Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Strefa Fabularna

Strefa Fabularna

Jesteś fanem larpów i RPGów? Przed wyruszeniem gdziekolwiek zawsze zbierasz drużynę? To właśnie w Strefie Fabularnej znajdziecie dziesiątki prelekcji, larpów oraz sesji RPG! Strefa będzie działać całodobowo, zapewniając wam atrakcje także wtedy, gdy wszyscy inni pójdą spać!

strefa fabularna, pyrkon, rpg, larp, konwent, festiwal fantastyki, gry fabularne, erpegi

Pyrkon 2020 zbliża się błyskawicznie, czas więc uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z Wami tym, co przygotowaliśmy z myślą o Pyrkonowiczach. Z pewnością ucieszy Was fakt, że cała Strefa Fabularna znajdować się będzie w Pawilonie 7, a do Waszej dyspozycji będą dwie sale prelekcyjne oraz cztery sale larpowe, znajdujące się na antresoli. Na dole hali działać będzie, czynna całą dobę, RPGralnia. Zaintrygowani? Koniecznie czytajcie dalej.

Sesje i larpy

Także w tym roku przygotujemy dla Was wiele możliwości zagrania w larpy i sesje RPG! Nie zapomnieliśmy bowiem, że Strefa Fabularna właśnie fabułą stoi. To właśnie tu, przed wyruszeniem w drogę, możecie zebrać drużynę odważnych śmiałków, z którą stawicie czoła przeciwnościom losu, zgotowanym Wam przez Mistrza Gry. Odkryjecie nieodkryte i wspólnie napiszecie własną historię.

RPGralnia

Oczywiście, na nadchodzącym Pyrkonie nie mogło też zabraknąć, przygotowanej specjalnie dla Was, RPGralni – ogromnej przestrzeni do wspólnego grania. Teraz nie musicie się martwić brakiem miejsca na sesje, pisać Kart Postaci na kolanie czy chować po kątach, by w spokoju zanurzyć się w Wasze ulubione uniwersum i zgładzić przeciwników wykreowanych przez Mistrza Gry.

RPGralnię znajdziecie na parterze pawilonu numer 7. To dokładnie 3792 metry kwadratowe, dostosowane do potrzeb uczestników każdej sesji. W trosce o Wasz komfort przygotujemy około 100 stolików, nie zabraknie więc miejsca dla nikogo. Zagwarantujemy również, że na części stanowisk zawsze znajdziecie kogoś, kto poprowadzi przygodę specjalnie dla Was. Mało tego! RPGralnia działać będzie całodobowo, byście nie musieli przerywać swoich sesji z wybiciem określonej godziny i uciekać niczym Kopciuszek z balu.

Dyżurni Mistrzowie Gry

Właśnie Dyżurni Mistrzowie Gry będą czekać, by poprowadzić dla Was niezapomniane przygody w fantastycznych (lub przerażających!) uniwersach. Znajdziecie ich w RPGralni, gdzie będą mieć swoje dyżury. Możecie liczyć na ponad 150 sesji, poprowadzonych przez kilkudziesięciu Mistrzów Gry!

Chcielibyście zostać Dyżurnymi Mistrzami Gry i poprowadzić sesje dla uczestników Pyrkonu? Świetnie się składa! Trzymajcie rękę na pulsie, by nie przegapić naboru! Więcej na temat Dyżurnych Mistrzów gry przeczytacie tutaj.

FORMULARZ REJESTRACJI

LARPy

Nie zapomnieliśmy także o miłośnikach larpów! To właśnie z myślą o Was przygotowaliśmy cztery sale, w których będziecie mogli zanurzyć się w wykreowane przez siebie światy oraz wspólnie tworzyć i przeżywać opowieść. Sale do larpów znajdziecie na antresoli pawilonu numer 7!

Prelekcje

W Strefie Fabularnej będziecie mogli uczestniczyć w interesujących dyskusjach, przygotowanych specjalnie dla Was prelekcjach oraz prezentacjach. I to nie tylko z udziałem gości z kraju, ale także znanych osób z zagranicy! Wśród zaproszonych przez nas osobistości znajdują się autorzy gier, wydawcy, a także twórcy larpów. Na antresoli pawilonu numer 7 znajdziecie dwie sale – jedną przygotowaną z myślą o Lightning Talks, a drugą dla dłuższych, godzinnych wystąpień.

Więcej informacji na ich temat znajdziecie w zakładce gości oraz prelegentów zapraszanych!

Lightning Talks

W ubiegłym roku niezwykle ciepło przyjęliście ideę Lightning Talks. Krótkie, trwające 20 minut prelekcje cieszyły się Waszym zainteresowaniem, a ich forma pozwalała na błyskawiczne przedstawienie omawianego tematu. Nie zabraknie ich zatem na nadchodzącym Pyrkonie! Będą się odbywać w jednej z przygotowanych sal na antresoli pawilonu numer 7.

Warsztaty

Pamiętamy także o tych, którzy podczas Pyrkonu chcieliby zyskać nowe umiejętności, czy zadać nurtujące ich pytania bardziej doświadczonym Mistrzom Gry. W tym celu, w specjalnie oznaczonej strefie RPGralni, znajdziecie miejsce, gdzie będą odbywać się liczne warsztaty, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.