Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl
ProgramLineup Kup bilet

Strona główna » Strefa fanów klocków LEGO

Strefa fanów klocków LEGO

Nazwa “LEGO” już od 70-ciu lat stanowi synonim twórczej kreatywności. Duńska firma stworzyła magiczną przestrzeń na granicy wielu światów, gdzie spotkali się uwiecznieni w plastiku tacy bohaterowie jak Batman, Harry Potter, Luke Skywalker i, co najistotniejsze, buldożer Cat® D11.

Strefa Fanów Klocków LEGO na Pyrkonie 2023

Następny post
Następny post

Najbardziej twórczy debiut sezonu!

Strefa fanów klocków LEGO będzie debiutowała na Pyrkonie 2023 – a jej pierwszemu wydaniu będą towarzyszyć pokazy zarówno autorskich, jak i oryginalnych budowli oraz kultowych zestawów. Pojawią się również inicjatywy skierowane dla koneserów – spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy z pewnością zainspirują was do niczym nieograniczonej kreacji.

Już teraz zapraszamy was na niesamowite rozdroża świata małych plastikowych klocków, z których powstają wielkie historie – do zobaczenia na Pyrkonie!


Pochwal się swoją własną kolekcją!

W Strefie fanów klocków Lego pojawią się znani i lubiani budowniczy, wielcy i mali kolekcjonerzy, klockowi celebryci, ale co najważniejsze, pojawisz się tam Ty! Możesz przyjść pooglądać eksponaty i porozmawiać z twórcami strefy, ale możesz też ją współtworzyć! Już teraz zgłoś swoją kolekcję, bo formularz Niezależnych Konstruktorów jest otwarty tylko do 9 kwietnia.

Formularz zgłoszeń Niezależnych Konstruktorów znajdziecie tutaj!

Czas na zgłoszenia minął!
Dziękujemy wszystkim którzy zgłosili chęć udziału w tej inicjatywnie. Jeśli zaś chodzi o spóźnialskich: głowa i uszy do góry! Macie czas na dopracowanie swojej kolekcji na kolejną edycję Pyrkonu i Strefy Fanów Klocków LEGO.


Odwiedzi nas Brodaty Geek!

Klocki LEGO® to część mojego życia. Dorastałem bawiąc się nimi, a teraz dzielę się moją pasją z innymi. Na moim kanale znajdziecie mnóstwo recenzji najnowszych zestawów klocków duńskiego producenta, ale i inne materiały z nimi związane – vlogi dotyczące nowości, przeglądy magazynów czy też autorskie pomysły, które są realizowane przy pomocy najpopularniejszych klocków na świecie!

Paweł „Brodaty Geek” Duda


Mateusz Kustra jako gość Strefy Fanów Klocków Lego

Pasja Mateusza Kustry do klocków Lego® sięga jego dzieciństwa, kiedy to otrzymał pierwszy zestaw Lego® na swoje czwarte urodziny. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Przez lata otrzymywał coraz więcej zestawów do budowania. Wraz z dorosłością odkrył Lego® Digital Designer i rozpoczął swoją przygodę z zostaniem pierwszym Lego Certified Professional z Polski.


Fotografka dzikich minifigurek – Sandra Recka gościem Strefy Fanów Klocków LEGO

W klockach LEGO jest zakochana już od dziecka, a w fotografii od lat nastoletnich. Na pewnym etapie życia skrzyżowała obie pasje, dzięki czemu powstało instagramowe konto: @retzka.photobricks, na którym przedstawia niecodzienne wydanie Minifigurek Lego i ich życia w klockowym świecie.


Let’s go build zaprezentuje swoją wystawę podczas Pyrkonu 2023

Na zwiedzających czekają autorskie i oryginalne zestawy, ale główną atrakcją będzie ponad dwa tysiące minifigurek LEGO. Poza tym, twórcy wystawy przygotowali konkurs dla najbardziej spostrzegawczych zwiedzających. Na sokolookich czekają nagrody LEGO!


