Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print
Strona główna » Fantasium Creatium

Fantasium Creatium

Wystawy na Pyrkonie

Fantasium Creatium to miejsce, w którym fantastyka łączy się ze sztuką. Tu prezentujemy wystawy przedstawiające zarówno znane uniwersa, jak i autorskie projekty utrzymane w fantastycznych klimatach.

Jeśli zastanawiasz się, co można zdziałać, mając zdolności artystyczne i głowę pełną pomysłów, tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. W Fantasium Creatium twórcy z całego kraju przedstawiają swoje niesamowite projekty. Modele statków kosmicznych z papieru, kartonowe repliki broni, gadżety z materiałów recyklingowych –ograniczeniem jest tylko wyobraźnia twórców. Jedno jest jednak pewne, to miejsce, w którym poczujesz fantastyczny klimat odległych światów i naprawdę zanurzysz się w Fantastykę.

 

Wystawy interaktywne – poczuj fantastykę na własnej skórze!

Fantasium Creatium Pyrkon wystawy stroje

Creatium jest jednak wyjątkowe także z innego powodu. Tutaj możesz nie tylko oglądać prezentowane prace. Możesz także wziąć do ręki niektóre z nich, porozmawiać z ich twórcami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia! Jeśli zawsze pragnąłeś choć przez chwilę potrzymać broń wprost z Galaktycznego Imperium lub zrobić sobie zdjęcie z księżniczką Leią (nawet jeśli to tylko figurka), trafiłeś pod właściwy adres. Pamiętaj tylko, by zapytać twórców, czy zgadzają się, aby dotykać ich prac. Nie wszystkie modele są w stanie wytrzymać kontakt z nawet najbardziej ostrożnym konwentowiczem :).

 

Co jest gdzie, czyli strefy tematyczne

Fantasium Creatium wystawy Pyrkon obrazy fantasy

Fantasium Creatium dzieli się na strefy tematyczne. Jeśli zainteresuje Cię jakiś konkretny temat, nie musisz krążyć po całej hali, wypatrując prac, które chciałeś zobaczyć. Wszystkie wystawy o danej tematyce znajdziesz w jednym miejscu! Na Pyrkonie 2018 będzie można odwiedzić między innymi strefę science fiction (z wydzielonymi podstrefami takimi jak Star Wars, Star Trek albo Transformers), a także strefy fantasy, naukową czy wystaw początkujących twórców. Dokładny opis wszystkich stref i wystaw pojawi się na naszej stronie już wkrótce.

 

Wystawy początkujących twórców

Fantasium Creatium wystawy modele science fictionNa Pyrkonie doceniamy kreatywne pomysły i chcemy dać szansę na pokazanie się wszystkim artystom. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć strefę, w której będą mogli prezentować się młodzi artyści.

Jeśli tworzysz ciekawe prace, ale jeszcze nie miałeś okazji prezentować ich na konwentach ani festiwalach, to idealna okazja dla Ciebie, by pokazać je szerszej publiczności.

 

 

Jeśli zdecydujesz się zaprezentować u nas swoje prace, zapewnimy Ci:

  • ściankę w kształcie litery U do prezentacji wystawy;
  • dwie ławki;
  • dwa krzesła;
  • 2 wejściówki na festiwal (dla autora wystawy i wybranej przez niego osoby).

 

Zgłoś swoją wystawę (zgłoszenia na 2018 już zamknięte)

Czujesz, że to oferta dla Ciebie? Chcesz mieć własną wystawę w Fantasium Creatium? Już teraz wypełnij formularz zgłoszeniowy! A może masz jakieś dodatkowe pytania? Napisz do organizatorki strefy na adres anna.sikorska@pyrkon.pl. Na twórców najlepszych wystaw czekają wyjątkowe nagrody!

Uwaga! Prezentowane prace muszą być wykonane przez Was! Nie prezentujemy kupnych kolekcji.

