Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Jon Bailey w Bloku Filmowo-Serialowym

Jon Bailey w Bloku Filmowo-Serialowym

Przedstawiamy Wam pierwszego w tym roku gościa Bloku Filmowo-Serialowego (tu miejsce na Wasze łzy radości i okrzyki zachwytu :D). To Jon Bailey, profesjonalny aktor głosowy. Podkłada głos w licznych zwiastunach, reklamach, grach komputerowych, animacjach i innych mediach.

Kilka słów o Baileyu

Wychował się w małym hrabstwie w pobliżu Memphis, Mississippi i już jako małe dziecko uwielbiał imitować głosy ludzi z ulubionych programów telewizyjnych i postaci z kreskówek. Inspirował go zwłaszcza Peter Cullen, który podkładał głos Optimusowi Prime’owi w filmach i grach z serii Transformers.

Przed karierą aktora głosowego pracował na różnych stanowiskach w restauracjach typu fast food, był operatorem wózka widłowego, a także naprawiał komputery.

 

Epic Voice Guy

Big convention news! I’m going to Poland for Pyrkon May 18-20, 2018!

 

Najważniejsze role

Punktem zwrotnym w jego karierze była rola w dwukrotnie nominowanej do nagród Emmy serii „Honest Trailers” parodiującej zwiastuny filmowe na kanale Screen Junkies. Dzięki niej zaczął być znany jako Epic Voice Guy, co pozwoliło mu na skupienie się wyłącznie na pracy aktora głosowego i rozwoju kariery.

Jon Bailey podkłada głos w wielu popularnych kanałach na YouTubie, między innymi w Screen Junkies, Smosh, Smosh Games, SourceFed, aweME, Break czy Warp Zone. Użycza też swego głosu w grach komputerowych takich jak „Dishonored 2”, „Halo Wars 2”, „Marvel vs. Capcom: Infinite” i serii„XCOM”, a takżew animacjach: jako Optimus Prime w „Transformers: Combiner Wars” czy w pomniejszych rolach w „How It Should Have Ended”, „Animation Domination High-Def”, „Cartoon Hooligans”.

Tagi: , , ,

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.


Komentarze