

Wydawnictwo Phalanx / Vertima

 

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.