 

Opisy wystaw

 

Wystawa z okazji dwudziestolecia Drugiej Ery – Plakaty na Pyrkonową osiemnastkę

Druga Era, klub fantastyki Druga Era, klub fantastyki, organizator Pyrkonu, klub fantastyki Poznań, organizator konwentu, Pyrkon

Poznański Klub Fantastyki Druga Era w tym roku obchodził swoje 20. urodziny.  Dodatkowo w tym roku organizowana przez Klub impreza – Pyrkon – ma swoją „osiemnastkę”! Część z Was być może była z nami od samego początku, a dla niektórych jest to pierwszy raz. Cieszymy się bardzo, że jesteście z nami tutaj i teraz. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy niespodziankę  – wystawę pyrkonowych plakatów.pyrkon, pyrkon fan festival, poznan, convention, poland

Po raz pierwszy wszystkie plakaty są wystawione razem.  Dzięki temu możecie zobaczyć, jak to się wszystko zaczęło. Od trwającego 12 godzin „Dnia z Fantastyką” w roku 1999, na który przyszło 400 osób, aż do ubiegłorocznej edycji Pyrkonu, kiedy to liczba odwiedzających przebiła 44 000! Przez te 18 lat zmieniało się wszystko, od formatu papieru, na którym drukowaliśmy nasze plakaty, poprzez miejsce imprezy, aż po listę gości. Zapraszamy do podróży w przeszłość 🙂

 

 

Strefa Sci-Fi

pyrko, fantasium creatium stanley's workshop modele science fiction makiety figurki
Stanley’s Workshop

Stanley’s Workshop – Fantastyczna Twórczość

Pracownia Stanisława „Lockera” Czarneckiego to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Stanley wykonuje od podstaw prototypy, szkice, modele oraz figurki z tematyki fantasy i science fiction, które zabrał ze sobą na wystawę. Ponadto przez cały czas trwania Pyrkonu będzie można zobaczyć proces tworzenia modelu lub rzeźbienia figurki. Autor prac chętnie opowie o technice powstawania każdej z figurek, a także pokaże, w jaki sposób należy posługiwać się narzędziami precyzyjnymi.

WWW, profil na FB

 

pyrkon, cosplay, tie-wing, mandalorianie, star wars, gwizedne wojny, boba fett, jango fett, sci-fi, kostium, makieta, konwent

Mandalorian Mercs Costume Club
Międzynarodowa organizacja kostiumowa non-profit zajmująca się, obok działalności charytatywnej, projektowaniem i tworzeniem kostiumów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jedna z 3 elitarnych organizacji kostiumowych posiadających licencję LucasFilm, zrzeszająca 2 tysiące ludzi na całym świecie.

 

P.I.F.K.O.-wa wystawa Science-Fiction

Poznański Instytut Fanów Kosmicznych Odysei jak co roku zaprasza na wystawę Science-Fiction. Oprócz największej indywidualnej kolekcji Star Trek w Polsce (która w tym roku jest jeszcze większa), będą prezentowane modele z takich serii jak Gwiezdne Wojny, Seaquest, Tron czy Batman, oraz inne. Wystawa obejmuje różnego rodzaju modele statków kosmicznych, książki, bronie, komunikatory, oraz różne przedmioty produkowane na licencji oraz te wykonane samodzielnie. Oczywiście oprócz wystawy będziemy również my 🙂

WWWprofil na FB

 

Lalki BDJ (Dollfie) i stroje Królowej Amidali

Zdjęcie wykonała Aldona Talarczyk

Garderoba przygotowana dla Natalie Portman, która grała Królową Amidalę w Gwiezdnych Wojnach, robi ogromne wrażenie. Do jej stworzenia użyto kosztownych tkanin, inspirowano się tradycyjnymi ubiorami, w wielu przypadkach wykorzystano motywy typowe dla ubiorów historycznych z różnych okresów. W sumie wykonano około 40 kostiumów, dlatego nie dziwi fakt, że właściwie każda scena z udziałem Natalie Portman to scena prezentująca kolejną, jedyną w swoim rodzaju kreację. To bogactwo kolorów oraz form będzie można zobaczyć na własne oczy dzięki wystawie przygotowanej przez Aldonę Talarczyk. To artystka, która od kilku lat rekonstruuje stroje Królowej Amidali, spędzając nad każdym z nich mnóstwo czasu. Choć do tej pory udało jej się odtworzyć zaledwie niewielką część zasobów z szafy Jej Wysokości, każdy z modeli na pewno przykuje Waszą uwagę na dłużej.
Ponadto, tym razem będzie można również obejrzeć kolekcję lalek BJD (Dollfie), zbieranych przez Aldonę od prawie 10 lat i z pasją ubieranych we własnoręcznie uszyte i starannie ozdobione kreacje. Serdecznie zapraszamy!
profil na FB, profil na IG

