Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Strefa Literacka ogłasza swego nowego gościa  – Łukasza Czarneckiego

Historyk, badacz, redaktor i miłośnik kultury Dalekiego Wschodu i autor Apostaty

Autor książki historycznej „Konstantynopol 626”, która opowiada o „wojnie światowej VII wieku”, Czarnecki zdobył uznanie za swoje dogłębne badania i precyzyjne przedstawienie wydarzeń historycznych. Jego zainteresowania obejmują kulturę Dalekiego Wschodu, szczególnie okres Edo w Japonii i nowożytne Chiny. Ponadto, ma fascynację komiksami i dinozaurami, co tylko pogłębia jego wszechstronność jako naukowca i badacza.

Nie tylko zajmuje się popularyzacją nauki w prasie, ale również angażuje się w różne projekty medialne. Czarnecki jest współpracownikiem portalu Focus.pl, magazynów popularnonaukowych „Świat Wiedzy Historia” i „Mówią Wieki”, a także członkiem redakcji Nowej Fantastyki. Jego wieloletnie doświadczenie jako redaktora i autor artykułów naukowych czyni go jednym z najbardziej cenionych ekspertów w swojej dziedzinie.

Ponadto, Czarnecki jest znany ze swojej charyzmy i umiejętności przekazywania wiedzy w sposób przystępny dla każdego. Jego wykłady są zarówno ciekawe, jak i pełne humoru, co sprawia, że są niezapomniane dla uczestników.

Nie można zapomnieć o jego zamiłowaniu do filmu „Tylko kochankowie przeżyją” i musicali, które dodają mu dodatkowego uroku jako osobistości i pasjonata kultury popularnej.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.