Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Samantha Shannon, autorka serii “Czas żniw”, gościem Bloku Literackiego na tegorocznym Pyrkonie!

Na swoim koncie ma bestsellerową serię “Czas Żniw” oraz powieść “Zakon Drzewa Pomarańczy”, które w Polsce ukazały się nakładem Wydawnictwa SQN. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że Samantha Shannon pojawi się na Pyrkonie!

Samantha Shannon i jej fantastyczna twórczość

Urodziła się w zachodnim Londynie w 1991 roku. W wieku zaledwie piętnastu lat napisała swoją pierwszą powieść, która do tej pory nie została opublikowana. Studiowała angielską literaturę i literaturę powszechną w college’u św. Anny w Oxfordzie.

W 2013 roku wydała pierwszą książkę ze swojej siedmiotomowej serii “Czas Żniw”, która szybko stała się bestsellerem w rankingu “New York Timesa”, “Sunday Timesa” oraz “Asian Age”. Tom rozpoczynający cykl został wybrany Książką Roku przez “Daily Mail”, “Stylist” i “Huffington Post”. Powieść ta została również nazwana jedną z najlepszych książek roku 2013 w serwisie Amazon. To dystopijna wizja przyszłości, której akcja osadzona jest w totalitarnym państwie, zwalczającym przejawy jasnowidzenia – umiejętności, którą posiada główna bohaterka powieści. Powieść została przetłumaczona na dwadzieścia osiem języków i wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zostanie przeniesiona na ekrany, ponieważ prawa do ekranizacji nabyły wytwórnie Imaginarium Studios oraz 20th Century Fox. 

Samantha Shannon jest również autorką Zakonu Drzewa Pomarańczy – powieści inspirowanej legendami z najróżniejszych stron globu. To niesamowita opowieść o świecie stojącym na krawędzi wojny ze smokami i o silnych kobietach, które starają się nie dopuścić do tej katastrofy. Nie zabraknie dworskich intryg i magii, więc jeśli nie mieliście do tej pory powodu, by sięgnąć po twórczość autorki, to teraz nadarza się niesamowita okazja! Tym bardziej że portal Amazon uznał tę książkę za najlepszą powieść marca 2019. 

Kto z Was, tak jak my, nie może się już doczekać spotkania z Samanthą? Nie zapomnijcie o książkach, by zgarnąć autograf autorki!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.