Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Pyrkon nawiedzi legenda amerykańskiego komiksu – Bob Layton!

Kto sprawił, że Iron Man trafił na szczyty list popularności zamiast zamrażarki z nieudanymi pomysłami?

Do kogo należało krzesło wiceprezesa wydawnictwa Valiant Comics, które, zaczynając od dwumilionowego start-upu, stało się trzecim największym tego typu przedsiębiorstwem w USA? Jeśli chcecie bliżej poznać tę inspirującą postać, odwiedźcie tegoroczny Pyrkon!

Czasami życie potrafi być serią fortunnych niepowodzeń.”

– Bob Layton

Pracował dla obu gigantów amerykańskiego komiksu. W DC odpowiadał za stworzenie serii L.A.W, a jego nazwisko przewijało się na okładkach wielu innych serii, w tym “Batman: Hollywood Knight” oraz “Secret Society of Super Villains”.

Pracując dla Marvela był odpowiedzialny za minicykl o Herkulesie, a seria X-Factor, którą zapoczątkował we współpracy z Jacksonem Guice, ustanowiła nowy rekord za ilość sprzedanych egzemplarzy dla pojedynczego zeszytu. Lista jego dokonań spokojnie wystarczyłaby na sporych rozmiarów felieton, dlatego najlepiej będzie, jeśli posłuchacie o nich na żywo.

Fani komiksów – kierunek Pyrkon!

Jeśli możliwość spotkania się twarzą w twarz z wizjonerem “historii obrazkowych” jest dla was kusząca, koniecznie zajrzyjcie do Strefy Komiksowej!

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.