Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Fantasium Creatium

Fantasium Creatium

Wystawy na Pyrkonie

Oto przestąpiliście próg Fantasium Creatium! Fantastycznej Galerii, gdzie magia i sztuka łączą się w unikatowe i tajemnicze dzieła. To tutaj odkryjecie tajemnice pełnych pasji artystów – zarówno inspirujących się znanymi uniwersami, jak i tworzących autorskie prace w mistycznych klimatach.

W Fantasium Creatium artyści z całego kraju przedstawiają swoje niesamowite projekty. Jeśli uwielbiasz tworzyć, masz serce pełne miłości do tego, co robisz, a głowę eksplodującą od ogromu pomysłów, to jest to idealne miejsce do podzielenia się ze światem tym, co cię nakręca. Pokaż innym swoje fenomenalne prace!

W Fantasium Creatium możecie zanurzyć się w fantastykę! Jeśli chcesz poznać ludzi o niezwykłym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość, zobaczyć wykonane z papieru modele statków kosmicznych, zapierające dech w piersi stroje, przerażające figury prosto z horroru, oszałamiające obrazy i wiele innych – równie fantastycznych – projektów, to koniecznie odwiedź naszą Fantastyczną Galerię!

Poczuj fantastykę na własnej skórze!

Fantasium Creatium Pyrkon wystawy stroje

Fantasium Creatium jest wyjątkowe także z innego powodu. Chociaż część z prezentowanych prac jest zbyt delikatna, by wziąć je do ręki i podziwiać, to zawsze możesz porozmawiać z ich twórcami, a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia!

Na niektórych stoiskach wykonasz własną figurkę, nauczysz się szydełkować lub wyszywać. Jeśli zaś zawsze pragnąłeś choć przez chwilę potrzymać broń wprost z Galaktycznego Imperium lub zrobić sobie zdjęcie z księżniczką Leią (nawet jeśli to tylko figurka), trafiłeś pod właściwy adres.

Znajdź to, co Cię interesuje!

Fantasium Creatium wystawy Pyrkon obrazy fantasy

Nasza Fantastyczna Galeria podzielona jest na strefy tematyczne, więc jeśli jesteś zainteresowany konkretnym tematem, nie musisz krążyć po całej hali, wypatrując interesujących Cię prac. Wszystkie wystawy o danej tematyce znajdziesz w jednym miejscu!

Na Pyrkonie 2019 będziesz mógł odwiedzić strefę science fiction, a także strefy: fantasy, postapo, rękodzielniczą, naukową czy wystawy początkujących twórców.

Zgłoś własną wystawę!

Czujesz, że to oferta dla Ciebie? Chcesz mieć własną wystawę w Fantasium Creatium? Już teraz wypełnij formularz zgłoszeniowy! A może masz jakieś dodatkowe pytania? Napisz do organizatorki strefy na adres anna.sikorska@pyrkon.pl.

Czeka na Ciebie miejsce na hali, odpowiednia zabudowa oraz wejściówki dla osób, które zaprezentują swoją wystawę! Zapoznaj się z regulaminem i nie daj na siebie czekać!

Nie zwlekaj! Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia!

Wypełnij formularz już teraz!

Wystawy początkujących twórców

Fantasium Creatium wystawy modele science fictionNa Pyrkonie doceniamy kreatywne pomysły i chcemy dać szansę na pokazanie się wszystkim artystom. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć strefę, w której będą mogli prezentować się młodzi artyści.

Jeśli tworzysz ciekawe prace, ale jeszcze nie miałeś okazji prezentować ich na konwentach ani festiwalach, to idealna okazja dla Ciebie, by pokazać je szerszej publiczności.

Opisy wystaw

To tutaj znajdziecie kilka słów o każdej z prezentowanych w Fantasium Creatium wystawach, a także dowiecie się w której ze stref możecie znaleźć poszczególne atrakcje! Sprawdzajcie tę zakładkę regularnie, ponieważ lista fenomenalnych twórców będzie rosła!

Strefa Rękodzielnicza:

Papierowe Pokemony Patryka!

Papierowe Pokemony, Pokemony, Pyrkon, Poznań, Fantastyczne Miejsce Spotkań, Pyrkon 2019, Fantasium CreatiumChoć Patryk – będący na co dzień studentem energetyki – tworzy swoje modele dopiero od trzech lat, to jego kolekcja składa się już niemal 500 sztuk!

Jego zbiory nieustannie rosną, zaś w ich skład wchodzą nie tylko te najbardziej znane stworki! Znajdziecie w nich również kolejne ewolucje oraz następne Generacje. Nie zdziwcie się zatem, jeśli obok ukochanego Pikachu lub uroczego Evee znajdziecie takie Pokemony jak Staraptor czy Crocodile.