LEGO kolorowanki czekają nie tylko na najmłodszych

Na Strefie Dziecięcej i Strefie Fanów Klocków LEGO przygotowaliśmy dla was stanowiska do rysowania. Kontury kolorowanek, z klockami w roli głównej, przygotował dla was niezastąpiony Maciej Mandrysz. No dalej, kliknijcie w linka ukrytego pod jego nazwiskiem!


Piotr Rybak zagości na Pyrkonie, a wraz z nim wystawa “Bricks of Gore”

Pasjonat LEGO który już w wieku sześciu lat stracił głowę na rzecz tworzenia własnych kosmicznych pojazdów z klocków. Uwielbia rzeczy przez które większość ludzi nie może spać – kawę, kino grozy oraz… magiczne jednorożce! Jego niesamowita kreatywność pchnęła go do realizowania samego siebie jako klockowego artysty i projektanta, a obecnie może opisać się nawet jako vloger promujący LEGO Lifestyle. W trakcie swojej przygody z klockami miał okazję wziąć udział w drugiej edycji LEGO Masters Polska.

Do wszystkich zwiedzających kieruje zaproszenie: “Odwiedźcie mnie i wypijmy razem smaczną kawusię na moim własnym kawałku podłogi podczas Pyrkonu 2023” My nie jesteśmy w stanie odmówić tak kuszącej propozycji, a Wy?


Vintage LEGO sets sprawią, że Strefa Fanów Klocków LEGO rozbrzmi nutami nostalgii

Na pytanie, skąd wziął się pomysł na stworzenie kolekcji wycofanych, dawno nie dostępnych zestawów, odpowiadają:

„Stworzyliśmy taką wystawę, gdyż jako pokolenie lat 80. XX wieku, klocki LEGO mogliśmy oglądać jedynie na wystawach w PEWEX-ie. Każdy z nas marzył o największych zestawach, na które naszych rodziców najczęściej nie było stać. Któż z nas nie wpatrywał się godzinami w sklepowe wystawy albo po raz tysięczny oglądał ten sam katalog, wyobrażając sobie, które zestawy chciałby mieć…

Nasza grupa postanowiła spełnić to marzenie i zgromadzić w jednym miejscu wszystkie wymarzone klocki. Udało się nam zdobyć niemal każdy zestaw, który pojawił się w ówczesnych katalogach, nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce. Teraz, chcemy podzielić się naszą pasją z tymi wszystkimi, którzy dorastali w cudownych latach 90. Chcemy, aby każdy mógł z bliska zobaczyć najpiękniejsze zestawy, jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak inne, od współczesnych produkcji.”Nasza grupa postanowiła spełnić to marzenie i zgromadzić w jednym miejscu wszystkie wymarzone klocki. Udało się nam zdobyć niemal każdy zestaw, który pojawił się w ówczesnych katalogach, nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce. Teraz, chcemy podzielić się naszą pasją z tymi wszystkimi, którzy dorastali w cudownych latach 90. Chcemy, aby każdy mógł z bliska zobaczyć najpiękniejsze zestawy, jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak inne, od współczesnych produkcji.”


Odwiedzą nas przyjaciele z Krakowa – Bricks & Figs pojawi się na Pyrkonie!

Jak mówią sami o sobie: Bricks & Figs to nie tylko wystawa do zwiedzania – to centrum społecznościowe, w którym swoją arkadię odnajdzie każdy miłośnik LEGO. Jej twórcy zgromadzili w jednym miejscu ponad dwanaście tysięcy minifigurek i czterysta rzadkich zestawów, a w tym roku użyczą Strefie Fanów Klocków LEGO części swoich zbiorów. Skorzystajcie z okazji by przyjrzeć się z bliska jednym z najrzadszych i najbardziej pożądanych przedmiotów w historii marki.