 

Rafał Skaza płaskorzeźby fantasium creatium wystawyBiomechanika (dekoracje ścienne) – Robert Skaza

Czegoś takiego jeszcze nie było na Pyrkonie – zapraszamy na wystawę biomechanoidów. Będą to prace wykonane na bazie manekinów w klimacie sci-fi, horror fantasy i post apo. Razem z Robertem Skazą przekroczcie granice wyobraźni.

profil na FB

 

 

star wars wystawy fantasium creatiumFigurki Star Wars Piotra Mintury

Zapraszamy na fantastyczną wystawę Piotra Mintury w całości poświęconą uniwersum Star Wars. Autor wystawy zaprezentuje Wam figurki, modele oraz cosplaye z Gwiezdnych wojen. Wszystkie zaprezentowane prace Piotr wykonuje własnoręcznie już od podstaw.

 

 

 

Wielkopolski Oddział Gwiezdnej FlotyWOGF, Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty, Star Trek, Fantasium Creatium, wystawy, pyrkon, poznań, klub, sci-fi, science fiction

Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty (czyli załoga okrętu USS Posnania) to klub miłośników Star Treka. Ich korzenie sięgają 1995 roku, co czyni WOGF najdłużej działającym tego typu stowarzyszeniem w Polsce. Na przygotowanym przez nich stoisku będzie można spotkać cosplayerów, wymienić się doświadczeniami z eksploracji galaktyki, wiedzą i ciekawostkami, ale też, co najważniejsze, obejrzeć wiele interesujących eksponatów z najdalszych (ale i tych całkiem bliskich) zakątków Zjednoczonej Federacji Planet, Imperium Klingońskiego i nie tylko.

Jedną z atrakcji będzie m.in. największy w Polsce zbiór oryginalnych zdjęć i autografów aktorów występujących w serialach i filmach spod znaku Star Trek.

Zapraszamy na ich stronę WWW i profil na FB

 

no crew star wars wystawaNoCrew – makiety ze świata Star Wars

Stało się. Pyrkon został zaatakowany i pokonany przez Imperium Galaktyczne, a na dowód tego pozostawiono olbrzymiego myśliwca w samym sercu pawilonu ósmego, który ma za zadanie patrolować uczestników konwentu. Tie Fighter to replika myśliwca w skali 1:1 o długości 6,3 metra, szerokości 6,4 metra i wysokości 7,6 metra. To pierwszy w Polsce model z „Gwiezdnych Wojen” o tak imponujących rozmiarach. Oprócz modelu Tie Figtera, który na pewno znacie z poprzedniego roku, zobaczycie realistyczną figurę Snoke’a wykonaną przez Rob Roya oraz śmigacz Rey. Nie możecie tego przegapić!

profil na FB

 

Cantina Projektkantyna, mos eisley, star wars, gwiezdne wojny, fantasium creatium, pyrkon

Cantina Projekt to interaktywna diorama najbardziej znanego baru w historii kina SF, czyli znanej z „Gwiezdnych Wojen” kantyny Mos Eisley! Wystawa została stworzona przez członków Polonia Minor Squad i ich przyjaciół. Przyjdź, odpręż się, napij się trunków z całej Galaktyki i pamiętaj, że Han zawsze strzela jako pierwszy.

profil na FB

 

prawdziwe gwiezdne wojny, star wars, gwiezdne wony, stormtrooper, szturmowiec, pyrkon, fantasium creatiumPrawdziwe Gwiezdne Wojny

Sebastian sam o sobie mówi, że jest „maniakiem uniwersum Gwiezdnych Wojen”. Już od małego interesował się Gwiezdnym Światem, zbierał różne wycinki z gazet i próbował swoich sił w przebierankach. Teraz jest dorosły, ale nadal ma w sobie coś z dziecka. Na Pyrkonie pokaże swoją „skromną” (nie dajcie się zwieść temu słowu) kolekcję strojów, hełmów oraz modeli.

