Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Rodzic, dziennikarz, influencer – Marcin Perfuński gościem Strefy Dziecięcej

Każdy kto kiedykolwiek miał pióro w ręce wie, że najlepiej pisze się o tym, co się kocha. Być może to właśnie z tego powodu nasz tegoroczny gość stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych influencerów tworzących treści o tematyce związanej z rodzicielstwem. Jednak on sam coraz częściej postrzega siebie jako “Influencera Społecznego”.
O sobie mówi że “jest słabym tatą, który chce być super”. Poznajcie Marcina Perfuńskiego.

Marcin Perfuński – Dziennikarz, redaktor, influencer

Z zamiłowania, wykształcenia i doświadczenia jest dziennikarzem, który chce zrozumieć świat, wytłumaczyć go innym i zmieniać na lepsze. Zaczynał w gazetce szkolnej, przeszedł przez prasę lokalną, agencję informacyjną, wydawnictwo, studio radiowe aż został freelancerem. W ciągu 20 lat przez jego redaktorskie ręce przeszło około tysiąca książek. Pojawiały się wśród nich tytuły z gatunków fantasy, science fiction, wojennych, filmowych, kryminałów, romansów czy obyczajowych.

Jak rozmawiać o rodzicielstwie w internecie?

Marcin Perfuński od dekady jest twórcą online. Jako influencer prowadzi od 2014 projekt SuperTATA, w ramach którego dzieli się patentami na to, jak stawać się coraz lepszym rodzicem. Realizuje to poprzez webinary, live’y, podcasty, bloga oraz profile w mediach społecznościowych i spotkania offline, np. konferencje, prelekcje czy warsztaty dla dzieci.

Według rankingu Hash.fm jest jednym z najbardziej wpływowych influencerów parentingowych. W 2018 roku wygrał plebiscyt miesięcznika „Mamo, To Ja” na Idealnego Tatę, zdobywając więcej głosów niż Jurek Owsiak, Kuba Błaszczykowski czy Przemek Saleta. W każdy poniedziałek w godz. 21-22 prowadzi audycję Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom. W konkursie Influencera Live Award został zakwalifikowany w kategorii CHANGEMAKER.

Koniecznie śledźcie poczynania naszego gościa na jego mediach społecznościowych:

Facebook : https://www.facebook.com/supertata.tv 

Instagram : https://www.instagram.com/supertata.tv

Blog : https://supertata.tv/

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.