Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Co jest grane ze Strefą Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych?

Pyrkon jest pełen niesamowitych atrakcji, ale tylko tutaj wytchnienie i relaks miesza się ze szczyptą rywalizacji. Strefa Gier Planszowych, Bitewnych i Karicianych jak co roku zapewni Wam przestrzeń, byście wspólnie z przyjaciółmi mogli przeżyć niezapomniane chwile przy stołach z planszówkami, bitewniakami i karciankami!

Dla fanów gier planszowych

Strefa Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych w tym roku obfituje w atrakcje, ale jej sercem pozostaje wypożyczalnia gier. Tutaj powinniście skierować swoje kroki, jeśli postanowiliście rozegrać partię w swoją ulubioną grę, albo wraz ze znajomymi wypróbować nowy tytuł. Najbardziej oddani fani planszówek będą mieli szansę zdobyć należną im chwałę, biorąc udział w turniejach gier planszowych. Nie zabraknie również stanowisk wydawców, przy których specjaliści w branży będą promować swoje najnowsze produkcje. Zwiedzający będą mieli szansę zapoznać się przy nich z nowinkami na polskim rynku gier planszowych, a także wziąć udział w prezentacjach.

Dla amatorów gier bitewnych

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu naszym gościem będzie osoba, która na grach bitewnych zna się jak mało kto. Jervis Johnson, bo o Nim tu mowa, od pierwszej edycji pracował nad “Warhammerem 40 000”. Brał także udział w rozwoju “Warhammer: Fantasy Battles” oraz jego następcy – “Age of Sigmar”, którego jest autorem. Po zakończeniu pracy w Games Workshop Jervis pozostaje aktywnym twórcą. O tym, i wielu innych ciekawostkach z życia twórcy gier bitewnych opowie Wam podczas swojego panelu “Work as wargames creator”. Poza tym na terenie strefy będziecie mieli szansę wziąć udział w krótkich pokazach i rozgrywkach instruktażowych. Będą prowadzić je fani różnych systemów gier bitewnych, w tym również tych, nad którymi niegdyś pracował nasz gość. Skorzystajcie z okazji, by zapoznać się z mniej znanymi tytułami lub powrócić do swoich ulubionych gier z przeszłości.

Podróżując między stołami, zwróćcie uwagę na szklane gabloty! To w nich swoje dzieła prezentować będą osoby startujące w Złotej Pyrze, czyli konkursie dla malarzy figurkowych. Wy też możecie spróbować swoich sił w tym pasjonującym hobby. Odwiedzcie Stanowisko Malarskie, gdzie będą na was czekać przygotowane modele, farby i pędzle, a radą posłużą wam doświadczeni instruktorzy.

Dla miłośników gier karcianych

Jeśli do tej pory nie mieliście styczności z kolekcjonerskimi grami karcianymi, koniecznie odwiedźcie Strefę Gier Planszowych, Bitewnych i Karicianych. Na nowicjuszy czekają pokazy i gry instruktażowe wprowadzające do najpopularniejszych karcianek, a także turnieje dla początkujących. Dla bardziej zaawansowanych graczy przygotowaliśmy ponad pięćdziesiąt  turniejów, między innymi w Magic: The Gathering, Flesh and Blood, One Piece i Pokémon.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.