Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Scena Plenerowa zapełnia się artystami! Zenek Kupatasa wkracza do akcji

-Słucham każdego gatunku muzyki.

-Ale tak się nie da!

-Jesteś tego pewien? 👀

Wyobraźcie sobie tylko – ciężka muzyka z absurdalnym humorem? A może coś bardziej filozoficznego? Gościa, którego za moment poznacie ciężko zaszufladkować pod konkretny styl, dlatego zapnijcie pasy i wyruszcie na jego koncert!

Kim jest Zenek Kupatasa?

Część z Was zapewne zna Kabanosa – legendarny zespół, który wydobywał z dźwięków absurdy życia codziennego. Ale czy wiecie, że sercem zespołu był sam Zenek Kupatasa? Grupa została przez niego założona, gdy miał 15 lat, a przez kolejne 21 był mózgiem operacji, tworząc nie tylko muzykę, ale i teksty, które bawiły oraz zaskakiwały fanów.

Teraz Zenek poszedł własną drogą, tworząc pod własnym szyldem. Co jednak najważniejsze, nadal trzyma wysoko poprzeczkę szalonych pomysłów i energetycznych występów. Ba, może się pochwalić tytułem jednego z najbardziej płodnych twórców na polskiej scenie muzycznej. Czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty niezależnie, samodzielnie je promując. Na swoim koncie ma już w sumie ponad 120 utworów, a ta liczba wciąż rośnie!

Optymizm w dźwiękach

Muzyka, którą tworzy Zenek to nie tylko dzwonienie gitary i bicie perkusji. „Rezyliencja” to jego rozdzielona na dwa albumy filozofia życia, która traktuje o zdolnościach adaptacyjnych do otaczającej nas rzeczywistości. Dodatkowo, w ramach ciekawostki – Zenek nagrał nawet kiedyś płytę w wymyślonym przez siebie języku.

Zenek Kupatasa – Żyj dobrze, umieraj staro (oficjalny klip z albumu „Rezyliencja I – Tak 3mać!”)

Utwór z albumu „Rezyliencja I – Tak 3mać!”, który jest pierwszym z dwóch albumów pod szyldem „Rezyliencja”. 📣 Kup płytę wraz z dedykowanym merchem: https://www.zenek33.pl/rezyliencja2022.html Oficjalna TABULATURA (gitary, bas, perkusja): https://www.zenek33.pl/tab/zenek_kupatasa-zyj_dobrze_umieraj_staro.rar Utwór dostępny w serwisach Spotify, Tidal, iTunes, YouTubeMusic itd.

Wspólnie z jego zespołem, w którego skład wchodzą gitarzysta Jurek Halapenio, basista Włodek Bombel i perkusista Boguś Bambaryła zapewniają atmosferę pełną radości, szczerości i optymizmu, która rozgrzewa serca wszystkich obecnych. Każdy, kto miał okazję być na ich koncercie, wie, że to niezapomniane doświadczenie, które zostaje w pamięci na zawsze.

Widownia pod Sceną sama się nie zapełni

Już 15 czerwca zbierzcie się ze swoimi znajomymi pod Sceną! Jak Zenek mówi – będzie pogo, będą przytulańce, będą skakańce, a przede wszystkim będziecie Wy i Wasza pozytywna energia!

Odwiedźcie stronę Zenka i widzimy się niebawem, cześć!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.