Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Uczestnicy czwartej edycji LEGO Masters – Stanisław Kiełczewski i Wojciech Bodziany odwiedzą Pyrkon!

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu w Strefie Fanów Klocków LEGO odbędzie się panel dyskusyjny, który odwiedzą goście z polskiego fandomu LEGO. Pośród nich pojawi się dwójka młodych konstruktorów, których determinacja i kreatywność doprowadziły aż do udziału w czwartej edycji LEGO Masters Polska. Kim są Stachu i Wojtek oraz kim (a raczej czym) chcieliby być?

Młodzi adepci sztuki LEGO

Stanisław Kiełczewski i Wojciech Bodziany to dwójka uczniów, którzy przyjaźnią się od ponad trzech lat. Dzięki nauczaniu domowemu mogą oszczędzić nieco czasu na dojazdy do szkoły i tym samym przeznaczyć go jeszcze więcej na klocki. Przed udziałem w LEGO Masters mieli na swoim koncie już kilka zwycięstw w konkursach organizowanych na social mediach innych klockowych twórców. Pytani o to, w jaki sposób zareklamowaliby nostalgiczny powrót do świata LEGO swoim rówieśnikom, odpowiadają po prostu, że klocki mogą przynieść dużo frajdy oraz świetnie prezentują się na półce.

Wojtek swoją przygodę z LEGO rozpoczął od zestawu 5932 Bricks&More będącego luźną kolekcją ponad 200 klocków, który zachęcał do eksperymentów oraz zabawy formą. Pierwszą budowlą Stacha był natomiast 7239 City Wóz Strażacki. Jako swoje ulubione serie wymieniają Speed Champions oraz Star Wars – z tym drugim uniwersum powiązane jest również największe klockowe marzenie Stanisława, czyli wejście w posiadanie zestawu 7163 Star Wars – Republic Gunship. Wojciech liczy natomiast, że w przyszłości uda mu się stworzyć własną, klockową pracownię. Nasi goście chwalą się, że odwiedzili pierwszą edycję konwentu Klockon, która odbyła się w 2023 roku. Na fundamentalne pytanie o to, jakim klockiem chcieliby być w głębi swoich serc odpowiedzieli zgodnie i stanowczo – byłby to Brick, Modified 1 x 2 with Studs on 1 Side.

Spotkajcie się z naszymi gośćmi podczas tegorocznej edycji Pyrkonu w Strefie Fanów Klocków LEGO.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.