Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Strefa Cosplay & Gaming zapowiada się cudownie!

W tym roku na Pyrkonie łączymy dwie, z pozoru bardzo różne społeczności – twórców gier oraz ludzi, którzy czerpią z nich inspiracje do cosplayu. Rzućcie okiem, co mamy wam do zaoferowania.

Strefa Cosplay

Andrasta

Pierwszym gościem cosplayowym, którego spotkacie na Pyrkonie, która odwiedzi Pyrkon, będzie Andrasta! Jej cosplayowa przygoda zaczęła się niewinnie, bo od wykonywania makijaży i body paintingu w 2015 roku. Andrasta jednak nie poprzestała na tym i jej hobby przemieniło się w cosplayową pasję.  Obecnie tworzy pełne charakteryzacje i ręcznie wykonywane stroje, a jej niesamowite stylizacje zrzeszają jej fanów na całym świecie.

Podczas Pyrkonu będziecie mogli posłuchać naszych gości podczas panelu Social Media dla cosplayerów, które poprowadzą wspólnie w języku polskim i angielskim. Oczywiście będziecie mogli ich również spotkać na stoisku w Strefie Cosplay więc koniecznie do nich zajrzyjcie!

Luce Cosplay- Studio Zahora

Kolejną cosplayerką, która odwiedzi Pyrkon, będzie Luce Cosplay, włoska cosplayerka, która własnoręcznie tworzy kostiumy i rekwizyty już od ponad dekady. Spod jej ręki wychodzą również vlogi, często streamuje i bierze udział w wielu sesjach zdjęciowych. Luce to weteranka konkursów cosplay – reprezentowała swój kraj w finałach Clara Cow Cosplay Cup i wielokrotnie zajmowała miejsca na podium w krajowych zmaganiach.

Dorian Makbeth by cyberfox_ph

Dorian Makbeth – można by rzec, że cosplayowy weteran, dzielący się swoim hobby z obserwatorami od 12 lat. Częsty gość na lokalnych konwentach mangi i anime. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Od kilku lat na małej emeryturze, skupiając się na zbieraniu doświadczeń w stylizacji peruk i poświęcając swe serce wszelkim projektom z serii „Attack on Titan”. W wolnych chwilach próbuje nadążyć za cosplayowymi trendami z TikToka.

Kairi by @fotabanana

Kairi – cosplayem zajmuje się aktywnie od roku 2008. Czynnie uczestniczy w większości cosplayowych wydarzeń w Polsce – czasem jako uczestnik, czasem jako juror. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat swojego hobby w kraju i zagranicą. Dużo podróżuje. Wiele razy z sukcesami reprezentowała Polskę w międzynarodowych konkursach cosplayowych. W cosplayu upatruje spełnienia swoich marzeń dotyczących pracy w teatrze, więc jej ulubionym aspektem są występy sceniczne. Ostatnio zajmuje się dużymi cosplayowo-scenicznymi projektami poza konkursami – po prostu, dla publiczności. Dużą wagę przywiązuje do wczuwania się w postać – czy to podczas występów, czy sesji zdjęciowych. W tym roku stawia tez pierwsze kroki w profesjonalnej fotografii cosplayowej. Chętnie służy radą początkującym cosplayerom!

Doriana oraz Kairi spotkacie na panelu na temat sesji cosplayowych w domu, podczas którego pokażą Wam tajniki wykonywania spektakularnych zdjęć, korzystając tylko z tego co możecie znaleźć w swoich czterech kątach.

Strefa Gaming

Na tegorocznym Pyrkonie spotkacie cały zespół Kronik Myrtany, w tym głównego programistę, reżysera, a także kompozytora ścieżki dźwiękowej Kamila Jędrzejewskiego. Na Festiwalu będzie również Michał Klawiter, dubbingujący postać głównego bohatera. Spotkanie z ekipą Archolos w formie panelu Q&A odbędzie się w sobotę 18 czerwca w godzinach 12:00-12:55.

Następnym gościem jest Borislav Slavov – wielokrotnie nagradzany kompozytor i dyrektor muzyczny gier wideo. Jego kariera w branży rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy pasja do gier doprowadziła go do udziału w produkcji ścieżki dźwiękowej do RTS-a „Knights of Honor”.
Udany debiut spowodował, że pracował dalej w branży i uczestniczył w produkcji takich gier jak „Two Worlds II” (kompozytor) czy „Gothic 3” (muzyk). W 2009 roku Slavov dołączył do Crytek, gdzie pracował nad takimi grami jak „Crysis 2”, „Crysis 3”, „Warface” i „Ryse: Son of Rome” jako kompozytor i dyrektor muzyczny.
Od 2016 roku współpracuje z Larian Studios, które znane jest m.in. z wyprodukowania „Divinity: Original Sin 2”, a obecnie pracuje nad trzecią częścią kultowej serii „Baldur’s Gate”.

Kamil Jędrzejewski razem z Borislavem Slavovem oraz Percivalem będą razem na panelu prowadzonym w języku angielskim: Creating video game soundtrack – meet the artists! w niedzielę o 12:00.

Równolegle zapraszamy was na Wielki panel dubbingowy! gdzie Asia Kudelska (Hermiona Granger), Mateusz Narloch (Spider-Man), Marcin Franz (Jaskier, Aladyn), Michał Klawiter (Han Solo, Cahir), Bartek Wesołowski (Spider-Man, reż. „Arcane”), Jasiek Aleksandrowicz (Aquaman, reż. „Rick i Morty”)oraz Natalia Litwin (twórczyni kanału YT Widzę Głosy) będą rozmawiać o pracy przy lokalizacji! Panel odbędzie się niedzielę, w Dużej Auli, od 12:30 do 14:15.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.