Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Przebrania, kostiumy, kreacje – co w tym roku przygotowujemy na Strefie Cosplay?

Uwaga wszyscy fani cosplayu, miłośnicy fantastyki i kreatywności! Na Pyrkonie 2024 przygotowaliśmy dla Was strefę, która dosłownie wybuchnie kolorami, pomysłami i pasją! Czekają na Was nie tylko konkursy i pokazy, ale również mnóstwo okazji do zaprezentowania swoich talentów, wymiany inspiracji i wspólnej zabawy. Przygotujcie się na:

Konkurs na Projekt Własny


Pokaż światu swoje autorskie dzieło! Stworzyłeś Przebranie na podstawie fanartu? A może uszyłaś kreację oryginalną? Zgłoś się do nas! Zapisy trwają do 02.06.2024 r. do godziny 23:59 o tutaj.

W tym roku mamy dla Was coś specjalnego – kategorię sponsorowaną przez CD PROJEKT RED! Jeżeli twoja praca nosi insygnia wiedźmińskie lub ma zadatki na stanie się hitem sprzedaży w Night City to masz szansę na Nagrodę Specjalną od CD PROJEKT RED!

Otwarte Pokazy Cosplay


Masz ochotę pobrylować na scenie i podzielić się swoją pasją z innymi? Na Pyrkonie każdy może stać się gwiazdą! Codziennie na Scenie Cosplay w hali 8A odbędą się Otwarte Pokazy, na które nie trzeba się zapisywać. Wystarczy kostium i dobry humor!

Wystawa Kostiumów


Podziwiaj dzieła sztuki cosplayowej stworzone przez mistrzów w swoim fachu! Na wystawie zobaczycie prace m.in. Kairi, Doriana Makbetha, reprezentacji Polski w cosplayu na European Cosplay Gathering 2023, Ewy Bryniarskiej, Shappi i kolektywu Wasted Couture pod przewodnictwem Violi Warych.

Wasted Culture, fot. by Milon

Q&A z Maulem


Spotkaj się z legendą cosplayu i zadaj mu nurtujące pytania! Maul poprowadzi Q&A oraz sesje podpisywania autografów dwukrotnie – raz w piątek, raz w niedzielę. Będzie można go również spotkać na Maskaradzie jako jurora.

Darmowa wypożyczalnia kostiumów


Nie masz kostiumu? Żaden problem! Na Pyrkonie możesz wypożyczyć strój swojej ulubionej postaci. Wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości i wpłacić kaucję.

Darmowe fotostudio cosplayowe


Uwiecznij swoje cosplayowe wcielenie na profesjonalnych zdjęciach! W tym roku DIVBOR Foto Studio będzie jeszcze większe i prężniej działające. Do tego na hali znajdziecie motocykl z Cyberpunka 2077, dostarczony przez CD PROJEKT RED, dzięki czemu będziecie mogli zrobić sobie zdjęcia w scenerii Night City.

Maul

Przebieralnie


Wskocz do przebieralni i wyjdź z niej jako zupełnie inna osoba! Nie możesz w nich zostawiać rzeczy, ale przebrać się w dowolny strój z ulubionego filmu, komiksu lub anime już tak.

Warsztaty fotografii ogniowej


Chcecie się nauczyć tworzyć efektowne zdjęcia z ogniem? W tym roku będziecie mieli okazję! Warsztaty odbędą się w piątek na placu PWK. Pamiętajcie, by się zapisać!

Strefa naprawcza – Cospital prowadzony przez Szkołę Szycia 7 cm


Masz chory kostium? Tu będziecie mogli przywrócić go do pełni zdrowia! Poznańska Szkoła Szycia 7 cm pomoże we wszystkich kwestiach związanych ze strojami szytymi, a do tego nauczy Was wielu przydatnych tricków lub podstaw obsługi maszyny.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.