Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Tomasz Rożek gościem na Pyrkonie 2022

Od prawie dekady prowadzi popularnonaukowe kanały w serwisie YouTube. Dodatkowo jest założycielem Fundacji, w ramach której wydał właśnie książkę o polskich naukowcach, prawdziwych superbohaterach. A oprócz tego Tomasz Rożek, bo to właśnie o nim mowa, będzie także gościem na tegorocznej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon!

Seria fortunnych zdarzeń

Jak sam przekonuje, jego życie to seria fortunnych zdarzeń. Miał zostać lekarzem, a skończył jako fizyk. Zwiedzając Wiedeń, poznał swoją żonę, a kiedy wrócił po 4 latach z największego centrum naukowego w Europie, został dziennikarzem naukowym. Teraz z sukcesami kieruje Fundacją Nauka. To Lubię, w ramach której prowadzi dwa kanały na YouTubie. 

Akademia Cyfrowego Rodzica

Założona w 2020 r. Fundacja zajmuje się działaniami edukacyjnymi, a także promuje naukę i technologię. Jednym z kluczowych projektów jest tzw. Akademia Cyfrowego Rodzica, która prowadzi rodziców i nauczycieli przez wirtualny świat, pokazując szanse i zagrożenia dla dzieci. 

„Akademia Superbohaterów”

Najnowszy projekt Fundacji to „Akademia Superbohaterów”, pod której szyldem powstała gra karciana w formie quizu oraz książka zawierająca ponad 30 życiorysów polskich naukowców, którzy swoją działalnością wpłynęli na światową naukę. Na kolejnych kartach dzieła możecie np. poznać historię odkrycia szczepionki na tyfus czy chociażby dowiedzieć się, która Polka jako pierwsza badała kulturę szamanów na dalekiej Syberii.

Pyrkonowa niespodzianka

Tomasza Rożka oprócz jego prelekcji będzie można także spotkać w Hali Wystawców. Tam bowiem otwarte zostanie specjalne stoisko dla Fundacji Nauka.To Lubię. Mamy dla was jednak niemałe zaskoczenie, ponieważ Pan Tomasz planuje wskoczyć w cosplay. Nie zdradził nam, za kogo planuje się przebrać, ale możecie być pewni, że będzie to związane z jego działalnością!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa