Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Let’s go build – czy grozi nam inwazja minifigurek LEGO? Eksperci biją na alarm!

Dwa tysiące – z takimi liczbami muszą zmierzyć się organizatorzy Strefy Fanów Klocków LEGO. Czego w zasadzie owe liczby dotyczą i czy jest się o co martwić?

„Fantastyczne miejsce spotkań” staje przed nowym wyzwaniem.

Odbywający się od wielu lat na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Pyrkon bije corocznie rekordy popularności. Jednak do tej pory jego głównymi gośćmi byli pełnoskalowi ludzie, składający się w większości z wody, białka i tłuszczu. Tymczasem, na horyzoncie pojawia się zupełnie nowe wyzwanie. Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu ma mieć miejsce pierwsze wydanie Strefy Fanów Klocków LEGO, o czym informowaliśmy was w tym artykule. Wydarzenie to ma jednak konsekwencje, na które mało kto był przygotowany.

Czy ta dopiero raczkująca strefa stanie na wysokości zadania?

Podczas tego wyjątkowego debiutu, na nowo powstałej strefie swoją kolekcję ma przedstawić wystawa „Let’s go build” której główną atrakcją będzie właśnie dwa tysiące minifigurek LEGO. Organizator strefy odmawia podzielenia się dokładnymi planami zakwaterowania tak licznej gromady plastikowych gości, ale zapewnia że „wszyscy odwiedzający nasze wystawy mogą liczyć na dobrą zabawę i atrakcje z nutą rywalizacji”. Co może kryć się pod tą enigmatyczną wypowiedzią?

Nasi dziennikarze ustalili, że może odnosić się ona do konkursu, w którym wziąć udział będą mogli zwiedzający wspomnianą atrakcję. Ze szczątkowych danych, które uzyskaliśmy, można wywnioskować, że challenge wystawi na próbę spostrzegawczość zwiedzających oraz że uczestnicy obdarzeni najbardziej przenikliwym wzrokiem będą mieli szansę wygrać zestawy klocków LEGO!

Zostańcie z nami, aby śledzić rozwój Strefy Fanów Klocków LEGO i pozostać na bieżąco z najbardziej fantastycznymi doniesieniami o Pyrkonie!

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.