Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User
Strona główna / Fantasium Creatium

Fantasium Creatium

Wystawy na Pyrkonie

Fantasium Creatium to miejsce, w którym fantastyka łączy się ze sztuką. Tu prezentujemy wystawy przedstawiające zarówno znane uniwersa, jak i autorskie projekty utrzymane w fantastycznych klimatach.

Jeśli zastanawiasz się, co można zdziałać, mając zdolności artystyczne i głowę pełną pomysłów, tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. W Fantasium Creatium twórcy z całego kraju przedstawiają swoje niesamowite projekty. Modele statków kosmicznych z papieru, kartonowe repliki broni, gadżety z materiałów recyklingowych –ograniczeniem jest tylko wyobraźnia twórców. Jedno jest jednak pewne, to miejsce, w którym poczujesz fantastyczny klimat odległych światów i naprawdę zanurzysz się w Fantastykę.

 

Wystawy interaktywne – poczuj fantastykę na własnej skórze!

Fantasium Creatium Pyrkon wystawy stroje

Creatium jest jednak wyjątkowe także z innego powodu. Tutaj możesz nie tylko oglądać prezentowane prace. Możesz także wziąć do ręki niektóre z nich, porozmawiać z ich twórcami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia! Jeśli zawsze pragnąłeś choć przez chwilę potrzymać broń wprost z Galaktycznego Imperium lub zrobić sobie zdjęcie z księżniczką Leią (nawet jeśli to tylko figurka), trafiłeś pod właściwy adres. Pamiętaj tylko, by zapytać twórców, czy zgadzają się, aby dotykać ich prac. Nie wszystkie modele są w stanie wytrzymać kontakt z nawet najbardziej ostrożnym konwentowiczem :).

 

Co jest gdzie, czyli strefy tematyczne

Fantasium Creatium wystawy Pyrkon obrazy fantasy

Fantasium Creatium dzieli się na strefy tematyczne. Jeśli zainteresuje Cię jakiś konkretny temat, nie musisz krążyć po całej hali, wypatrując prac, które chciałeś zobaczyć. Wszystkie wystawy o danej tematyce znajdziesz w jednym miejscu! Na Pyrkonie 2018 będzie można odwiedzić między innymi strefę science fiction (z wydzielonymi podstrefami takimi jak Star Wars, Star Trek albo Transformers), a także strefy fantasy, naukową czy wystaw początkujących twórców. Dokładny opis wszystkich stref i wystaw pojawi się na naszej stronie już wkrótce.

 

Wystawy początkujących twórców

Fantasium Creatium wystawy modele science fictionNa Pyrkonie doceniamy kreatywne pomysły i chcemy dać szansę na pokazanie się wszystkim artystom. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć strefę, w której będą mogli prezentować się młodzi artyści.

Jeśli tworzysz ciekawe prace, ale jeszcze nie miałeś okazji prezentować ich na konwentach ani festiwalach, to idealna okazja dla Ciebie, by pokazać je szerszej publiczności.

 

 

Jeśli zdecydujesz się zaprezentować u nas swoje prace, zapewnimy Ci:

  • ściankę w kształcie litery U do prezentacji wystawy;
  • dwie ławki;
  • dwa krzesła;
  • 2 wejściówki na festiwal (dla autora wystawy i wybranej przez niego osoby).

 

Zgłoś swoją wystawę

Czujesz, że to oferta dla Ciebie? Chcesz mieć własną wystawę w Fantasium Creatium? A może masz jakieś dodatkowe pytania? Napisz do organizatorki strefy na adres anna.sikorska@pyrkon.pl. Na twórców najlepszych wystaw czekają wyjątkowe nagrody!

Uwaga! Prezentowane prace muszą być wykonane przez Was! Nie prezentujemy kupnych kolekcji.

 

Opisy wystaw

Strefa Sci-Fi

pyrko, fantasium creatium stanley's workshop modele science fiction makiety figurki
Stanley’s Workshop

Stanley’s Workshop – Fantastyczna Twórczość

Pracownia Stanisława „Lockera” Czarneckiego to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Stanley wykonuje od podstaw prototypy, szkice, modele oraz figurki z tematyki fantasy i science fiction, które zabrał ze sobą na wystawę. Ponadto przez cały czas trwania Pyrkonu będzie można zobaczyć proces tworzenia modelu lub rzeźbienia figurki. Autor prac chętnie opowie o technice powstawania każdej z figurek, a także pokaże, w jaki sposób należy posługiwać się narzędziami precyzyjnymi.

WWW, profil na FB

 

 

 

transformers fantasium creatium pyrkon science fiction

Transformersowe Szaleństwo Arka

Fortress Maximus, Optimus Prime, Megatron, Windblade, Bumblebee, Starscream to najbardziej rozpoznawalne Transformersy w ponad trzydziestoletniej historii robotów potrafiących zmieniać kształty z planety Cybertron. Na Pyrkonie 2018 pragnę po raz pierwszy zaprezentować część mojej kolekcji modeli Transformerów zawierającą figurki pochodzące z całego świata.

 

 

 

 

pyrkon, cosplay, tie-wing, mandalorianie, star wars, gwizedne wojny, boba fett, jango fett, sci-fi, kostium, makieta, konwent

Mandalorian Mercs Costume Club
Międzynarodowa organizacja kostiumowa non-profit zajmująca się, obok działalności charytatywnej, projektowaniem i tworzeniem kostiumów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jedna z 3 elitarnych organizacji kostiumowych posiadających licencję LucasFilm, zrzeszająca 2 tysiące ludzi na całym świecie.

P.I.F.K.O.-wa wystawa Science-Fiction

Poznański Instytut Fanów Kosmicznych Odysei jak co roku zaprasza na wystawę Science-Fiction. Oprócz największej indywidualnej kolekcji Star Trek w Polsce (która w tym roku jest jeszcze większa), będą prezentowane modele z takich serii jak Gwiezdne Wojny, Seaquest, Tron czy Batman, oraz inne. Wystawa obejmuje różnego rodzaju modele statków kosmicznych, książki, bronie, komunikatory, oraz różne przedmioty produkowane na licencji oraz te wykonane samodzielnie. Oczywiście oprócz wystawy będziemy również my 🙂