Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Helena Dahlgren – autorka serii „Star Stables” – będzie gościem Bloku Literackiego!

Połączone moce Pyrkonu i Wydawnictwa Znak sprawiły, że na tegorocznym Festiwalu pojawi się Helena Dahlgren – autorka cyklu książek o Jeźdźcach przeznaczenia, opartego na popularnej na świecie grze Star Stable

Helena Dahlgren i (nie tylko) jej twórczość

Helena urodziła się w 1980 roku, w Szwecji. Ukończyła studia na kierunkach literaturoznawstwo i język angielski na Uniwersytecie Sztokholmskim. Aktualnie dzieli swój czas pomiędzy karierę pisarską oraz pracę tłumacza, choć wcześniej była m.in. rejestratorką, nauczycielką zastępczą czy administratorką w policji. Prywatnie przyznaje się do bycia wielbicielką dobrej kawy, koni i kotów, a także serialu Twin Peaks.

Zadebiutowała książką 100 Horrible, która opublikowana została w 2016 roku. Od tego czasu spod pióra Heleny wyszło kilka horrorów oraz powieści fantastycznych, jednak prawdziwą popularność przyniosła jej seria o przygodach Jeźdźców przeznaczenia – oparta na popularnej na całym świecie grze Star Stable, mającej już ponad trzynaście milionów użytkowników.

W Szwecji książki z tego cyklu sprzedały się w ponad sześćdziesięciu tysiącach egzemplarzy i były nominowane do Storytel Awards oraz Crime Award. Można je przeczytać w pięciu językach: angielskim, holenderskim, duńskim, fińskim oraz polskim, więc kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z twórczością autorki, ten ma teraz świetny powód! 

Z kim zatem widzimy się na spotkaniu autorskim?

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.