Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Tak się składa na Pyrkonie! Odwiedźcie Strefę Dziecięcą z Dorigami

Czym jest Origami, chyba nikomu nie musimy przedstawiać, ale dla zasady lecimy z formułką. Origami to japońska sztuka składania papieru. Słowo „origami” pochodzi od japońskich słów „oru” (składać) i „kami” (papier), co dosłownie ozna… Zaraz zaraz, serio myśleliście, że przytoczymy tutaj Wikipedię? Nie tym razem!

W każdym razie jest to sztuka składania papieru, która zamienia zwykły arkusz w coś zupełnie niezwykłego. Bez nożyczek, bez kleju – tylko fałdy, zgięcia i trochę wyobraźni! Z origami możecie stworzyć wszystko, od delikatnych kwiatów po skomplikowane smoki.

W tym roku Dominik Kazuś, znany również jako Dorigami obiecuje chwile pełne kreatywności i zabawy dla wszystkich fanów składania papieru w Strefie Dziecięcej.

Od jednej kartki się zaczęło…

Dominik Kazuś to prawdziwy magik w świecie origami. Urodzony w 1993 roku w Koninie, już od najmłodszych lat czuł pociąg do sztuki rękodzielniczej. Jednak to dopiero podczas pomaturalnych wakacji, czekając na studia, zdecydował się na dalsze zagłębienie się w tajniki tej sztuki. Tak narodziło się Dorigami – małe hobby, które z biegiem lat zmieniło się w prawdziwą życiową pasję. 

Choć zaczęło się od prostej zajawki, to przez ponad dekadę Dominik rozwijał swoje umiejętności, prowadząc liczne warsztaty w różnych zakątkach kraju i za granicą. Setki godzin spędzonych na składaniu, tysiące spotkanych osób i niezliczona ilość złożonych kartek – to wszystko składa się na historię Dorigami, którą będzie miał okazję podzielić się z nami na Pyrkonie.

Strefa Dziecięca zaprasza nie tylko najmłodszych Pyrkonowiczów

Po dłuższej przerwie Dominik powraca do Strefy Dziecięcej, by ponownie zainspirować uczestników Festiwalu sztuką origami oraz zapewnić im niezapomniane doświadczenia. 

Poprowadzone zostaną warsztaty, w których dowiecie się, jak zwykły kawałek papieru może stać się nośnikiem nieskończonych możliwości. Serduszko? Żabka? A może wskoczymy o poziom wyżej i złożymy żurawia? 

Do zobaczenia w Strefie Dziecięcej!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.