Prace Patryka możecie znaleźć na jego: Facebooku, Instagramie oraz DeviantArcie

Mammoth Bazaar

Pyrkon, Mammoth Bazaar, Fantasium Creatium, Fantastyczne Miejsce SpotkańZajmujemy się tworzeniem kostiumów na LARPy terenowe. Przez 10 lat zdobywaliśmy doświadczenie, testując różne koncepcje na własnej skórze i w pełnym spektrum warunków atmosferycznych.

Uważamy, że sezon LARPowy trwa cały rok, a najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy postać dopasowana jest do gracza, a kostium- do postaci. Nie ma nic gorszego, niż kostium, który nosi gracza- przeszkadza zamiast pomagać. Dlatego skupiamy się na aspekcie użytkowym naszych projektów. Chętnie opowiemy i pokażemy, na czym polega tworzenie kostiumów, w których chce się grać

Mammoth Bazaar znajdziecie również na Facebooku.

Inoneko Dolls

Inoneko Dolls, Pyrkon, Poznań, Fantasium Creatium, Fantastyczne Miejsce SpotkańInoneko Dolls to wystawa poświęcona lalkom, które przeszły ogromną przemianę – ze zwykłych zabawek w małe dzieła sztuki.

Każda z prezentowanych lalek została ręcznie przemalowana i ubrana na nowo przez autorkę, Irminę Chałupczak, która od półtora roku zajmuje się przerabianiem zabawek. Prace Irminy inspirowane są postaciami z popkultury oraz japońskiej animacji.

Na stoisku będzie można zobaczyć proces powstawania nowej lalki, a także zadać autorce wszelkie pytania dotyczące tego hobby.

SuperSzydełko

SuperSzydełko, Pyrkon, Fantastyczne Miejsce Spotkań, Pyrkon 2019, Fantasium CreatiumUważacie, że prawdziwy superbohater to góra mięśni odziana w stal lub nowoczesny pancerz? A co, jeśli udowodnimy wam, że się mylicie, a herosi mają swoją miększą stronę? Nie wierzycie? Odwiedźcie Fantasium Creatium i znajdźcie stoisko pełne niesamowitych, wykonanych na szydełku zabawek.

Znajdziecie tu szydełkowe maskotki superbohaterów oraz postaci ze znanych i lubianych gier. Nie zabraknie również nakryć głowy oraz strojów inspirowanych fantastyką! Podczas Pyrkonu będzie można wziąć udział w warsztatach szydełkowych i nauczyć się samemu tworzyć takie cudeńka!

Pozostałe prace autorki znajdziecie na jej stronie www.

Jupiter Was Alive

Fantasium Creatium to nie tylko wystawy figurek, kostiumów czy lalek, ale również ekspozycje zdjęć, grafik oraz rysunków. Znajdziecie tu całą masę zjawiskowych prac, inspirowanych szeroko pojętą popkulturą i fantastyką.

Na przygotowanej wystawie możecie zobaczyć niepowtarzalne plakaty z filmów oraz seriali science fiction, stworzone metodą digital paintingu. Wszystkie narysowane zostały za pomocą tabletu graficznego, nutki wyobraźni oraz wylanych hektolitrów krwi, potu i łez.

Prace znajdziecie na stronie www, Instagramie oraz Facebooku.

Chłopcy malowani – czyli figurki bitewne i dioramy

Chłopcy malowani, Pyrkon, Pyrkon 2019, Fantastyczne Miejsce Spotkań, Fantasium CreatiumA może coś w wersji mikro? Tego też nie zabraknie na tegorocznym Pyrkonie. Możecie być pewni, że niektóre z ekspozycji zachwycą was precyzją wykonania. Udowodnimy, że małe może być równie piękne i widowiskowe, co duże, a malowanie figurek jest sztuką.

Za sprawą dwóch utalentowanych artystek będziecie mogli zobaczyć kieszonkową wystawę ręcznie malowanych figurek z różnych gier. Znajdzie się tutaj nie tylko coś dla miłośników Warhammera, ale też Gwiezdnych wojen czy Władcy Pierścieni. Nie możecie tego przegapić.

Więcej prac znajdziecie na stronie www oraz Facebooku.

Strefa Fantasy:

Strefa Science Fiction:

P.I.F.K.O.-wa Wystawa Science Fiction

Poznański Instytut Fanów Kosmicznej Odysei, Poznań, Pyrkon, Pyrkon 2019, Fantasium Creatium, Fantastyczne Miejsce SpotkańW tym roku po raz kolejny Poznański Instytut Fanów Kosmicznych Odysei – P.I.F.K.O. zaprezentuje największą, indywidualną kolekcję Star Treka w Polsce. To jednak nie jedyna atrakcja, którą Instytut przygotował na tegoroczny Pyrkon.

