Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Fantasium Creatium

Fantasium Creatium

Wystawy na Pyrkonie

Oto przestąpiliście próg Fantasium Creatium! Fantastycznej Galerii, gdzie magia i sztuka łączą się w unikatowe i tajemnicze dzieła. To tutaj odkryjecie tajemnice pełnych pasji artystów – zarówno inspirujących się znanymi uniwersami, jak i tworzących autorskie prace w mistycznych klimatach.

W Fantasium Creatium artyści z całego kraju przedstawiają swoje niesamowite projekty. Jeśli uwielbiasz tworzyć, masz serce pełne miłości do tego, co robisz, a głowę eksplodującą od ogromu pomysłów, to jest to idealne miejsce do podzielenia się ze światem tym, co cię nakręca. Pokaż innym swoje fenomenalne prace!

W Fantasium Creatium możecie zanurzyć się w fantastykę! Jeśli chcesz poznać ludzi o niezwykłym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość, zobaczyć wykonane z papieru modele statków kosmicznych, zapierające dech w piersi stroje, przerażające figury prosto z horroru, oszałamiające obrazy i wiele innych – równie fantastycznych – projektów, to koniecznie odwiedź naszą Fantastyczną Galerię!

Poczuj fantastykę na własnej skórze!

Fantasium Creatium, Pyrkon, Fantastyczne Miejsce Spotkań

Fantasium Creatium jest wyjątkowe także z innego powodu. Chociaż część z prezentowanych prac jest zbyt delikatna, by wziąć je do ręki i podziwiać, to zawsze możesz porozmawiać z ich twórcami, a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle niepowtarzalnych eksponatów!

Na niektórych stoiskach wykonasz własną figurkę, nauczysz się szydełkować lub wyszywać fikuśne wzory. Jeśli zaś zawsze pragnąłeś choć przez chwilę potrzymać broń wprost z Galaktycznego Imperium lub zrobić sobie zdjęcie z księżniczką Leią (nawet jeśli to tylko figurka), trafiłeś pod właściwy adres. To wszystko – i jeszcze więcej – możliwe jest właśnie w Fantasium Creatium.

Fantasium Creatium, Pyrkon, Fantastyczne Miejsce Spotkań

Znajdź to, co Cię interesuje!

Nasza Fantastyczna Galeria podzielona jest na strefy tematyczne, więc jeśli jesteś zainteresowany konkretnym tematem, nie musisz krążyć po całej hali, wypatrując interesujących Cię prac. Wszystkie wystawy o danej tematyce znajdziesz w jednym miejscu!

Na Pyrkonie 2020 będziesz mógł odwiedzić strefę science fiction, a także strefy: fantasy, postapo, rękodzielniczą, naukową czy wystawy początkujących twórców.

Skończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na Pyrkon 2020. Zapraszamy za rok!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Fantasium Creatium!

Wystawy początkujących twórców

Fantasium Creatium, Pyrkon, Fantastyczne Miejsce Spotkań

Na Pyrkonie doceniamy kreatywne pomysły i chcemy dać szansę na pokazanie się wszystkim artystom. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć strefę, w której będą mogli prezentować się młodzi twórcy.

Jeśli spod Twoich rąk wychodzą ciekawe prace, ale jeszcze nie miałeś okazji prezentować ich na konwentach ani festiwalach, to Pyrkon jest dla Ciebie idealną okazją, by pokazać je szerszej publiczności.

Opisy wystaw

Strefa science-fiction

fantasium creatium

Shadow Land – uzbrojenie z trylogii „Halo”

Prawdziwa gratka dla fanów bestsellerowej serii, która zadebiutowała w 2001 roku tytułem „Halo: Combat Evloved”. Strzelaniny w kosmicznej scenerii wymagają nie tylko wymyślnych pancerzy, ale też skutecznej broni. W Fantasium Creatium znajdziecie niepowtarzalną kolekcję ekwipunku znanego fanom cyklu „Halo”. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie, w naturalnej skali! Zdecydowanie nie możecie tego przegapić!

WWW

fantasium creatium

Stark Expo

Tegoroczna odsłona Stark Expo będzie znacznie rozbudowana. Będzie sięgała zakątków odległej galaktyki, czasów obecnych, ale wybiegnie też daleko w przyszłość, a dokładnie w 40 milenium. Uczestnicy będą mogli zobaczyć przeróżne stroje, bronie i elementy różnych uniwersów tj. StarWars, Marvel, Warhammer 40k i wiele, wiele innych. Innymi słowy na Stark Expo każdy znajdzie coś dla siebie.

Strefa naukowa

fantasium creatium

Kostium teatralny – wyobraźnia, inspiracje, emocje

Wystawa prac przygotowanych w Pracowni Kostiumu Teatralnego UAP to zbiór oryginalnych eksponatów, wśród których rozpoznacie najsłynniejsze operowe królowe, okrutnych tyranów czy też mityczne stwory stworzone przez naszych zdolnych projektantów. Prezentujemy kostiumy przewrotne, często niejednoznaczne, wzbudzające emocje, które wykonane są zwykle z niestandardowych materiałów, z wykorzystaniem ciekawych technik twórczych. Koniecznie zawitaj w nasze progi!

WWW, WWW 2

fantasium creatium

Kosmiczny PYRKON 2020

Expanduj swoją wiedzę o przestrzeni kosmicznej! Jeżeli chcesz dotknąć prawdziwego meteorytu, przeżyć wybuch wulkanu, pojeździć po powierzchni Marsa lub strzelić sobie selfie z Jowiszem, wpadnij do strefy wystawowej. Zaprasza kosmiczny zespół Bloku Naukowego, Fantasium Creatium, koło naukowe studentów Geologii UAM oraz Geologia. Kosmos nigdy nie był bliższy!

fantasium ceatium

Złote Myśli

Lubisz cytaty? A może poszukujesz idealnego motta życiowego? Jeśli tak, to dla Ciebie jest wystawa zdjęć poświęcona wszystkim anonimowym poetom, których dzieła podziwiać można w całej Polsce. Na poważnie, głęboko, artystycznie, a jednocześnie przystępnie dla każdego odbiorcy, którego wychowała ulica. FB