Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Przed Wami pierwszy gość przyszłorocznej edycji festiwalu! Victoria “V. E.” Schwab odwiedzi Pyrkon!

Ledwo zakończył się Pyrkon 2022 i nie zdążyliście jeszcze nawet ochłonąć po emocjach związanych z tegoroczną edycją festiwalu, a my mamy już dla Was świetną wiadomość związaną z przyszłorocznym Pyrkonem! Gościem Bloku Literackiego będzie Victoria “V. E.” Schwab, bestsellerowa autorka powieści fantasy.

Kilka słów o Victorii

Victorię znamy z wielu cykli fantasy i bestsellerowych powieści. Jest autorką poczytnych serii Złoczyńcy, Świat Verity, Cassidy Blake  czy Odcienie magii, a także uwielbianej przez czytelników powieści Niewidzialne życie Addie LaRue oraz Mrocznej Krypty, czyli dwóch powieści Schwab wydanych w Polsce w jednym tomie.

Jej prace spotkały się z uznaniem krytyków i zostały przetłumaczone na ponad dwa tuziny języków. Na Netflixie pojawił się również serial o zjawiskach nadprzyrodzonych First Kill, który oparty jest na opowiadaniu Schwab o tym samym tytule.

Kiedy Victoria nie nawiedza paryskich ulic ani nie włóczy się po angielskich zboczach, mieszka w Edynburgu w Szkocji i zwykle siedzi w rogu kawiarni, śniąc o potworach.

To jak, kto już nie może się doczekać spotkania z Victorią?

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.