 

 

Strefa fantasy

fantasium creatium wystawy wiedźminPapier, szydełko, kamień

Trzy kobiety mieszkające w trzech różnych miastach zapraszają na fantastyczną wystawę rękodzielniczą. Pokażą biżuterię inspirowaną naturą oraz noszoną przez Padme w „Gwiezdnych Wojnach”, kartki oraz cuda z papieru inspirowane znanymi dziełami popkultury oraz szydełkowe postacie, które znacie z ulubionych kreskówek. Podczas trwania Pyrkonu będziecie mogli nauczyć się szydełkować oraz tworzyć przepiękne kartki z papieru – nauczycielki będą zawsze dostępne i chętne, aby pokazać Wam różne tajniki swojego fachu!

 

Dream Frames Art

Dream Frames Art, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018

Dream Frames Art – obrazy Mateusza Twardocha. Artysta tradycyjnie zaprezentuje coś ze swojego świata symbolicznych baśni, a także z popkulturowych settingów postapokalipsy i fantastyki. Większość prac będzie miała na Pyrkonie swoją wystawienniczą premierę, w tym obraz prezentujący nową dla artysty stylistykę zainspirowaną Krajem Kwitnącej Wiśni.

profil na Fb, Instagram, Art Station, Etsy

 

Maniacy Figurek i Meetopoint Transformers

Podczas tegorocznego Pyrkonu Maniacy Figurek powrócą w nowej, jeszcze bogatszej odsłonie! Chcecie znów poczuć się jak za młodych lat? W takim razie zapraszamy na fantastyczną wystawę przygotowaną przy współpracy z Hasbro Polska!

W trakcie imprezy zobaczycie niezliczone figurki Waszych ulubionych bohaterów wydawane na przestrzeni ponad trzydziestu lat! Czekają na Was zróżnicowane pod względem wielkości i serii postacie z uniwersów Transformers, Marvel, G.I. Joe, Dragon Ball i wielu innych! Co konkretnie?

 

 

Transformers 

Wśród zbiorów Maniaków odnajdziecie tematyczne wystawy poświęcone różnym etapom bogatej historii Transformerów: Poznacie drugą generację Transformers, Transmetale z serii z Beast Wars, bohaterów Trylogii Unicrona i przedstawicieli kinowego uniwersum filmowego. Poza nimi czeka na Was Ewolucja plastikowych wcieleń przywódcy Decepticonów – Megatrona, starcie Tytanów czyli największych wydanych do tej pory Transformerów, unikatowe, ręcznie wykonane customy oraz zapowiedzi nowych figurek, które wkrótce pojawią się na sklepowych półkach.

 

 

G.I. Joe

Kluczem na polu bitwy jest wiedza, zatem w tym roku dokładnie przyjrzymy się… przecinkom Joesów. W ramach wystawy czeka na Was poligon Cobry ulokowany nieopodal ogromnego Terrordromu, gdzie pod bacznym okiem Cobrowskiej wierchuszki ćwiczy ponad 100 rekrutów. Ponadto zobaczycie ewolucję figurek od 1982 do 2018 roku, poznacie kilka ciekawostek ze świata Joesów i nie tylko. Wszystkiemu z góry przyglądać się będzie eskadra G.I. Joe oraz ich grupa spadochronowa.

