Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Aleksandra Jaworowicz-Zimny prelegentem Bloku Fantastyki Dalekowschodniej!

Z przyjemnością informujemy, że kolejnym prelegentem zaproszonym przez Blok Fantastyki Dalekowschodniej jest Aleksandra Jaworowicz-Zimny! Jeśli zatem interesujecie się kulturą Japonii, to jej  prelekcja jest tym, czego nie możecie opuścić!

Kilka słów o Aleksandrze!

Skończyła japonistykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Studiowała na Wydziale Edukacji Uniwersytetu Hokkaido, gdzie obroniła doktorat, specjalizując się w kulturze fanowskiej oraz ujęciu tematu wojny w Azji i na Pacyfiku w pracach fanów.

Aleksandra na Pyrkonie!

Jeśli jesteście ciekawi  dlaczego w japońskiej popkulturze  i kulturze fanowskiej tak wielką popularnością cieszą się naziści, to jej prelekcja jest atrakcją, na której musicie się pojawić! Z czym Japończykom kojarzą się naziści? Dowiecie się tego właśnie od niej!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.