Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Przed Wami pierwszy gość przyszłorocznej edycji festiwalu! Victoria “V. E.” Schwab odwiedzi Pyrkon!

Przed Wami pierwszy gość przyszłorocznej edycji festiwalu! Victoria “V. E.” Schwab odwiedzi Pyrkon!

Ledwo zakończył się Pyrkon 2022 i nie zdążyliście jeszcze nawet ochłonąć po emocjach związanych z tegoroczną edycją festiwalu, a my mamy już dla Was świetną wiadomość związaną z przyszłorocznym Pyrkonem! Gościem Bloku Literackiego będzie Victoria “V. E.” Schwab, bestsellerowa autorka powieści fantasy.

Kilka słów o Victorii

Victorię znamy z wielu cykli fantasy i bestsellerowych powieści. Jest autorką poczytnych serii Złoczyńcy, Świat Verity, Cassidy Blake  czy Odcienie magii, a także uwielbianej przez czytelników powieści Niewidzialne życie Addie LaRue oraz Mrocznej Krypty, czyli dwóch powieści Schwab wydanych w Polsce w jednym tomie.

Jej prace spotkały się z uznaniem krytyków i zostały przetłumaczone na ponad dwa tuziny języków. Na Netflixie pojawił się również serial o zjawiskach nadprzyrodzonych First Kill, który oparty jest na opowiadaniu Schwab o tym samym tytule.

Kiedy Victoria nie nawiedza paryskich ulic ani nie włóczy się po angielskich zboczach, mieszka w Edynburgu w Szkocji i zwykle siedzi w rogu kawiarni, śniąc o potworach.

To jak, kto już nie może się doczekać spotkania z Victorią?

Tagi: , , ,

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze