Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

JEREMIAH KANE zagra na Scenie Plenerowej!

Nie ma co, podczas tegorocznego Pyrkonu szykujemy dla Was wiele muzycznych atrakcji. Kolejną z nich jest koncert grupy JEREMIAH KANE, która zagra dla nas na Scenie Plenerowej! JEREMIAH KANE to czteroosobowy zespół muzyczny z Poznania, który łączy w swojej muzyce takie gatunki jak synthwave, darksynth i metal, dodając do tego szczyptę brzmienia soundtracków z gier retro. Prawda, że brzmi elektryzująco?

Czego się spodziewać po JEREMIAH KANE?

Tworzonej przez nich muzyki nie określimy mianem spokojnej. Żywiołowe i energiczne kawałki sprawiają, że podczas ich koncertów nie można się nudzić. Przy każdym show stawiają na interakcję z publiką oraz szaloną zabawę, dając z siebie 2500% procent energii do rana. Co więcej, mamy dla Was kolejną niespodziankę na zachętę! Będzie to pierwszy koncert zespołu z udziałem perkusji na żywo, więc szykujcie się na jeszcze mocniejsze uderzenie!

Słów kilka o historii zespołu

JEREMIAH KANE rozpoczął w 2017 roku jako solowy projekt nie kto inny jak Jeremiah wraz z wydaniem debiutanckiej EPki „NEOANGELES”, by niedługo później w tym samym roku wydać swój debiutancki album „THE NEW DAWN”. Oba wydawnictwa krążyły wokół tematyki gier wideo oraz inspiracji syntezatorową muzyką lat 80’tych.

Vincy dołączył do projektu w 2018 roku jako gitarzysta i razem ze sobą wniósł powiew świeżości do zespołu, zarówno w występach na żywo, jak i w studiu. Zaowocowało to wydaniem przez nich nowego albumu „ALL OR NOTHING”  pod koniec 2018 roku. Album został przyjęty bardzo ciepło, fanów i ludzi, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z ich muzyką, chwaląc ich za miłość do elektronicznej muzyki lat 80-tych, retro gier wideo i rockowego grania.

W 2019 roku skupili się na koncertowaniu i udali się w swoją pierwszą europejską trasę koncertową, występując w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry, Niemcy oraz Belgia, gdzie promowali swój najnowszy album i szukali nowej inspiracji dla przyszłych wydawnictw.

W 2020 roku połączyli siły ze znanym niemieckim metalowym producentem muzycznym, Kristianem „Kohle”  Kohlmannslehnerem, co zaowocowało wydaniem singli „NEVER BACK DOWN” oraz SPECTER”.

W 2021 roku JEREMIAH KANE podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią muzyczną NoCut Entertainment i zagrał swój drugi największy koncert na Castle Party Festival w Polsce.

To właśnie ich będziecie mogli posłuchać na żywo podczas Pyrkonu! A jeśli chcecie już teraz poznać zespół, zerknijcie tutaj: https://m.facebook.com/jrmhmusic?

Mały bonus

Mamy również dla Was muzyczny super dodatek! Poniżej prezentujemy Wam playlistę, którą specjalnie dla Was przygotowali organizatorzy: https://open.spotify.com/playlist/40r6wvFaTJ4YOkCrSHQtmI?si=33245350e72b40d1

Mamy nadzieję, że lista umili Wam czas podróży na tegoroczny Pyrkon. Nie możemy się już Was doczekać!

Wielu z Was znajdzie tam coś dla siebie i na pewno nie raz odbędzie sentymentalną podróż po jednym z nieskończonych uniwersów oraz spotka jednego z tysięcy bohaterów 😊 Czekają na Was Geralt, Jaskier, Neo, KIT, Darth Vader, Frodo, Sub Zero, Mario, Hodor, czy Czerwony Range.


Dajcie znać w komentarzach, co jeszcze powinno się tam znaleźć 🙂

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.