Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jakie atrakcje czekają na Was na Scenie Plenerowej?

Jak już wiecie, podczas tegorocznego Pyrkonu szykujemy dla Was wiele muzycznych atrakcji. Koncerty, występy i inne widowiska! Tego wszystkiego możecie oczekiwać po Scenie Plenerowej, którą znajdziecie na świeżym powietrzu. Co więcej, będzie ona ogólnodostępna dla wszystkich!

Kto wystąpi na Scenie Plenerowej?

W planach mamy wiele koncertów i występów różnych zespołów oraz grup artystycznych, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej  prezentujemy zestawienie zespołów i widowisk podzielonych według nurtów muzycznych i inspiracji artystycznych, dzięki czemu będziecie wiedzieli czego się spodziewać po konkretnych występach 🙂

Zespoły folkowe/słowiańskie: 

 • Joanna Lacher – Królowa Lasu –  postać stworzona przez Joannę na potrzeby jej solowej kariery. Artystka do współpracy zaprosiła także innych muzyków. Królowa Lasu to misz-masz wokalny Joanny, którą kochamy za jej rockową, jak i folkową charyzmę. A instrumenty na żywo z mocną elektroniką to kolejna silna strona zespołu.
 • Red Sun Rising i Olica – zespół tworzący w elektroniczno-folkowych klimatach w towarzystwie białego śpiewu i liry korbowej! 
 • Lemko Tower – zespół ze Strzelec Krajeńskich powstały w 2005 roku, który jako grupa młodych Łemków inspiracje czerpie z kultury i tradycji przodków z Łemkowszczyzny.
 • Dziewanna – artystka, której twórczość osadzona jest w nurcie mistycznego folku i melodyjnego folk metalu z nutką tajemniczości, inspirowanego światem „Wiedźmina”, folklorem słowiańskimi i nordyckim oraz literaturą epoki romantyzmu.
 • Merkfolk – folkowo-metalowy zespół, którego utwory to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem. Grupa występuje w dwóch składach – metalowym i akustycznym. W składzie akustycznym drapieżny growl zastąpiony został nośnym, białym śpiewem.

Występy mangowe/anime: 

 • Kohei – japoński wokalista, od 2019 roku mieszkający w Europie, który swoją muzyczną karierę rozkręca już od wielu lat. Nie tylko gra na gitarze akustycznej i tworzy wzruszające melodie, w jego repertuarze znajdziemy także elektryzujące rockowe kawałki!
 • Kobito Rakugo – występ grupy przedstawiającej niezwykłe historie w teatralnej formie rakugo.
 • Akiharu Idols – grupa idolek skupiająca swoją działalność na multimedialnej serii Love Live! School Idol Project.
 • Karol Suchecki – artysta tworzący polskie covery piosenek do zagranicznych animacji.
 • WAKEY Dance Crew – występ grupy tanecznej liczącej aż 15 członków! Grupa wykonuje covery choreografii k-popowych.

Synthwave: 

 • Jeremiah Kane – czteroosobowy zespół muzyczny z Poznania, który łączy w swojej muzyce takie gatunki jak synthwave, darksynth i metal, dodając do tego szczyptę brzmienia soundtracków z gier retro.

Klasyczne brzmienia: 

 • Chór Ignis Cantores – chór działający przy Wyższej Szkole Bankowej. W jego repertuarze można znaleźć zarówno klasyczne utwory sakralne, jak i muzyką filmową czy przeboje muzyki popularnej. 
 • Jacek Kowalski – wszechstronny twórca, który jest pieśniarzem, historykiem sztuki, miłośnikiem poezji staropolskiej oraz… Sarmatą. W jego dorobku muzycznym znajdują się piosenki własnego autorstwa, skupiające się na czasach dawnych, a także autorskie przekłady piosenek z minionych wieków.

Cosplay: dodatkowe atrakcje

 • Evil Cosplay – pyrkonowy konkurs, który polegać będzie na tworzeniu improwizowanych kostiumów ze szpargałów, odpadków, elementów infrastruktury i wszystkiego, co nie jest akurat przyśrubowane do podłogi. Misternie ukryte szwy, mistrzowska praca w piance i stolarstwo surowo odradzane!
 • Konkurs Cosplay Projekt Własny – konkurs na najlepszy projekt własny cosplayu wraz z pokazem.
 • Pokaz Cosplay – tutaj każdy będzie mógł zaprezentować swoją kreację. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił na scenie razem z innymi cosplayerami, bez względu na to czy strój był wykonywany samodzielnie czy nie.

Grupa dubbingowa:

 • NanoKarrin – grupa dubbingowa, która tworzy także polskie covery różnego rodzaju piosenek. Najbardziej znani są z coverów „Warriors” od Imagine Dragons oraz „World.execute(me)” od Mili, ale to zdecydowanie nie jedyne rodzaje muzyki, jakie mają w zanadrzu. Tym razem jednak zamiast filmiku na youtube, będzie można ich posłuchać na żywo na scenie!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.