Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Strefa Fabularna

Strefa Fabularna

Jesteście fanami RPGów? Zawsze pamiętacie o tym, by przed wyruszeniem w drogę zebrać drużynę, a w ekwipunku – na wszelki wypadek – macie zestaw kostek? Nałogowo kupujecie podręczniki, choć edukację skończyliście już dawno? Strefa Fabularna czeka właśnie na Was. To tu znajdziecie dziesiątki prelekcji oraz sesji RPG, które pozwolą wam odwiedzić inne uniwersa i wcielić się w kogo tylko zechcecie!

strefa fabularna pyrkon

Zawsze zastanawialiście się, jak to jest należeć do dumnego plemienia krasnoludów i z toporem w dłoniach przedzierać się przez hordy orków? Marzyliście o tym, by być elfem, którego oko i celnie posłana strzała uratowała drużynę przed zagrożeniem? W duszy jesteście zręcznym i zwinnym łotrzykiem? A może władacie mocą któregoś żywiołu lub strzelacie z palców błyskawicami? Strefa Fabularna pozwoli wam wcielić się w dowolną postać, wykreować własnego bohatera i przeżyć niezapomniane przygody. 

To idealne miejsce dla wszystkich fanów roleplayu, którzy doskonale rozumieją, że ogranicza ich jedynie wyobraźnia i kilka etycznych zasad, pozwalających każdemu czerpać przyjemność z tej formy rozrywki. Na Pyrkonie nie tylko zagracie prawdziwą sesję RPG i poznacie mnogość niesamowitych uniwersów, ale także dowiecie się, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu własnej fabuły i jak sprawić, by wasi gracze jeszcze długo o nich pamiętali. A więc… gotowi? 

Złapcie swój topór, naostrzcie miecz, załadujcie kołczan, narzućcie na siebie podróżny płaszcz, przywdziejcie zbroję, osiodłajcie wiernego rumaka, włączcie hipernapęd i ubierzcie hełm, bo oto jest droga! A na jej końcu Strefa Fabularna i czekające na was przygody!

Dla każdego coś ciekawego!

strefa fabularna

W trakcie Pyrkonu 2022 Strefa Fabularna podzielona zostanie na dwie części: jedna z nich poświęcona zostanie prelekcjom, które będą się odbywać w dwóch salach nad holem wschodnim. Drugą przestrzenią dla miłośników sesji RPG będzie zaś RPGralnia, ulokowana na antresoli w pawilonach 6A oraz 6B. Na miejscu będą na was czekać Dyżurni Mistrzowie Gry – uzbrojeni w swoją wyobraźnię i kreatywność, gotowi stworzyć dla uczestników wciągające przygody oraz otworzyć przed nimi portale do innych światów. Też nie możecie się już doczekać?

Wyprawa po wiedzę!

Jeśli szukacie na Pyrkonie mistrza, który nauczy was tajemnej sztuki prowadzenia sesji, da wam wskazówki na temat tego, jak wykreować świat i wciągającą przygodę, to Strefa Fabularna jest miejscem, gdzie znajdziecie wiele osób chętnych do podzielenia się swoją wiedzą. W tym roku prelekcje odbywać się będą w dwóch salach, które znajdziecie nad holem wschodnim – w jednej z nich będziecie mogli wziąć udział w pełnowymiarowych prezentacjach, a w drugiej czekają na was Lightning Talks, czyli krótkie (maksymalnie dwudziestominutowe) spotkania na wybrany temat, które podczas Pyrkonu 2019 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się o RPGach czegoś nowego, to koniecznie odwiedź Strefę Fabularną!

Bądź kim chcesz!

Chcielibyście zagrać na Pyrkonie sesję RPG? W skrytości ducha marzycie o tym, by wcielić się w potężnego maga, wyniosłego wampira, porywczego wilkołaka, zręcznego niziołka czy honorowego samuraja? Nic prostszego! Także w tym roku Strefa Fabularna organizuje RPGralnię, czyli przestrzeń, w której będziecie mogli rozsiąść się ze swoimi kartami postaci i zanurzyć się w innych światach. Pyrkonowicze będą mieli do dyspozycji około stu stolików, więc miejsca nie zabraknie dla nikogo! Mało tego, będą mogli korzystać z nich przez całą dobę, nie planujemy bowiem zamykać RPGralni na noc. 

REGULAMIN RPGralni

A co jeśli chcielibyście zagrać, ale nie macie nikogo, kto poprowadziłby wam przygodę? Na to też znaleźliśmy sposób! W trakcie trwania Pyrkonu 2022 będzie można skorzystać z pomocy jednego z kilkudziesięciu Dyżurnych Mistrzów Gry, który z chęcią weźmie ciebie i twoją drużynę pod skrzydła i umożliwi wam wyruszenie w drogę. Sesji więc nie powinno zabraknąć dla nikogo!

Zgłoszenia na Dyżurnego Mistrza Gry znajdziecie tutaj!

Zanim zgłosicie się na Dyżurnego Mistrza Gry koniecznie zapoznajcie się z zawartością podstrony, którą przygotowaliśmy z myślą o was! To z niej dowiecie się, co dokładnie przysługuje wam za pełnienie na Pyrkonie tej zaszczytnej funkcji oraz jaka odpowiedzialność wiąże się z tą mocą!

INFORMACJE O DYŻURNYCH MISTRZACH GRY