Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Wszystkie zwierzaki są fantastyczne, czyli o tym, jak możecie pomóc zwierzakom podczas Pyrkonu!

I w tym roku będziecie mieli okazję nie tylko świetnie się bawić na Pyrkonie, ale także pomóc potrzebującym zwierzakom. Podobnie jak podczas zeszłorocznej edycji, tak i teraz wraz z Fundacją Pomocy Zwierzętom Kłębek organizujemy zbiórkę na rzecz kłębkowych podopiecznych. Pomóc możecie na wiele sposobów!

Potwornie dobra okazja do pomagania!

Dla pierwszych 500 darczyńców, którzy wrzucą do kłębkowej skarbonki minimum 50 złotych, została przewidziana super niespodzianka. Partnerem pyrkonowo-kłębkowej akcji jest bowiem Monster Couch. Nie dość, że możecie zostać superbohaterami dla potrzebujących zwierzaków, to także otrzymać klucz steam na grę “Na Skrzydłach” (“Wingspan”). Wystarczy, że pognacie szybko do kłębkowego stoiska i znajdziecie się wśród pierwszych 500 darczyńców. Pyrkonowo-kłębkowe stoisko znajdziecie w Hali 5a.

Jak możecie pomóc?

Jeśli los zwierzaków nie jest Wam obojętny, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce i odwiedzenia pyrkonowo-kłębkowego stoiska, gdzie dowiecie się więcej o Fundacji oraz samej akcji!

Listę potrzebnych produktów znajdziecie poniżej. Warto zwrócić uwagę, że mokra karma to nie jedyna z rzeczy, która jest w Fundacji potrzebna 😉

Lista potrzebnych rzeczy:

Karma puszkowa:
– Dolina Noteci Czarna (dostępna w sklepach zoologicznych i Rossmanie)
– MaxiNatural (dostępna w Biedronce)
– SelectGold, Wilderness, RealNature (dostępne w MaxiZoo)
– Animonda Carrny, WildFreedom, catz finefood, Gusto, Grau, Cosma (dostępne na
Zooplusie)


Żwirek:
– drewniany pellet dostępny w marketach budowlanych,
– drewniany CatsBest Eko Plus,
– kukurydziany Benek Corn.

Artykuły chemii gospodarczej:
– mocne worki na śmieci 30 i 60 litrów,
– płyn do mycia podłóg,

– płyn do mycia naczyń,

– kostki do zmywarki,
– proszek do prania,
– ręczniki papierowe w rolce,
– mokre chusteczki typu Presto.

Artykuły dla zwierząt:
– transportery z tworzywa np. Gulliver,
– zabawki,

– tekturowe drapaki,

– legowiska,

– hamaki do klatek.

Kilka słów o Fundacji Kłębek

Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek prowadzona jest przez panią weterynarz i działa na rzecz bezdomnych kotów zamieszkujących zakamarki Poznania. Posiadają schronisko, które obecnie ma pod opieką ponad 120 kotów szukających domu. Wiele z nich ma spory bagaż doświadczeń: ludzką przemoc, choroby, walkę o przetrwanie. Dlatego fundacja zapewnia im profesjonalną opiekę i stara się im dać jak najwięcej miłości, a przede wszystkim znaleźć kochające domy.

Na pyrkonowo-kłębkowym stoisku znajdziecie mnóstwo ręcznie robionych fantów o kociej tematyce, jak również małą skarbonkę, do której możecie wrzucić datek dla zwierzaka.

Pamiętajcie, że wszystkie zwierzaki są FANTASTYCZNE!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.