Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Robin Hobb gościem Pyrkonu 2018!

Robin Hobb to autorka fantastyki, która mieszka w stanie Waszyngton. Jest najlepiej znana ze swoich dzieł z serii Krainy Najstarszych (Realms of the Elderlings), która zaczęła się od trylogii „Skrytobójcy” (The Farseer Trilogy), a zakończona została trylogią „Bastard i Błazen” (The Fitz and the Fool). Ostatni tom, Assasin’s Fate, został wydany w maju 2017 roku.

Kilka słów o Robin Hobb

W 2015 roku „Skrytobójca błazna” otrzymał holenderską Nagrodę Hebben, przyznawaną przez czytelników, za najlepsze przetłumaczone dzieło (tłumacz: Ruud Ball). Jej twórczość została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. W 2015 roku jej powieści zostały przetłumaczone na hiszpański i portugalski na rynki meksykański i południowoamerykański. Jej książki trafiają na listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii, Australii, Francji i Holandii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Zarówno trylogia „Skrytobójcy”, jak i „Kupcy i ich żywostatki” (The Liveship Traders) są dostępne we Francji jako powieści graficzne wydane przez Soleil. Ostatnio na San Diego Comic Con za swoje dzieła została uhonorowana nagrodą Inkpot. Pisze też fantasy i odrobinę science fiction jako Megan Lindholm. Najlepiej znaną powieścią wydaną pod tym pseudonimem jest The „Wizard of the Pigeons”. Jej opowiadania były finalistami do nagród literackich Hugo i Nebula.

Robin Hobb najczęściej pisze na niewielkiej farmie w miejscowości Roy w stanie Washington, gdzie ponadto hoduje kury, kaczki i gęsi, jak i uprawia warzywa. Robin od ponad czterdziestu lat jest żoną Freda, i mają razem czwórkę dorosłych dzieci i siedmioro wnuków.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love