Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Podróż po Wioskach w trzy popołudnia
Strefa Wiosek Fantastycznych na Pyrkonie 2024

Strefa Wiosek na Festiwalu Pyrkon to wyjątkowa przestrzeń, gdzie różnorodne fantastyczne światy łączą się, tworząc niesamowitą mozaikę emocji i przygód. W hali nr 3 spotkasz niezwykłych przybyszy z różnych uniwersów, którzy zapraszają do zanurzenia się w ich rzeczywistościach. Od ceremonii herbacianej w wykonaniu gejsz, przez strajki goblinów, po walki na miecze świetlne – każda wioska oferuje unikalne doświadczenia. Gotowi na podróż przez te niesamowite światy?

Jesteście fanami Anime i światów fantasy? Odwiedźcie Wioskę Bleach i zanurzcie się w świecie Shinigami i Hollowów, dzięki czemu poznacie tajniki walki mieczem Zanpakuto. Następnie, udajcie się do Wioski Awatara, gdzie poczujecie klimat świata magów żywiołów, wypijecie herbatę i zjecie ciasteczka, weźmiecie udział w grach, konkursach i turniejach, zrobicie zdjęcie na ściance  i poznacie zasady Pai Sho. Na koniec odwiedźcie Wizardry Village, gdzie uwarzycie magiczny napój, pokolorujecie magiczne stworzenia i weźmiecie udział w grach.

Wioska Bleach

Dla miłośników gier, Pyrkon oferuje wyjątkowe atrakcje na całym terenie Targów. W wiosce Project: League of Legends przenieście się do fascynującego świata Runeterry, pogłaszczcie Yuumi, zobaczcie z bliska rekwizyty z gry i weźcie udział w konkursach i zabawach. Wioska Dragon Age pozwoli Wam poczuć klimat Kirkwall, spróbować ciasteczek Qunari, namalować na twarzy elfie runy i wziąć udział w grach, konkursach oraz warsztatach. Wiedźmiński Kasztel zaprasza do zmierzenia się w wyzwaniach, wspólnych gier, posłuchania muzyki i relaksu. Project Genshin przeniesie Cię do świata Teyvatu, gdzie zrobicie zdjęcie na ściankach , spróbujecie sił w TCG lub rzucicie wyzwanie znajomym w planszówkach inspirowanych grą Genshin Impact.

Project Genshin

Również miłośnicy historii i rękodzieła koniecznie muszą odwiedzić Strefę Wiosek Fantastycznych! Czekają tam liczne atrakcje, które przeniosą Was w czasy dawne i pozwolą odkryć nowe talenty.

W The Vanguard Pirates poznacie świat piractwa, uszyjecie własną flagę i weźmiecie udział w konkursach! Danmei Project to z kolei miejsce, gdzie będziecie mogli wziąć udział w warsztatach kaligrafii lub origami, zagrać w gry planszowe, zrobić zdjęcie na chińskich ściankach zdjęciowych oraz spróbować swoich sił w treningu walki szablą. Wioska Wczesnośredniowieczna natomiast zachwyci Was strojami z IX wieku, bronią ze zbrojowni, grą Hnefatafl, tworzeniem amuletów opartych na nordyckich runach i wyplataniem tradycyjnych krajek.

Wioska Wczesnośredniowieczna

Dla miłośników adrenaliny, Pyrkon oferuje wyjątkowe atrakcje. W ARMA-PL możesz nauczyć się fechtunku bronią białą, wziąć udział w sparingach i prelekcjach na temat Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Wioska WH40K Segmentum Polonia wprowadzi Cię w tajniki walki z heretykami, pozwalając poczuć klimat mrocznego uniwersum Warhammera 40,000.

Goblin Town

Pamiętajcie, że to tylko kilka propozycji! Nie zapomnijcie sprawdzić całego programu!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.