Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Strefa Fabularna

Strefa Fabularna

Jesteś fanem larpów i RPGów? Przed wyruszeniem gdziekolwiek zawsze zbierasz drużynę? W takim razie skieruj swoje kroki do pawilonu 14, gdzie czeka na Was Strefa Fabularna! To właśnie tutaj znajdziecie dziesiątki prelekcji, larpów oraz sesji RPG! Strefa będzie działać całodobowo, zapewniając wam atrakcje także wtedy, gdy wszyscy inni pójdą spać!

strefa fabularna, pyrkon, rpg, larp, konwent, festiwal fantastyki, gry fabularne, erpegi

Sesje RPG i larpy

Również w tym roku przygotowaliśmy dla was wiele możliwości zagrania w larpy i sesje RPG! W końcu Strefa Fabularna fabułą stoi, zatem bez trudu znajdziecie tu chętnych członków drużyny, z którymi przeżyjecie pod czujnym okiem Mistrza Gry wiele niebezpiecznych przygód.

To tutaj stawicie czoła nieposkromionym potworom, odkryjecie nieodkryte i napiszecie własną historię. 

Prelekcje i warsztaty

W pawilonie 14 czekają na was aż trzy sale prelekcyjne oraz jedna warsztatowa. To tutaj będziecie mogli uczestniczyć w interesujących dyskusjach, przygotowanych specjalnie dla was prelekcjach oraz prezentacjach. I to nie tylko z udziałem gości z kraju, ale także znanych osób z zagranicy! Wśród zaproszonych przez nas osobistości znajdują się autorzy, wydawcy, a także twórcy larpów.

Więcej informacji o nich znajdziecie w dziale gości i prelegentów zapraszanych!

Lightning Talks

W tym roku przygotowaliśmy dla was absolutną nowość. Tego w Strefie Fabularnej jeszcze nie było! Jedną z sal pawilonu 14 zajmą szybkie niczym Flash prelekcje. “Lightning Talks”, bo o nich mowa, trwać będą 20 minut, a ich krótka forma pozwoli na błyskawiczne przedstawienie prezentowanego tematu.

Uważasz, że na Pyrkonie jest zbyt wiele ciekawych atrakcji, by usiedzieć godzinę bez ruchu? A może wolałbyś właśnie wcielać się w stworzoną przez siebie postać i przeżywać przygody pod uważnym okiem Mistrza Gry? W takim razie ta forma sprawdzi się dla ciebie idealnie, w końcu dwadzieścia minut znajdziesz bez trudu!

RPGralnia

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu czeka na was kolejna, niesamowita inicjatywa prosto od Strefy Fabularnej. Z myślą o wszystkich miłośnikach RPG przygotowana została ogromna przestrzeń do wspólnego grania. Koniec z brakiem miejsca na sesje, pisaniem Kart Postaci na kolanie czy chowaniem się po kątach, by w spokoju zgładzić przeciwników wykreowanych przez Mistrza Gry!

RPGralnię znajdziecie w tzw. “czteropaku”, a konkretnie w pawilonie numer 7. To dokładnie 3792 metrów kwadratowych dostosowane do potrzeb uczestników każdej sesji. W trosce o wasz komfort przygotujemy około 150 stolików, by dla nikogo nie zabrakło wygodnego miejsca. Zagwarantujemy również, że na części stanowisk zawsze znajdziecie kogoś, kto poprowadzi przygodę specjalnie dla was.

RPGralnia działać będzie całodobowo, byście nie musieli przerywać swoich sesji z wybiciem określonej godziny i uciekać niczym Kopciuszek z balu. Nie zabraknie również licznych inicjatyw promujących RPG oraz sesji prowadzonych po angielsku.

Przed wizytą w RPGralni zapoznajcie się z jej regulaminem.

Sesje z pierwszeństwem

Jesteś osobą z niepełnosprawnościami? Chcesz wziąć udział w sesji RPG? Nic prostszego! W pawilonie 14 znajdują się dwie sale: 3.4 oraz 3.5, gdzie rozgrywane są sesje, na które pierwszeństwo zapisów przysługuje osobom z niepełnosprawnościami. W szczególności słuchu. Oznacza to, że na przygodę mogą  zapisać się wszyscy, ale Twoja kandydatura zostanie rozpatrzona w pierwszej kolejności. Chętni mogą zapisać się w dowolnym PIKu, z których najbliższy znajdziecie w pawilonie 14.

Zapisy na sesję: jak, gdzie i kiedy?

Więcej informacji o zapisach na sesje pojawi się bliżej Pyrkonu 2020.