 

 

Marvel 

W tym roku czeka nas epicka walka X-Men vs Sentinel, czyli kolejna odsłona zmagań grupy mutantów pod wodzą Wolverine’a i Cyklopsa w starciu z bezwzględną maszyną! Nie zabraknie również atrakcji z okazji premiery filmu Avengers: Infinity War, w tym figurek bohaterów i gadżetu w postaci Rękawicy Nieskończoności, w której będziecie mogli sobie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Dragon Ball 

Przybici zbliżającym się końcem Dragon Ball Super? Kolekcja figurek SH Figuarts pomoże nieco poprawić Wasz humor. Na stoisku będzie na Was czekać Różnorodna mieszanka postaci z ostatniej wersji anime takich jak Beerus, Whis czy Goku jak również pojedynek klasycznych bohaterów – Cella i Gohana. Do Waszych usług będzie również potężny i jedyny w swoim rodzaju smok Shenron – wypowiedz przed nim swoje życzenie, a może je spełni!

 

ManiacyFigurek.pl

ManiacyFigurek.pl to więcej niż zabawki. To entuzjaści tworzący fandom zgromadzony wokół takich marek jak Transformers, G.I.Joe czy Marvel. W tym roku możecie zostać częścią tego fandomu, biorąc udział w licznych atrakcjach zorganizowanych w ramach towarzyszącego wystawie oficjalnego Meetpointu Transformers. To tworzone we współpracy z Hasbro Polska miejsce, w którym czekają na Was konkursy, wywiady, panele dyskusyjne oraz wiele innych atrakcji dla fanów dużych robotów i nie tylko. Dlatego już teraz zachęcamy Was do odwiedzenia stoiska Maniacyfigurek.pl i zostania z nami na dłużej. Do zobaczenia na Pyrkonie!

WWW, profil na FB

 

Inne Światy Jakuba Różalskiego

Za każdym pociągnięciem pędzla kryją się całe wszechświaty. ~ Michał Cetnarowski

Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej docenianych polskich malarzy współczesnych. Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów.

Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk

 Jakub Różalski – malarz, artysta koncepcyjny i ilustrator, twórca słynnego projektu „1920+”. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał na papierze i płótnie, na długo przed odkryciem grafiki komputerowej. W twórczości łączy klasyczne motywy i malarskość z nowoczesnym wzornictwem oraz oryginalnymi pomysłami. Największą jego inspiracją jest malarstwo przełomu XIX i XX wieku, historia, a także codzienne życie. Na podstawie jego obrazów powstają gry komputerowe i planszowe.

Patroni medialni: Nowa Fantastyka, Fantom

Partner wydania: Muzeum Ochorowiczówka

WWW

 

festiwal fantastyki cytadelaŚwiatłocień – Twierdza i Cytadela

Wystawa najbardziej utalentowanych fotografów działających w świecie fantastyki, których łączą dwa festiwale fantastyki: Cytadela i Twierdza. Tematyka ich prac jest bardzo szeroka. Od czystej dokumentacji wydarzeń związanych z fandomem, do kreacji obrazu i wizerunku modeli oraz plenerów. Prace będące dowodem kunsztu osób fotografujących przedstawiają uczestników imprez fantastycznych, cosplayerów, projektantów kostiumów, a także modelki i modeli, którzy je prezentują. festiwal fantastyki twierdzaNiesamowitym tłem dla ich prac są wyjątkowe scenerie dobrane do kreacji. W przeważającej części są to zabytkowe fortyfikacje – Twierdza Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Twierdza Boyen w Giżycku.
Wystawa organizowana jest przez Fundację Szalonego Kapelusznika, twórców Festiwalu Fantastyki Cytadela (15-17 czerwca Garnizon Modlin – Nowy Dwór Mazowiecki) oraz Festiwalu Fantastyki Twierdza (7-9 września 2018 Twierdza Boyen Giżycko).

Festiwal Fantastyki Cytadela: WWW, profil na FB

Festiwal Fantastyki Twierdza: WWW, profil na FB

 

Twarze Postapo

Fotograf: Magdalena Matuszewska / ZłodziejeDusz

Postapokalipsa nie ma jednej twarzy. Każdy ma swoją własną wersję przyszłości – jedni będą walczyć o przetrwanie na pustyni, inni w Zonie. Ktoś będzie strzelał, ktoś leczył, a ktoś będzie handlował. I na pewno ktoś będzie też robił zdjęcia. Premierowa wystawa fotografii z Łyżkonu – larpa rozgrywającego się w Polskim Uniwersum Post-Apokaliptycznym – to idealne uzupełnienie wizyty w Pyrkonowej wiosce postapo :).

