Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

RPG Jam na Pyrkonie – pokażcie swoją kreatywną stronę!

Minimalistyczne RPG-i cieszą się rosnącą popularnością wśród miłośników gier fabularnych. Wystarczy zaledwie kilka akapitów opisujących podstawowe zasady rozgrywki, by stworzyć wciągającego jednostrzałowca lub mini kampanię. W tym roku zapraszamy was do wzięcia udział w RPG Jamie, czyli atrakcji, podczas której sami stworzycie kompletny (i kompaktowy) system.

Czym jest RPG Jam?

Jamy to popularne wśród programistów, pisarzy oraz innych artystów wydarzenia, podczas których udowadniają oni swoją zdolność do pracy pod presją czasu. Podczas trwających od kilku godzin do kilku dni sesji uczestnicy mają za zadanie stworzyć dzieło, które będzie w kreatywny sposób realizować wskazane zadanie lub nawiązywać do wybranego hasła.

Jedna kartka i jedna pyra

Zbierzcie znajomych i razem stwórzcie w pełni grywalną mechanikę do waszego systemu, pracując pod okiem doświadczonych twórców.

Hasłem tegorocznego wydarzenia jest “pyra” oraz dwa słowa kluczowe losowane na początku wydarzenia – możecie wybrać jedno lub oba z nich. Musicie znaleźć złoty środek pomiędzy kompleksowością a minimalizmem – całość zasad powinna mieścić się na dwóch stronach kartki A4.

Każdy ze zgłoszonych systemów, o ile jego twórcy nie wyrażą sprzeciwu, zostanie opublikowane na stronie internetowej Pyrkonu.

RPG Jam 2024 odbędzie się podczas tegorocznej edycji Pyrkonu, w Strefie RPG i będzie trwał od 23:00 w sobotę do 8:00 w niedzielę. Jeśli nie jesteście nocnymi markami – koniecznie zabierzcie ze sobą termos z kawą.

Regulamin znajdziecie na >podstronie Strefy RPG< i w zakładce >regulaminy<.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.