Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strefa Gier Planszowych, Karcianych i Bitewnych zachwyci was swoją różnorodnością

Rozkwit fantastyki, oprócz książek, filmów i gier wideo, wiele zawdzięcza tradycyjnym planszówkom, karciankom i bitewniakom. Podobnie jak w zeszłych latach, tak i podczas tegorocznej edycji Festiwalu wszyscy miłośnicy rozgrywek przy stole znajdą na Pyrkonie prawdziwą arkadię. Zarówno amatorzy luźnego turlania kostek, jak i zdeterminowani pretendenci do tytułu mistrza lokalnej gralni poczują się tutaj jak w domu.

Część karciankowa będzie pełna atrakcji

Zagramy z wami w otwarte karty – podczas tegorocznego Pyrkonu zarówno weterani, jak i niedzielni gracze znajdą tutaj coś dla siebie. Oprócz gier wprowadzających i pokazów z najpopularniejszych gier TCG, będziecie mogli również rozegrać niezobowiązującą partyjkę. Głównym wydarzeniem tej edycji będzie jednak sobotni turniej MTG w formacie Big Pauper, a jego zwycięzca odejdzie od stołu w blasku glorii oraz – dzięki współpracy z Lega Pauper Italia – z wejściówką na Paupergedon Autumn Edition 2024 w Rzymie. To jednak nie koniec propozycji. Fani innych tytułów, takich jak Grand Archive, Flesh and Blood, One Piece Card Game albo Star Wars Unlimited również będą mogli wziąć udział w zmaganiach. Zawody odbędą się w różnych formatach, a wielu przypadkach obejmować będą też wersje dla początkujących.

Na turnieje organizowane przez załogę Wilczka możecie zapisać się na ich stronie lub klikając w link na podstronie naszej Strefy. Nie zapomnieliśmy również o miłośnikach Pokemon TCG i Dragon Ball Super Card Game. Zwycięzcy zmagań przy tych dwóch tytułach zostaną uhonorowani nagrodami sponsorowanymi przez Wyślij do PSA, którego założyciel – Rafał Nobis – poprowadzi w sobotę prelekcję o tym, jak zarabiać na grade’owaniu kart kolekcjonerskich.

Nowości, klasyki i wasze ulubione planszówki

Sercem Strefy jest wypożyczalnia gier planszowych wraz z setkami stołów, przy których odpoczniecie nieco od zgiełku Festiwalu, poznacie nowe osoby i gry albo miło spędzicie czas z wraz z waszymi przyjaciółmi. Pamiętajcie tylko, by zwrócić pudełka wraz z kompletną zawartością!

Oprócz wypożyczalni, czeka na was również podstrefa pokazowa. Zagracie na niej w prototypy i wersje beta planszówek przygotowywanych przez niezależnych twórców, a także w najnowsze tytuły prosto od wydawnictw. Fani rywalizacji będą mieli również okazję wziąć udział w kilku planszowych turniejach.

Pośród wycia silników, stukotu kopyt i szczęku żelaza – zmierzcie się w epickich potyczkach przy grach bitewnych

Strefa gier bitewnych zaprasza w tym roku na spotkanie z Josephem McCullough, autorem gier takich jak Frostgrave, The Silver Bayonet i Rangers of Shadow Deep – nasz gość chętnie zagra z wami w jedną z tych produkcji. To spotkanie nie byłoby możliwe bez wsparcia wydawnictwa Osprey Games, firmy Komlech oraz Sekcji Gier Bitewnych Drugi Front.

Zapraszamy również na konkurs malarski „Złota Pyra”, którego regulamin znajdziecie w zakładce “regulaminy”, a także na wystawę miniatur, która będzie mu towarzyszyć. Na strefie gier bitewnych nie może również zabraknąć nauki malowania figurek. Stanowisko malarskie będzie czynne przez cały czas trwania Festiwalu.

W trakcie Pyrkonu będzie można zagrać w wiele różnych gier figurkowych, spośród których warto wymienić Battletecha, prezentowanego przez grupę Solaris 7. Piloci mechów będą mieli okazję zmierzyć się podczas mistrzostw Polski, które odbędą się w sobotę. Pojawią się również tytuły spod znaku minimalistycznego OnePageRules, gry wydawnictwa Warlord Games czy Wojnacja, która w czasie Festiwalu będzie miała premierę trzeciej edycji. Wiernych wyznawców Imperatora oraz oddane sługi chaosu (a także wszystkie inne kosmiczne stworzenia) zapraszamy na niedzielną PyrApokalipsę, czyli wielką bitwę w świecie Warhammera 40K.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.