Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ramen z klocków LEGO?! Przyjdźcie obejrzeć i zagłosujcie!

Strefa Fanów Klocków Lego kładzie kolejną cegiełkę. Kojarzycie program LEGO IDEAS? Dzięki niemu fanowskie budowle mogą przekształcić się w oficjalne zestawy! Michał Duda, twórca jednego z pomysłów, który aktualnie walczy o szansę, by i jego budowla została obrandowana i włożona do pudełek LEGO® odwiedzi Strefę wraz z innymi swoimi dziełami na stoisku LEt’s GO build!

Rzymu nie zbudowano w jeden dzień. No chyba, że z klocków LEGO

W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, kiedy jeden mały przypadek decyduje o tym, czym ktoś będzie zajmował się w każdej wolnej chwili, jaką tylko znajdzie. Michał zaczął swoją przygodę z klockami LEGO® już we wczesnym dzieciństwie. Pierwszym zestawem, który pamięta, był wóz strażacki z 1994 roku. Od tamtej pory minęło sporo czasu, a Michał zgromadził blisko setkę zestawów oraz stworzył tysiące własnych konstrukcji.

Jako lokalny patriota, zainspirowany serią LEGO® Architecture (zestawów modeli znanych budynków i miast), zastanowił się, co mógłby zbudować z Łodzi. Od tego momentu, rozpoczęła się jego pasja odwzorowywania budynków jako małych modeli zbudowanych z klocków – tak aby mieściły się na biurku, półce albo nawet dłoni. Wpierw kilka łódzkich konstrukcji, a teraz Michał buduje od Krakowa po Hel.

Liczą się Wasze głosy!

Największe dotychczasowe projekty Michała zostały zgłoszone do konkursu LEGO IDEAS – programu, o którym wspomnieliśmy na samym początku. Projekty, które w określonym czasie zdobędą 10 000 głosów staną się oficjalnymi zestawami LEGO® i pojawią się na półkach sklepowych. 

Tym razem Michał wystartował ze swoim projektem przepysznie wyglądającego klockowego ramenu – tradycyjnej japońskiej zupy z masą dodatków, takich jak ryby, gotowane jajka, kawałki naruto, różnego rodzaju grzyby, makaron, mięso, a także zestaw pałeczek i łyżka.

Do osiągnięcia magicznej liczby dziesięciu tysięcy pozostało mniej niż połowa, dlatego jeśli i Wam projekt przypadł do gustu, możecie zagłosować TUTAJ.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.