Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Strefa Fabularna

Strefa Fabularna

W tym roku pawilon 14 ponownie zamieniamy w Strefę Fabularną. Miejsce to przeznaczone jest dla wszystkich fanów larpów i RPGów. Znajdziecie tutaj dziesiątki godzin prelekcji, setki gier i warsztaty stworzone z myślą o was.

strefa fabularna, pyrkon, strefa fabularna pyrkon, rpg, larp, rpg pyrkon, larp pyrkon, gry fabularne, gry fabularne pyrkon, kostki rpg, k10, k6, k8, k4, k12, k100, k20

Sesje RPG i larpy

W tym roku oferujemy jeszcze więcej możliwości zagrania w larpy i RPG niż w poprzednich latach. Uniwersytet Fabularny, Granie na Żądanie, D&D Adventurers League czy też larp Orient Express to niektóre z naszych propozycji przygotowanych dla Was.

Oczywiście nie zapominamy o tradycyjnych sesjach RPG i larpach. Już niedługo oddamy w Wasze ręce specjalną, przyjazną telefonom aplikację do zapisów na sesje i larpy. Na grę będzie można zapisać się samodzielnie przez internet, w Punkcie Informacji Konwentowej we wnętrzu pawilonu 14 lub Biurze Festiwalowym.

Wszystkich Graczy i Mistrzów Gry zachęcamy do zgłaszania sesji RPG przez aplikację Pyrkon Roleplay – jeśli zbierze się drużyna chętnych do gry, nasi gżdacze zrobią co tylko możliwe, żeby znaleźć Wam miejsce do grania. Możliwość zgłaszania się na listę uczestników oraz listy rezerwowe wystartuje w niej już w piątek, 18 maja 2018 o godzinie 12:00.

 

Uniwersytet Fabularny

Uniwersytet Fabularny to doskonałe miejsce, żeby zacząć przygodę z RPG! W krótkim czasie poznasz system, stworzysz postać i zagrasz sesję! Więcej informacji o Uniwersytecie Fabularnym już wkrótce.

D&D Adventurers League na Pyrkonie!

Pierwszy raz na Pyrkonie pojawi się Liga Poszukiwaczy Przygód (Dungeons & Dragons Adventurers League). Jest to forma grania w jedną z najstarszych i najpopularniejszych gier RPG (Dungeons & Dragons), która pozwala poczuć się jak prawdziwy Bohater należący do Ligi Poszukiwaczy Przygód!

Chcesz zagrać w D&D jako członek ogólnoświatowej Ligi?

Nie masz pojęcia czym jest D&D, ale chcesz się dowiedzieć?

Wstąp do Ligi Poszukiwaczy Przygód – czeka właśnie na Ciebie!

Larp Orient Express

Orient Express to larp dla początkujących z możliwością wejścia i wyjścia w dowolnym momencie. Każdy z uczestników Pyrkonu 2018 może wybrać się na krótszą lub dłuższą przejażdżkę kultowym pociągiem. Wystarczy wylosować kartę postaci i wejść do gry, w czym pomagać będą doświadczeni animatorzy i mistrzowie. Dzięki nim każdy bez trudu odnajdzie się w realiach przełomu wieków, w jakich rozgrywać się będzie akcja. Jej uczestnicy wspólnie stworzą opowieść o czasach arystokracji, ich problemach i drobnych przygodach jakie mogą się przytrafić w czasie podróży przez Europę.

Granie na Żądanie

Odwiedź Granie na Żądanie – specjalne miejsce gdzie czekają na Ciebie Mistrzowie Gry wychodzący naprzeciw Waszym potrzebom!

Chcesz w coś zagrać, ale nie wiesz w co? – Pomogą w decyzji i wyborze gry.

Masz ochotę poznać coś nowego? – Żaden problem, czeka na Ciebie długa lista systemów które chętnie przybliżą i w które nauczą grać.

A może brakuje Ci Mistrza Gry, który poprowadzi sesję? – Nic prostszego, chodź i zagraj, są zawsze gotowi poprowadzić grę.

Prelekcje w Strefie Fabularnej

W Strefie czekają na Was aż trzy sale prelekcyjne wypełnione programem, w tym:

  • Sesje RPG z publicznością poprowadzone przez m.in Marka Morrisona czy Michała “Baniaka” Bańkę
  • Wspomnienia Chrisa Pramasa z pracy przy drugiej edycji Warhammera
  • Panele polskich wydawców i twórców RPG

To nie wszystko! Dodatkowo oddajemy wam do użytku salę warsztatową, w której odbędzie się m.in:

  • Różnorodne warsztaty dla RPGowych Mistrzów Gry
  • Projektowania larpów
  • Tworzenia strojów
  • Walki bezpieczną bronią larpową

Gamedec Night – Co można robić na Pyrkonie nocą? Grać w larpy!

Gamedec.UKW to wyjątkowa specjalizacja na jednym z kierunków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ramach której studenci zgłębiają wiedzę dotyczącą projektowania gier wszelkiego rodzaju: komputerowych, planszowych, karcianych, RPG oraz larpów.

W trakcie wydarzenia gamedecowi larpowcy dadzą Wam możliwość na zagranie w kilku zróżnicowanych gatunkowo scenariuszach. Znajdą coś dla siebie zarówno fani larpów komediowych, jak i gier poważniejszych.