Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strefa Fabularna rośnie w siłę. Będzie z nami również Zofia „Zula” Skowrońska!

Uwaga wszyscy pasjonaci larpów i cosplayu – świetna wiadomość dla Was. Również w tym roku naszym gościem będzie doskonale Wam znana Zofia „Zula” Skowrońska.

Zofia Zula Skowrońska strefa fabularna pyrkon Kilka słów o Zuli

Zula jest designerką larpów, specjalizującą się w cosplayu, organizatorką eventów, oraz założycielką marki Zula Costumes. Zajmuje się taż administracją grupy Larp Poland. Do jej gier należą takie tytuły jak „The Witcher School”, „Chłopiec, który”, „Cyrk, 1920-1950” czy „Ostatni Rejs”. Organizuje między innymi festiwal larpowy Replay i konferencję KoLa, a na Pyrkonie od 2015 roku jest odpowiedzialna za przygotowywanie konkursu dla twórców fantastycznych przebrań – Maskarady.

Zula zdobyła dwie Złote Maski (Najlepszy Gracz 2011, Najlepszy Zespół Mistrzów Gry 2013), nagrodę Larpotworzenie 2016 i Czary 2018. Była sędzią Larpów Najwyższych Lotów 2015, Larpowych Laurów 2017-2018 oraz trenerką szkoleń LubLarp. Lubi grać postaci, które mają wyraźnie zarysowany charakter i liczne relacje. W larpach szuka przede wszystkim nowych doświadczeń i emocji.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.