Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Strefa Fanów Klocków LEGO

Strefa Fanów Klocków LEGO

Nazwa “LEGO” już od 70-ciu lat stanowi synonim twórczej kreatywności. Duńska firma stworzyła magiczną przestrzeń na granicy wielu światów, gdzie spotkali się uwiecznieni w plastiku tacy bohaterowie jak Batman, Harry Potter, Luke Skywalker i, co najistotniejsze, buldożer Cat® D11.

Następny post
Następny post

Tam, gdzie plastik spotyka wyobraźnię – co czeka na was w 2024 roku?


Na Strefie fanów klocków LEGO odbędą się pokazy zarówno autorskich, jak i oryginalnych budowli oraz kultowych zestawów. Pojawią się również inicjatywy skierowane dla koneserów – spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy z pewnością zainspirują was do niczym nieograniczonej kreacji.

Już teraz zapraszamy was na niesamowite rozdroża świata małych plastikowych klocków, z których powstają wielkie historie – do zobaczenia na Pyrkonie!


Pochwal się swoją własną kolekcją!

W Strefie fanów klocków Lego pojawią się znani i lubiani budowniczy, wielcy i mali kolekcjonerzy, klockowi celebryci, ale co najważniejsze, pojawisz się tam Ty! Możesz przyjść pooglądać eksponaty i porozmawiać z twórcami strefy, ale możesz też ją współtworzyć!

Formularz zgłoszeń Niezależnych Konstruktorów rusza już niebawem! Obserwujcie newsy powiązane ze Strefą Fanów Klocków Lego!


Odwiedzi nas Brodaty Geek!

Klocki LEGO® to część mojego życia. Dorastałem bawiąc się nimi, a teraz dzielę się moją pasją z innymi. Na moim kanale znajdziecie mnóstwo recenzji najnowszych zestawów klocków duńskiego producenta, ale i inne materiały z nimi związane – vlogi dotyczące nowości, przeglądy magazynów czy też autorskie pomysły, które są realizowane przy pomocy najpopularniejszych klocków na świecie!”

Paweł „Brodaty Geek” Duda


Let’s go build zaprezentuje swoją wystawę podczas Pyrkonu 2024

Na zwiedzających czekają autorskie i oryginalne zestawy, ale główną atrakcją będzie ponad dwa tysiące minifigurek LEGO.


Vintage LEGO sets sprawią, że Strefa Fanów Klocków LEGO rozbrzmi nutami nostalgii

Na pytanie, skąd wziął się pomysł na stworzenie kolekcji wycofanych, dawno nie dostępnych zestawów, odpowiadają:
„Stworzyliśmy taką wystawę, gdyż jako pokolenie lat 80. XX wieku, klocki LEGO mogliśmy oglądać jedynie na wystawach w PEWEX-ie. Każdy z nas marzył o największych zestawach, na które naszych rodziców najczęściej nie było stać. Któż z nas nie wpatrywał się godzinami w sklepowe wystawy albo po raz tysięczny oglądał ten sam katalog, wyobrażając sobie, które zestawy chciałby mieć…
Nasza grupa postanowiła spełnić to marzenie i zgromadzić w jednym miejscu wszystkie wymarzone klocki. Udało się nam zdobyć niemal każdy zestaw, który pojawił się w ówczesnych katalogach, nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce. Teraz, chcemy podzielić się naszą pasją z tymi wszystkimi, którzy dorastali w cudownych latach 90. Chcemy, aby każdy mógł z bliska zobaczyć najpiękniejsze zestawy, jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak inne, od współczesnych produkcji.”Nasza grupa postanowiła spełnić to marzenie i zgromadzić w jednym miejscu wszystkie wymarzone klocki. Udało się nam zdobyć niemal każdy zestaw, który pojawił się w ówczesnych katalogach, nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce. Teraz, chcemy podzielić się naszą pasją z tymi wszystkimi, którzy dorastali w cudownych latach 90. Chcemy, aby każdy mógł z bliska zobaczyć najpiękniejsze zestawy, jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak inne, od współczesnych produkcji.”

Spójrz na budowle, które pojawiły się w 2023 roku!

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.