Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strefa Gamingowa na Pyrkonie 2023 – Odkryj niesamowite przygody w świecie gier!

Jestem graczem. Nie dlatego, że nie mam życia, ale dlatego, bo postanowiłem mieć ich wiele.” Chyba każdy szanujący się gracz spotkał się z tym hasłem i trzeba przyznać, że gry dają nam tę fantastyczną opcję przeżycia wielu różnych historii. I na Pyrkonie chcemy się dzielić naszymi wrażeniami z naszych wirtualnych podróży. Kto wie, może jesteś jednym z tych miłośników gier, którzy chcieliby wypuścić w świat własną produkcję? A może po prostu szukasz nowych ciekawostek o swoich ulubieńcach? W Strefie Gamingowej każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje na parterze:

Na poziomie parteru Strefy Gamingowej czekają na Ciebie pierwsze poszukiwania przygód wirtualnych. Tutaj w kawałku historii ożywają przed naszymi oczami zarówno stare gry, jak i te całkiem nowe. Możesz zanurzyć się w nostalgii i zagrać w pierwszego Mario w Strefie Retro. Jeśli preferujesz klimat arcade’owych automatów, to znajdziesz ich wiele do wyboru. A dla fanów e-sportu przygotowaliśmy specjalne atrakcje, które będą cieszyć oko i podkręcać adrenalinę. Nie możemy zapomnieć o kochanym Nintendo – po raz pierwszy w historii Pyrkonu zaoferujemy tak obszerną strefę poświęconą tej konsoli. Niezależnie od twojego ulubionego gatunku czy platformy, na parterze Strefy Gamingowej czeka niezapomniana rozrywka.

Stoisko Nintendo Pyrkon Blok Gier Elektronicznych

Atrakcje na antresoli:

Na antresoli Strefy Gamingowej czekają na Ciebie liczne sale prelekcyjne. Będziesz miał okazję wysłuchać inspirujących prelekcji na najróżniejsze tematy związane z gamingiem. Ponadto, będą odbywać się spotkania z cenionymi twórcami, którzy wpisali się w historię gier komputerowych. Czy kojarzysz „Kroniki Myrtany„? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię spotkanie z ich twórcami. A jeśli chcesz zaspokoić swój apetyt na niezapomniane doświadczenia, nie przegap prelekcji „Nerds Kitchen„! Pragniesz także uczestniczyć w czymś wyjątkowym? Przygotuj się na niezwykłe doznania muzyczne, które przeniosą cię w świat gier.

Turnieje gier w strefie retro:

Nie można zapomnieć o emocjonujących turniejach gier w Strefie Retro. Dla miłośników klasyki przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenia, które pozwolą odkryć magię gier sprzed lat. Czy jesteś gotowy, by zmierzyć się w epickich pojedynkach na konsolach i komputerach retro? Poczuj dreszczyk emocji, jakiego doświadczały kolejne pokolenia graczy. Weź udział w turniejach takich klasyków jak „Quake III: Arena„, „NFS 3„, czy też „Mario Kart 64„. Czekają na Ciebie nagrody, chwała i niezapomniane wspomnienia z rozgrywek retro.

Goście:

Na szczególną uwagę zasługują również niezwykli goście, którzy uczestniczą w tegorocznej edycji Pyrkonu. Borislav Slavov, znany kompozytor muzyczny, będzie prowadził prelekcję w piątek, a także zaserwuje nam mały pokaz swojego muzycznego talentu. To wyjątkowa okazja, aby spotkać tego utalentowanego artystę osobiście.

Kolejnym wyjątkowym punktem programu Strefy Gamingowej na Pyrkonie 2023 będzie niezapomniany koncert fortepianowy, który odbędzie się na Sali Ziemi. Jego gwiazdą będzie sam Paul Anthony Romero – twórca ikonicznej i epickiej muzyki do kultowego „Heroes of Might and Magic III„. Romero, znany ze swojego niesamowitego talentu muzycznego, zabierze nas w muzyczną podróż przez magiczne światy tej legendarnej gry. Jego kompozycje, które towarzyszyły wielu graczom podczas podbijania fantastycznych krain, będą ożywione na żywo w wykonaniu mistrza fortepianu. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć te dźwięki w pełnej krasie i poczuć ich siłę na własnej skórze.

Nie możemy również zapomnieć o fenomenalnym zespole twórców, którzy stworzyli „Kroniki Myrtany„. Będą obecni na Pyrkonie, gotowi podzielić się swoimi doświadczeniami i opowiedzieć o procesie tworzenia tego wyjątkowego uniwersum. Dodatkową gratką będzie załoga Nerds Kitchen, która wspomagała twórców i dorzuciła swe trzy grosze do kulinarnej części tej gry. Szukajcie ich na ich prelekcjach bądź na ich Q&A w Iglicy.

Od premiery „Wiedźmina 3” na kanale tvgry powstało wiele materiałów poświęconych tej ikonicznej produkcji od CD PROJEKT RED. Niektórzy mogą zadać pytanie: czy to już wszystko? Panel tvgry jednak nie zamierza ograniczać się do utartych ścieżek. Członkowie kanału przybliżą kulisy swojej twórczości, opowiedzą o wykorzystywaniu popularnych w Polsce tematów związanych z grami oraz podejmą refleksję na temat poszukiwania nowych dróg na YouTubie. Co więcej, postarają się uniknąć odpowiedzi na pytanie, które od dłuższego czasu zawraca głowy fanów: 3 Wiedźmin 3 najlepszy?

To oczywiście nie wszyscy goście, którzy odwiedzą Strefę Gamingową na tegorocznym Festiwalu! Pyrkon 2023 to idealne miejsce dla wszystkich pasjonatów gier komputerowych. Strefa Gamingowa przyciąga swoją różnorodnością atrakcji, od retro gamingu po najnowsze trendy. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym graczem, twórcą gier, czy po prostu ciekawym entuzjastą, to miejsce będzie dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem. Przyjdź i dołącz do wspólnoty graczy na Pyrkonie 2023!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.