Spodziewajcie się także fantastycznych eksponatów kojarzonych z takich tytułów, jak: Gwiezdne wojny, Seaquest, Tron czy Batman. Będziecie mieli okazję zobaczyć nie tylko modele statków, ale także bronie, książki, komunikatory. Wystawa liczy łącznie około dwustu pozycji.

Poznański Instytut Fanów Kosmicznych Odysei znajdziecie na ich stronie www oraz na Facebooku.

Fantastyczna Twórczość – Stanley’s Workshop

Na stoisku „Fantastyczna Twórczość” będziecie mogli nie tylko zobaczyć na żywo tworzenie modeli i figurek, ale także porozmawiać z ich twórcami. Nie zabraknie wytworów wyobraźni, czyli modeli, figurek oraz wielu innych projektów, na każdym etapie prac.

Podczas tej edycji Pyrkonu, oprócz twórcy „Stanley’s Workshop” poznacie również trójkę nowych, niezwykle utalentowanych artystów figurkowych!

Wszystkich twórców znajdziecie również w mediach społecznościowych! Oto Instagram Agnieszki, Facebook Stanisława, a tutaj zobaczycie co tworzy Andrii.

Strefa Postapo:

BIOMECHANICAL ART

Biomechanical Art, Horror, Groza, Postapokalipsa, Fantasium Creatium, Pyrkon, Pyrkon 2019, Fantastyczne Miejsce SpotkańAutor wystawy tworzy różne potworności! Jak sam twierdzi – mrok z dna piekieł jest motywem przewodnim jego wytworów.  Jako bazę do swoich prac wykorzystuje manekiny, sięgając również po materiały recyklingowe czy budowlane.

Na tegorocznym Pyrkonie znajdziecie cztery zjawiskowe dekoracje ścienne „Biomechanical Art”, inspirowane między innymi twórczością H.R. Gigera oraz filmami i literaturą (głównie horrorem i science-fiction, nie zabraknie także postapokaliptycznych wizji).

Zobaczycie również serię niepowtarzalnych prac, kryjących się pod tytułem „Nightmares of the Sinner” („Nocne koszmary grzesznika”), przedstawiających oblicza demonów oraz potworów, stylizowanych na skamieniałości.

Tylko dla najodważniejszych! Prace artysty znajdziecie na jego Facebooku.

Photos, photos never changes

Oryginalne zdjęcia reportażowe ze świata postapokaliptycznego? Jak wyglądałby reportaż w świecie Fallouta i Mad Maxa? Pewnie zdjęcia byłby czarno-białe, wykonane 50 letnim, analogowym, pierwszym produkowanym w Polsce po II wojnie światowej, aparatem fotograficznym START. Przyjdź i zobacz!

Na wystawie zobaczycie galerię czarno-białych zdjęć z konwentów postapo: Łyżkon 2016 i 2018, wykonanych przez Ewę Gillner.

Prace artystki znajdziecie również na jej Instagramie.

Strefa Naukowa:

Wystawa studentów kierunku Scenografia z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Pracownia Kostiumu Teatralnego, Fantasium Creatium, Pyrkon, Pyrkon 2019, Fantastyczne Miejsce Spotkań

Wystawa, na której prezentowane będzie kilkanaście modeli kostiumów wykonanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, uczęszczających do Pracowni Kostiumu Teatralnego.

Na pewno zwróci Waszą uwagę mnogość wykorzystanych technik, wyjątkowość form i nieszablonowe podejście do znanych i lubianych tematów. Być może wystawa zainspiruje młodzież do wstąpienia w szeregi tej znanej i cenionej uczelni? Zapraszamy!

Zdjęcia ich fenomenalnych kostiumów znajdziecie również na Facebooku.

Złodzieje Dusz – wystawa fotograficzna o wikingach

Pyrkon, Złodzieje Dusz, Fantasium Creatium, Fantastyczne Miejsce SpotkańWszyscy słyszeli o wikingach. Są filmy, seriale, gry, larpy, grube panie w hełmach z warkoczami, śpiewające w operach… i są też odtwórcy historyczni, którzy żyją tym na co dzień.

Z reguły wyobrażenia ogółu odbiegają nieco od prawdy, co nie znaczy, że rzeczywistość historyczna jest nudna. Zapraszam na prezentację o wikingach w formie obrazkowej. Kolorowe zdjęcia, mało podpisów, duży druk.

Złodziei Dusz znajdziecie na ich stronie internetowej oraz na Facebooku.