WWW, profil na FB

 

Parszywy Zakątekcosplay, pyrkon, fantasium creatium, warhammer 40 000, wh40k, space marines, chaos space marines, tzeentch, khorne, heresy, dark angels

Parszywy Zakątek jest kryjówką obłąkanego szamana nocnych goblinów – Rangamoga. Złośliwy stary goblin chętnie wita gości, co jednak wcale nie znaczy, że jest osobnikiem gościnnym – na tych, którzy przybędą do jego jamy, czekają liczne mało przyjemne niespodzianki, takie jak gniazdo ogromnych pająków, jego squig Zembol oraz żarłoczny kocioł. Warto zaznaczyć, że śmiałkowie, zaglądający do niego z podarkami czy trofeami z bestii, mogą liczyć na kufelek grzybkowego piwa i kawałek zagłodzonego elfa.

Goblińska kryjówka „Parszywy Zakątek” wzorowana jest na uniwersum Warhammer’a Fantasy. Podczas trwania Pyrkonu odwiedzający wystawę będą mogli wziąć udział w warsztatach szycia, budowaniu makiet i rekwizytów, a także potargować się bitzami i rzucić goblinem. Twórcami tego magicznego miejsca będą InkaturonFellhayn Crafts, Last Minute Cosplay oraz Name of Madness

 

Pyrkonowy mural – Ariel Kulapyrkon, fantasium creatium, ariel kula, mural, malowanie, byk
Ariel Kula jest artystą zajmującym się malowaniem murali. Na naszym Festiwalu będzie prowadził akcję malowania motywów fantasy wzbogaconych o logotyp Pyrkonu, który naniesiony zostanie na powierzchnię grafik przy pomocy luminoforu i będzie świecić w ciemności po oświetleniu lampą ultrafioletową.
Prace Ariela możecie obejrzeć tu oraz tu.

 

Strefa Początkujących Twórców

 

Kat Z.Javorsky

Mam do zaprezentowania obrazy na drewnie, malowane farbą akrylową, z dodatkiem takich narzędzi jak cienkopis, czarna kredka, pastel. Pasję do tworzenia rysunków i obrazów miałam od dziecka. Malować na materiale, jakim jest drewno, zaczęłam całkiem niedawno, około pół roku temu. W swojej kolekcji posiadam, jak na razie, kilkanaście obrazów na drewnie oraz rysunki na papierze. Można zauważyć w moich dziełach inspiracje filmem, kobiecym pięknem, postacią ludzką, fantastyką, moją wyobraźnią… Staram się wykorzystywać każdą wolną chwilę na tworzenie czegoś nowego, a zatem artystyczny dobytek mojego autorstwa nieustannie się powiększa.

Instagram, Profil na Fb

 

Piotr Karol Grzesiak – scenografia oraz makiety

Projektowana i ręcznie robiona scenografia do filmów oraz koncepty do przyszłych projektów. Wystawa składa się z kilkunastu prac wykonanych na bazie moich marzeń sennych oraz interpretacji różnych aspektów życia. Makietami zajmuję się od podstawówki.

Profil na Fb, Instagram

 

Thea Cosplay- wystawa cosplay

Rękodzieła, które pozwalają przenieść się choć na chwilę do ulubionego uniwersum! Chcesz zobaczyć, jak kawałek tkaniny i pianki pomalowanej zwykłą farbą zamienia się w coś magicznego i niepowtarzalnego? Nasze stoisko daje Ci taką możliwość. Pokażemy proces powstawania poszczególnych elementów oraz wyjawimy wszystkie tajemnice cosplayu.

