Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strefa Komiksowa uderza z pełną, superbohaterską mocą!

Zobaczycie twarze, które kryją się za ulubionymi bohaterami. Będziecie mogli obserwować ręce, które tworzą komiksowe historie. Znajdziecie możliwość, by uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. A chociaż prelekcje tej Strefy nie odbywają się w Sali typowo komiksowej, to zdecydowanie nie będziecie mieli czasu, żeby się nudzić.

Wspaniali goście

Na pierwszy ogień wlatuje Raúl Allén – ilustrator, który rozpoczął swoją karierę ilustrując dla takich klientów, jak QuentinTarantino, Time Magazine, Playboy, RollingStone, New York Times, Billboard, Bloomberg BusinessWeek, The Washington Post, Wall St Journal, i Adidas.

Razem z Patricią Martin (pracująca między innymi nad „Wonder Woman”) nie tylko rozdadzą autografy, ale także coś dla Was narysują!

Gianluca Maconi, Włoch z krwi i kości, który w 2004 roku zdobył włoską Nagrodę Miccia na Festiwalu Torinocomics za opowieść Le ombre della laguna, opowie o Świecie Akwilonu.

Dariusz Stańczyk, tłumacz, rysownik i zabijaka, znany z tego, że bywa w miejscach i ładnie wygląda. Ongiś, dawniej, drzewiej z Arturem Biernackim, Jakubem Oleksowem, Grzegorzem Kaczmarczykiem i Bozią tworzył internetowy komiks grozy „Starodrzewy” opowie na swoim panelu o polskich superbohaterach.  A towarzyszyć na tym panelu będzie mu także Rafa Janko – twórca serii komiksowej „Mięcho”.

A jeśli znajdziecie jeszcze trochę czasu, to Strefa Komiksowa ma dla was prawdziwą BOMBĘ – spotkanie z legendą!

Bob Layton – najbardziej znany z pracy nad takimi tytułami Marvel Comics jak Iron Man i Ant-Man, jest także współzałożycielem Valiant Comics.
Bob wymyślił na nowo komiks o Iron Manie pod koniec lat 70-tych, przenosząc go z pozycji bliskiej anulowania na pozycję godną jednej z najlepiej sprzedających się serii Marvela wszech czasów. Klasyczna historia Iron Mana „Demon in a Bottle” została uznana przez fanów za „jedną z 20 najlepszych historii komiksowych wszech czasów”. Ten człowiek-komikso-legenda odpowie na nawet najtrudniejsze pytania na swoim Q&A!

Gość rysuje

Marzyliście kiedyś o rysunku dedykowanym specjalnie Wam? Pamiętacie ze szczegółami sny, w których na ścianie Waszego pokoju, oprawiony w wyjątkową ramkę, wisiał szkic cenionego artysty? Podczas Pyrkonu staramy się spełniać te sny. Oto goście, którzy będą starać się razem z nami:

  1. Augustin Padilla Calle
  2. Patricia Martin
  3. Raul Allen
  4. Pasquale Qualano
  5. Gary Erskine

Największy crush 2023

Gra o Tron, Last of us, Wonder Woman 1984… i co jeszcze? Na pewno kojarzycie ten ikoniczny zarost, ten wspaniały głos i zabójczy uśmiech. Pedro Pascal króluje w tym roku w internecie, a szaleje za nim dosłownie KAŻDY! Kogo jeszcze może zagrać Pedro Pascal? W jakiego komiksowego ojca i opiekuna mógłby się wcielić? Tę zagadkę rozwiążecie wspólnie z Joanną „Kooną” Roszak.

Jak wydać komiks?

Komiks nie istnieje bez ilustracji. Komiks nie istnieje bez dialogów. Komiks nie istnieje bez zwrotów akcji i wciągającej fabuły. Ale żeby komiks można było poznać, trzeba go jeszcze wydać. Jak to działa i jak to zrobić? To pytanie do Pawła Timofiejuka.

Strefa Komiksu 5A

Tutaj dzieje się magia. Można tu przysiąść na chwilę i utonąć w Czytelni Komiksu. Można wstać i przejść się po historii, oglądając eksponaty z Muzeum Komiksu w Krakowie. Można zaciągnąć się komiksowym powietrzem, porozglądać się za znajomymi, nerdowymi twarzami… A jeśli zostaniecie wystarczająco długo, kto wie? Może sami staniecie się częścią rysunkowej historii?

Awatar autora

O autorze

Hanna Gamoń

Książkowy przykład ADHD, którego wszędzie jest po trochę. Po skończeniu liceum teatralnego dwa lata studiowała zootechnikę, zrobiła KPP, po czym przebranżowiła się na filologię polską. Obecnie nerdzi z Islandzkiego końca świata, gdzie oddaje się swojej pasji - chodzeniu po górach i nuceniu soundtracku z Władcy Pierścieni. Gdyby miała wybrać idealną pracę, to mimo swojego wzrostu zostałaby hobbitem. Jeśli nie ma jej w okolicy - pewnie znowu szydełkuje jakiś sweter.