Profil na Fb, Instagram 

 

Papierowe Pokemony Patryka

Zapraszamy na jedyną taką wystawę papierowych Pokemonów! Zbiory liczą ponad 300 sztuk, choć Patryk zajmuje się tym dopiero od 2 lat. Podczas Pyrkonu będzie można zobaczyć nie tylko, jak takie figurki powstają, ale również spróbować swoich sił w składaniu ich!

Profil na Fb, DeviantArt

 

Aleksandra Rostek – Detale konwentowe

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Panie i Panowie, oto detale konwentowe – każdy widział, każdy co najmniej raz uśmiechnął się na ich widok, nikt nie zapamiętał. Na szczęście zostały zamrożone w kadrach. Czasami przypadkowo, czasami specjalnie. Teraz chcą wrócić po wielu latach leżenia na dysku elektronicznym tam, gdzie ich miejsce – na konwent! Jeśli chodzi o mnie, to zajmuję się fotografią przyrodniczą oraz reportażem. Nałogowo kolekcjonuję aparaty analogowe. Jeżdżę konno w każdym stylu – western, ujeżdżenie, skoki, rajdy, kawaleria, damskie siodło. Trenuję izraelski system walki wręcz. Czytam polską fantastykę. Podróżuję tak dużo, jak dużo jem. Mogę godzinami oglądać taniec i słuchać muzyki. Kiedyś będę miała mustanga ’68.

 

Eden – przekrocz granicę wyobraźni

Eden jest fanowską inicjatywą zrzeszającą graczy PBFów (czyli gier play by forum). Już od trzech lat służy społeczności – pomaga w stawianiu pierwszych i następnych kroków na forach, uczy pisać więcej i lepiej oraz rozwija bazę kodów CSS i grafik, które są potrzebne do przyozdobiania profili. Podczas tegorocznego Pyrkonu Eden wraz z innymi forami przygotują 10 plansz, które będą promować pisarstwo, rozwijanie wyobraźni oraz PBFy. Na plakatach znajdziecie porównanie kart postaci z różnych forów, mapy światów, najlepsze fragmenty z sesji, fanarty przedstawiające autorskie postacie oraz wiele więcej! Będziecie mogli również porozmawiać z tear, Asami, Noritoshim oraz Kirą i poznać ich różne sekrety – między innymi opowiedzą Wam, jak dobrze pisać i stworzyć dobrą, niezapomnianą postać.

Profil na Fb, WWW

 

 

cosplay, Mammoth's-Bazaar, pyrkon, fantasium creatiumMammoth’s Bazaar – stroje na LARPy, szyte na miarę

Dlaczego jedne kostiumy wyglądają świetnie, a inne marnie? Jak wygodnie ubrać się na LARPa? I do tego jeszcze wyglądać jak ktoś z danego uniwersum, mający konkretną pozycję społeczną? Zespół Mammoth’s Bazaar sprawdził to na własnej skórze, przygotowując kreacje przystosowane do różnych pór roku, warunków atmosferycznych i światów przedstawionych. Chcą podzielić się tą wiedzą, demonstrując swoje konkretne, namacalne projekty, stworzone z myślą o uniwersach Wiedźmina, Gwiezdnych Wojen, post-apokaliptycznego pustkowia i wielu innych. Pokażą, co działa, co nie działa, a co działa tylko na tyle, na ile pozwala ikoniczny kształt elementów kostiumu. Spróbują też wytłumaczyć, dlaczego tak jest.

 

Strefa naukowa

Meteoryty – gwiazdki z nieba

Przez 3 godziny będzie można oglądać, a czasem nawet pomacać, wyjątkowe okazy meteorytów z całego świata. Będą to m.in. okazałe fragmenty meteorytu Moraskiego, który spadł w okolicach Poznania około 5 tysięcy lat temu i utworzył ponad stumetrową dziurę w ziemi (zwaną też kraterem uderzeniowym). Zbiory należą do doświadczonego łowcy meteorytów Mateusza Szyszko (doktoranta na Uniwersytecie Adama Mickiewicza). Komentarze naukowe zapewni certyfikowany geolog planetarny – dr Anna Losiak z Uniwersytetu w Exeter.
Termin: Wystawę będzie można oglądać w sobotę od 15.00 do 18.00.